Отговори
# 30
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз си свиркам.
Само да ти кажа, генетична обремененост е едно, профилактиката на рака на гърдата-малко по-друго. Аз мисля, че толкова се пропагандира, защото е лечимо в ранна фаза с доста голям % успеваемост.

Синът ми има шанс 5,5 % да е болен от нелечима генетична болест с летален изход. Генетичката ме успокои, че толкова е и шансът да се развие нова мутация.
Изпиващият ужас, който ме обхваща всеки път, когато Филип се спъне, закуцука и пр, е нещо, с което живея. Чувството за вина е огромно. Пуснала съм му ДНК тест. Това е моят начин на справяне, за всичко останало си свиркам, иначе не трябва да излизам от къщи.
И пуша, и пия, и живея нездравословно-никой не е излязъл жив от живота.
Разбери ме както щеш, но съм уверена, че има по-реални неща, за които да мислиш и, които да се опиташ да предотвратиш и е редно там да концентрираш вниманието си. По-полезно и градивно е  Peace

# 31
  • Мнения: X
Цитат
Не говоря нищо различно от български
 За какво става дума?

Става дума zа трудове баzираЩи на 25 години  опит.Ако имаШ желание Ще си го преведеШ с някоя програмка. Peace

Разбирасе, че имам желание...незнам как обаче. Помолих мъжа ми, той каза и аз немога. Аз пък не разбирам нищо от програмки, каквито и да е....( е не съвсем де но повечето не ги чаткам). Нито мога да я инсталирам нито....абе, ще опитам. Исках само да знам с две думи за какво се говори. Сигурно ще ме заинтригува.
Аз си свиркам.
Само да ти кажа, генетична обремененост е едно, профилактиката на рака на гърдата-малко по-друго. Аз мисля, че толкова се пропагандира, защото е лечимо в ранна фаза с доста голям % успеваемост.

Синът ми има шанс 5,5 % да е болен от нелечима генетична болест с летален изход. Генетичката ме успокои, че толкова е и шансът да се развие нова мутация.
Изпиващият ужас, който ме обхваща всеки път, когато Филип се спъне, закуцука и пр, е нещо, с което живея. Чувството за вина е огромно. Пуснала съм му ДНК тест. Това е моят начин на справяне, за всичко останало си свиркам, иначе не трябва да излизам от къщи.
И пуша, и пия, и живея нездравословно-никой не е излязъл жив от живота.
Разбери ме както щеш, но съм уверена, че има по-реални неща, за които да мислиш и, които да се опиташ да предотвратиш и е редно там да концентрираш вниманието си. По-полезно и градивно е  Peace
Завиждам ти, че имаш сили да мислиш толкова позитивно. Аз не винаги успявам.

# 32
  • Мнения: 526
Всеки има шанс да се разболее от нещо си, но генетична основа по-важно е да живееш в мир с душата си и тогава ще избегнеш доста болести. Само се замислете колко темерути са болни, т.е. колко хора които не им пука от нищо и не си го слагат много на сърцето са добре със здравето. Пускаш му по една майна и казваш че нищо ти няма а не да трепериш за всяко нещо.

# 33
  • Мнения: 55
Кати ,ужасно много ти съчувствам,
защото аз самата  също  направо съм се побъркала от страхове и натрапчиви
мисли, от черни по-черни..
само едно мога да кажа - от всички неща, от които съм се страхувала ужасно, нито едно не ми се е случило.. а са ме сполетявали такива беди, каквито не съм и подозирала ..
това се отнася конкретно и за болестите!
Човек не знае какво му е писано да се случи, и каквото и да то е най-вероятно да не е  това, което е очаквал..
От негативни мисли и стрес със сигурност обаче ще си докараме някоя болест,
ако не успеем да преодолеем този начин на мислене.. но как, не знам!

# 34
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Човек не знае какво му е писано да се случи, и каквото и да то е най-вероятно да не е  това, което е очаквал..
Точно така е Peace

# 35
# 36
Кати, като чета, все едно слушам моята приятелка. С нея сме от 20 год.Тя е същата паника като теб. Аз съм и свикнала. Последния и ХИТ обаче беше, че е болна от МС /множествена склероза/.След куп изследвания естествено нямаше . Но това което най-много я успокои е изследване нар. термовизионна диагностика.Абсолютно безвредно.Аз самата ходя вече 3-та поредна година и съм се зарекла да ходя всяка година и аз и семейството ми. То вижда във много ранен стадии заболявания, когато никаква апаратура не може да ги хване.
Ако толкова те е шубе - отиди. Там няма лъжа и измама.Ще се учудиш дори на неща, които не предполагаш, че ги имаш.
Намират се някъде по ул.Солунска и струва 40 лв. за всички органи и системи.
Успех.

# 37
# 38
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
има го и другото. Когато аз споделих притесненията си (които смятам да бъдат само в моята глава), майки на деца с реален такъв проблем веднага се отзоваха, жените предлагаха книги, информация, съдействие и пр. Стана ми неудобно, защото, както писах, рискът е малък, а аз ангажирам  тези заети жени, а те са толкова мили.
Мисли, че и други четат този форум-жени и мъже с реални проблеми... Т.е., не си търси проблеми, те сами идват  Peace

# 39
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Кати, като чета, все едно слушам моята приятелка. С нея сме от 20 год.Тя е същата паника като теб. Аз съм и свикнала. Последния и ХИТ обаче беше, че е болна от МС /множествена склероза/.След куп изследвания естествено нямаше .
Ето потвърждение на думите по-горе. Аз пък хабер си нямах от това заболяване- МС до преди 1 седмица. А сега съм с тази диагноза. Същото и с хипертонията и ендометриозата ми... Обаче винаги съм се страхувала от диабет- най-предразположена съм към тази болест. Кръвната ми захар обаче е 4. Страхувах се и от СПИН  ooooh!
А приятелката ти най-добре да не търси от какво е болна, а да си гледа живота Peace

Общи условия

Активация на акаунт