"Колет от чужбина"

  • 33 634
  • 378
  •   1
Отговори
# 15
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
добро утро,

да ви разкажа какво ми се случи.

по миналата година (още не бяхме в ЕС), аз летя от Бг за Германия и нося 1 кутия сирене от 800гр., метална и една опаковка нарязана луканка, вакуумирана и какво ли не, около 200 гр.

спират ме на летището. беше малко летище.
преравят ми основно багажа, ама всичко извадиха. съответно намират и луканката и сиренето.
било забранено да се пренасят млечни продукти и месо.
не само че ги взеха, ами ми изпратиха разписката, да си платя разходите по изгарянето им ooooh!.

колкото до скриването на лютеница или каквото и да било: всичко се проверява на скенер и ако е забранено се вади.
медикаменти и цигари също са забранени за изпращане по пощата.

преди няколко месеца пращах семена до Бг. изчезнаха безвъзвратно Crossing Arms
вече незнам какво мога да пратя и какво не newsm78


Турски магазини няма ли при вас?  Simple Smile

има, но продават само айвар и не ми е вкусен.
бг лютеница няма. сирене има вече и по "нормалните" магазини. кашкавал не ям.
лютеницата е за приятеля ми, много му харесва, но айвара не.

скоро и аз ще си попълня запасите от тва-онова де Party

# 16
  • Мнения: 580
http://www.bgpost.bg/files/Mejdunarodni_pisma.xls писмовата пратка да не ви обърква, това не означава, че трябва да е писмо. Пакет до 2кг също се таксува като писмова пратка.

А това за турските магазини и лютеницата ... незнам. Това, което те продават няма нищо общо с нашата лютеница  Sick или само аз съм разглезена, че майка ми прави домашна лютеница  newsm78

# 17
  • Мнения: 11 747
баба ми 5 години праща на леля ми цигари до Лондон
слагат се в кутия от натурален сок,от вътре нали е с фолио - на скенер не се вижда.Винаги са пристигали.
но чак до такива номера да не прибягваме,може би

# 18
  • Мнения: 580
Да, явно проблема е по - скоро в нашите пощи, щом карат хората да им носят колетите отворени  Shocked по голяма простотия не съм чувала. Как пък никой не се е още сетил да стачкува по този повод  Peace

Иначе и аз се надявам да не стигаме до кутий от сок...

И продължавам да чакам желаещи за "мисията"    bowuu

# 19
  • Мнения: 2 199
От България съм,
навита съм на идеята  Party
но "как" след като пратих тази година мартенички в чужбина и те изобщо не стигнаха там
 bash

# 20
  • Мнения: 4 435
добро утро,

да ви разкажа какво ми се случи.

по миналата година (още не бяхме в ЕС), аз летя от Бг за Германия и нося 1 кутия сирене от 800гр., метална и една опаковка нарязана луканка, вакуумирана и какво ли не, около 200 гр.

спират ме на летището. беше малко летище.
преравят ми основно багажа, ама всичко извадиха. съответно намират и луканката и сиренето.
било забранено да се пренасят млечни продукти и месо.
не само че ги взеха, ами ми изпратиха разписката, да си платя разходите по изгарянето им ooooh!.

колкото до скриването на лютеница или каквото и да било: всичко се проверява на скенер и ако е забранено се вади.
медикаменти и цигари също са забранени за изпращане по пощата.

преди няколко месеца пращах семена до Бг. изчезнаха безвъзвратно Crossing Arms
вече незнам какво мога да пратя и какво не newsm78


Турски магазини няма ли при вас?  Simple Smile

има, но продават само айвар и не ми е вкусен.
бг лютеница няма. сирене има вече и по "нормалните" магазини. кашкавал не ям.
лютеницата е за приятеля ми, много му харесва, но айвара не.

скоро и аз ще си попълня запасите от тва-онова де Party



Всичко ми е супер странно.Аз на баща ми ,който е в чужбина му пращам всеки месец по хора,по 3-4 лютенички.2 бутилки домашна ракия и последните 2 пъти лекарства.Никакъв проблем не е имал никой досега и си ги е получавал без проблем.А лекарства и по пощата съм му пращала.

# 21
  • Мнения: 4 435
Сега се сещам че на Коледа бях при него и като се връщах,бях накупила сумати храни дето в БГ ги няма и също минах без проблем.

# 22
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Сега се сещам че на Коледа бях при него и като се връщах,бях накупила сумати храни дето в БГ ги няма и също минах без проблем.

обяснявам. в момента сме в ЕС и вече я няма тази забрана. все пак уточних, че разказвам преди влизането ни там.

няма проблем да носиш КЪМ Бг.никога не е имало. описала съм обратния случай.

сам да пренасяш определени храни е позволено, но не е позволено да ги пращаш по пощата.

# 23
  • Мнения: 4 435
Спокойно ,аз не съм разбрала просто.Не се нервирайте.

# 24
  • Мнения: 5 183
И аз имам спомен, преди 4 години, като си бях в България и пращах колети на съпруга ми в НЗ, на стената до колетното има списък със забранени пратки по държави. Тогава ми направи впечатление и на мен, че за Германия не се разрешаваха никакви консерви, колбаси, даже май изобщо никакви хранителни продукти. Пак повтарям - преди 4 години.

# 25
  • Мнения: 4 435
Добре де,искам да питам в момента забранено ли е да се прати лютеничка?

# 26
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Добре де,искам да питам в момента забранено ли е да се прати лютеничка?
до Германия и по пощата - да.

за други страни може и да е разрешено.
в нета не намирам никакво инфо какво е разрешено и забранено. обикновено виси в пощата, в отдел колетни пратки.

# 27
  • Мнения: 4 435
Жалко.Исках да пратя на тази жена.

# 28
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И аз имам спомен, преди 4 години, като си бях в България и пращах колети на съпруга ми в НЗ, на стената до колетното има списък със забранени пратки по държави. Тогава ми направи впечатление и на мен, че за Германия не се разрешаваха никакви консерви, колбаси, даже май изобщо никакви хранителни продукти. Пак повтарям - преди 4 години.

МАЙКА, гледала съм специално предаване по ТВ, точно как преглеждат чуждестранните пратки в Германия.
станиоли, кутии от сок - нищо не им пречи. сканират, гледат, махат....

ама ако знаеш турците що неща изпращат от Турция за към Германия hahaha. даже не би ми хрумнало да го пусна по пощата.

# 29

Общи условия

Активация на акаунт