Отчет на набор 2003 - 11

  • 13 949
  • 355
  •   1
Отговори
# 330
  • София
  • Мнения: 3 421
 Ние още не сме имали родителска среща. То ще стане Коледа докато ни съберат. Ама едната госпожа е болна и сега са  в някакви сборни групи - по 35 деца. Онзи ден за нашия и още две деца не е имало къде да седнат и са ги водили в друга група да ядат. А други дечица пък не е имало къде да спят и са ги местили и тях. Абе какафония здрава.
 Вчера бяхме на очен лекар - първо не искаше да се качи на тролея, после не искаше да слезе, после не искаше да влезе в кабинета, вътре не искаше да седне на стола и тъкмо започнах да се отчайвам, че пак няма да може да направим преглед - хоп, човекът изведнъж реши да е изпълнителен. Лекарката много го похвали. Свалил е половин диоптър.
Намръзнахме се на спирката после и от снощи му се запуши носа - сутринта без малко да го набия, защото не дава и не дава да му сложа капки. А като знам колко бързо после му слиза надолу...
  Ако и тази зима подкара като миналата не знам какво ще правим Sad

Понеже вчера го похвалих и сутринта за компенсация ми изпокъса нервите - първо с капките, после пуснах аларата, не иска да излезе, изключих я. Айде излезе - пуснах алармата, ама иска той да затвори вратата и докато се мота пуснахме алармата и събудихме блока. Третото заключване беше успешно.

 
 

# 331
  • Мнения: 3 042
Дива, видях набързо, че тъкмо обличах малчо. Един такъв висок, млад, с бодър глас ги привика, явно го слушат защото веднага изприпкаха (единият с рев на носа ама отиде Grinning). Те са почнали съвсем наскоро, заради стачката и явно още не са свикнали децата. Лошото е, че не са закусили преди заниманията и като им приключат уроците към 17 ч тогава тепърва се хранят. Нашата градина е с два корпуса и някои занимания са в другата част. Обличат се, обуват се сами и идва учител да ги преведе през двора до залата им.
Иначе тази нощ Съни спа спокоен, не се е будил въобще. Още спи, сега му приготвям закуската.

# 332
  • София
  • Мнения: 4 397
MiRa_55 Ами един вид, те ги учат и си дават зор да знаят нещо, а моя се занимавал с други неща не слушал  #Crazy
Това са деца, и какво означава, че блее?  #Crazy --- В момента и аз съм така  #Crazy и си задавам същия въпрос.
Памполина Бързо оздравяване  Hug
По колко време ги държите наказани.
Ние ще имаме в градината английски и танци по 10 лв. се каза, но другата седмица ще се знае със сигурност.

# 333
  • Мнения: 14 133
Е, престарават се.   Crossing Arms Блеел бил.   ooooh! Дете на неговата възраст като голям човек ли искат да се държи  newsm78  При нас англйския се плаща на два пъти по 26лв за учебната година + 4лв за тетрадката. 
Бързо оздравяване на Съни!!!!  Heart Eyes

# 334
  • Мнения: 4 967
На нас ни взимат по 10 лв на месец за английския. Косето го държа наказан зад вратата по 4-5 минути. Чела съм, че се слага по минута за всяка година. Но това от скоро го прилагам, обясних му да си стои мирно докато му кажа, иначе ще стои по-дълго и май накрая ме разбра. Също така като реве го гоним от стаята и му позволяваме да се върне когато спре да реве. Вече много по-бързо става!
Честит празник на всички празнуващи днес! Да ви е живо и здраво името!

# 335
  • София
  • Мнения: 4 397
Оооо за реването и ние сме така, пращам го в другата стая и след 1мин. вече е пак при нас и ми казва МАМО не плача вече  Heart Eyes
Явно искат да е като голям човек, да седи мирно и да слуша, сега като се връщам назад май доста се прстарават и имат изискванич за 7-8 годишни деца, а те са само на 4г.

# 336
  • Мнения: 8 769
Забравих да ви питам - каква е таксата за тези извънкласни уроци? При нас е 3 лв на посещение, нямам идея обаче каква е продължителността на заниманието.
При нас е 2.50 лв/урок за модерните танци и 3 лв. за народните. Айкидото не го знам колко е, нито английския-не съм обърнала внимание, защото не възнамерявам да записвам дъщеря ми на тях.
Довечера и ние сме на ринга на родителската среща. Очаквам с трепет изпразването на джобовете, че в нашата градина не си поплюват.
Betty L., не се притеснявай, че се е държал така на танците. Просто не му е било ден-нали разбираш, както на всички нас ни се случва. И дъщеря ми има такива моменти. Crazy
luda, разбирам вълнението ти относно дъщеричката ти, може би е наистина индивидуалист; разбирам в същото време и госпожите-не може една госпожа да прилага специален подход към всяко едно от 30 деца. Просто детенцето, влизайки в обществото трябва малко или много да се съобразява с него, така ще получи и обратната реакция. А щом е индивидуалист, ще изпъкне, те ги умеят тези работи. Но нека не е с цената на разрушаване на дисциплината.  Wink
kimba77, кофти е да ти порицаят детето пред всички, поне да ти го бяха казали насаме. А и нормално е да не може да се съсредоточи, като са били толкова време отпускарски настроени децата. Нашите са по същия начин. Онзи ден Кейти бе доста кахърна, че нямала награда, защото нещо не взела участие достатъчно. От нейните обяснения не можах много да разбера в какво точно е било "провинението й", и вчера питах госпожата. Тя миказа, ч еса им дали някакви наградки (лепенки за ръчичките) за стимул, защото са видяли, че децата са много разсеяни след почти двумесечното отсъствие на занятия, сборни групи и т.н. Та за тези, които са били по-съсредоточени имало награди, а не е имало специални порицания за останалите. Аз разпитах от гледна точка на това дали въобще се справя със задачите, а не за наградата. Госпожата ме успокои по втора точка, че си е съвсем добре схватливо детето, просто самата им група е явно по-буйна и шумна и те са прибегнали до награди.
Та предполагам и при вас е същото.

