В каква мазнина пържете?

  • 10 053
  • 83
  •   1
Отговори
# 60
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За пържене трябва да се използват рафинирни масла... аз пържа в слънчогледово олио или от гроздови семки.... ще ми се да пробвам от авокадо, но не намирам такова... зехтин студено пресован слагам в манджите, след като ги сваля от котлона, в салатите...но обичам да използвам различно мазнини...  много харесвам шарлан...това е нерафинирано слънчогледово олио с много силна миризма на семки ..сусамовото също  супер

# 61
  • Мнения: 3 416
аз пък правя много хубави пържени картофи и колкото и неприемливо да се вижда за някои смесвам олио+мас(това само за картофи) и аз отначало се мусех,ама като опитах е супер на вкус,бланширани картофи не обичам Naughty

# 62
  • Мнения: 1 564
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати
И аз така.
PeaceИ аз така.

# 63
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати
И аз така.
PeaceИ аз така.


значи станахме четири  Simple Smile

# 64
  • Countryside
  • Мнения: 11 631
Мнооого рядко ми се случва да пържа - използвам зехтин или масло + малко водичка да не се препържват(по-скоро задушаване се получава). Просто не купувам мазнина за пържене, щото рядко ми се случва  Blush - имам студено пресован зехтин и орехово олио (пак студено пресовано). Купувала съм и олио от тиквени семки и студено пресовано слънчогледово и не ми допадат.

# 65
  • Мнения: 217
Мами, малко глупав въпрос може да ви се стори, ама за първи път взех фритюрна мазнина на белла, една твърда замразена такава,,,,,,,,,е не разбрах как да я размразя, направо във фритюрника ли как??? Embarassed

# 66
  • Мнения: 812
Пържа само в олио, зехтина го ползвам само за салати
И аз така.
PeaceИ аз така.


значи станахме четири  Simple Smile

Вече сме пет  Mr. Green

# 67
  • На морето!
  • Мнения: 5 760
зехтин.Готвя само със зехтин, единствено във фритюрника слагам мазнина за фритюрници.

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Пържа само в олио.  chef

# 69
# 70
  • София
  • Мнения: 7 097
Фритюрника ползвам само лятото. През зимата, ако се наложи да пържа, ползвам тиган и съответно олио или зехтин. Във фритюрника слагам фритюрна мазнина.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 890
аз пък правя много хубави пържени картофи и колкото и неприемливо да се вижда за някои смесвам олио+мас(това само за картофи) и аз отначало се мусех,ама като опитах е супер на вкус,бланширани картофи не обичам Naughty
  И аз така, за картофи смесвам 50/50 олио и свинска мас и стават чудни !  Peace Пак със свинска мас правя меденки, нито мирише, нито нищо и всички ми искат рецептата !
  Зехтин купувам само екстра върджин, а доколкото знам той не подлежи на топлинна обработка.

# 72
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
за тиган ползвам олио, а за фритюрник ползвам на БЕЛА палмовата мазнина.

# 73
  • Мнения: 3 241
Пържа със слънчогледово олио или олио от рапица. Но понякога и със зехтин.

# 74
  • Мнения: 3 830
Слънчогледово олио за пържене, зехтин за салати Peace

Общи условия

Активация на акаунт