# 337
  • София
  • Мнения: 3 679
Забравих да ви питам - каква е таксата за тези извънкласни уроци? При нас е 3 лв на посещение, нямам идея обаче каква е продължителността на заниманието.
При нас таксата е 14 лв на месец, като имат 2 пъти в седмицата по 35 мин е занятието по английски, а балета им е по 45 мин.

Ох, а ние сме голяма драма от както се появи бебето...Таня реве имам чуството денонощно - все мрънка за нещо и отказва да върши каквото и да било - нито иска да се съблича, нито да се облича...и в градината се оплакаха че е такава - не иска и една играчка да вдигне от земята и била станала много обидчива - ревяла за всяко нещо  Sad Някой ако е минал по този път да помага, че вече незнам кво да измисля просто и като се има впредвид че бебето е още малко и почти никакво внимание не изсква, незнам като попорасне какво ще правим.

# 338
  • София
  • Мнения: 4 397
Доня Туфиня да неприятно е да го порицаят  пред всички и то по гадното е, че като го взимам винаги питам как е слушал ли е и т.н. и те ми казват да много сме доволни от Митето  #Crazy и сега хоп 360 градуса на обратно  newsm78 затова ми стана като, че ли по обидното.
Jutoo Същата картинка сме само реве за щяло и нещяло, отказва да се обува и съблича, но там съм хванала цаката няма да играеш на еди какво си или няма да гледаш и такива неща, и като чуе почва сам, но за реванетоооо ми идва в повече и вече съм се видя в приключение от най- малкото нещо се почва цинканеее  ooooh! ooooh! ooooh! в къщи го оправям бързо като му кажа да заминава в другата стая ама навън  78. Вече незнам какво да правя, не ревнува от бебето, защото само пита за нея иска да я гушка радва и се, аз като съм я гушнала той не се дразни ама това реванеееееее. Да казват мамите дето са минали по тоя път имали ли са такива проблеми.

# 339
  • София
  • Мнения: 3 679
Леле kimba77 , а аз си мислех, че като порасне малко бебо и може и да се оправи каката...наистина този рев е просто малък ад, чак ми иде и аз да ревна с нея  Cry Cry Cry
Да казват мамите дето са минали по тоя път имали ли са такива проблеми.
И аз чакам нещо обнадеждаващо или поне намаляващо рева   bouquet

# 340
  • Мнения: 14 133
Споко!!! Сашо на моменти мрънка за нищо без да има бебе вкъщи. Явно е всеобща "епидемия". Тази сутрин на излизане хленцаше защо аз съм слизала първа по стъпалата, а не той  ooooh!

# 341
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Памполина - бързо оздравяване на Съни  Praynig Давай му панадол или каквото му даваш с/у болката вечер, преди лягане.

Ето изцепката и на моя...
Тази нощ, към 04.40ч. с рев и див писък се събуди и обяви, че повече не му се е спяло. Седна в кревата и почна да ръмжи. Аз се правех, че не го чувам и забелязвам, до 4-тия му боен вик, че нямало повече да спи, след което му заявих, че отива вън при кв. псета да си ръмжат на воля и да не спи. Погледа, помига... па си легна и заспа.
Принципно е кротко и уравновесено дете (всички баби в квартала го обичат и са му обещали внучките си  Laughing), но раздразни ли се, става по-лют от чили, така да се каже.

Поздрави на наборите и се пазете от вирус повръщане с разстройство. Ние вече го минахме.

# 342
  • Мнения: 22 995
[реванетоооо ми идва в повече и вече съм се видя в приключение от най- малкото нещо се почва цинканеее  ooooh! ooooh! ooooh! в къщи го оправям бързо като му кажа да заминава в другата стая ама навън  78. Вече незнам какво да правя,.
И моя е ужасен ревльо,това ме дразни ужасно.Вместо да става по-сериозен,той наобратно... ooooh!

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 12:12 от ДесиХ2

# 343
  • София
  • Мнения: 3 421

Шани и моят ми го направи този номер - събуди се в 5.30 седна в леглото и каза, че се е наспал, ходи до тоалетна, пи вода, започна да философства. Накрая му се скарах - легна и заспа. В 7 часа вече не можах да го събудя ...наспалият се.

Момичета и щерката така ревеше - ама постоянно, направо бяхме вдигнали ръце вече. Ясно си спомням как на една Нова година(на 4 г или 5 г.) и с баща ми констатирахме - Креми днес не е ревала нито веднъж!
Всъщност не знам как престана, нямам ясно решение по въпроса.

# 344
  • Мнения: 22 995
Та забравих да ви споделя - Ели явно има уроци по английски, защото случайно изрежда разни английски думички. Обаче като я попитам какво означават и тя не може да ми отговори. Тъй че не е голям пропуск според мен, ако децата не посещават извънкласни занимания, и без това не научават кой знае какво. Има време за всичко.
Специално за английския казват,че не бива да насилаваме децата да ни казват каква са учили,ако те самите нямат желание.И това,че не могат да кажат съответствие на думи на двата езика,не означавало,че не са научили нищо.Моят син никога нищо не казва от английския,но като остане сам или играе с други деца ,казва думички,които дори в учебника му ги няма.Явно попиват всичко,което чуват от учителките .

Общи условия

Активация на акаунт