Как гледат вьзрастните ни хора в Бьлгария ..или по скоро с желание ....

  • 2 728
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 169
Спомням си когато един ден брат ми снаха ми отишли в болницата да попитат дали е възможно да му се направи някаква процедура (забравих каква), от която да се чувства по- добре след химио. Една лекарка се обърнала към снаха ми казала "Абе госпожо той е безнадежден, к'во се опитвате". #2gunfire Добре, че не съм била там, нямаше да способен никой да ме спре.

# 31
  • Мнения: 1 526
Вал, чудесна новина!
Бързо възстановяване й желая.

# 32
  • Мнения: 3 098
4удесна вест! Hug
Айде ве4е да се успокоите,няма страшно,то е минало. Simple Smile
На баба ти желая лесно възстановяване и да я поздравиш,4е на тази възраст е такъв юнак!  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 630
Браво на баба ти Вал
Някой път се съзвемат и успяват да се закрепят въпреки нечовешките условия.
За кадърността на бг лекарите не мога да кажа нищо  (защото не съм лекар).....  но за човещината им много много да говоря (псувам)

# 34
  • Мнения: 7 914
Val

една стъпка е минала успешно, прадължавам да се  Praynig да се възстанови колкото е възможно по- бързо и леко Praynig Hug Hug Hug

# 35
  • Мнения: X
Val, поздравления за борбената баба
дано се закрепят нещата

# 36
Моми4ета МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ за подкрепата Hug Hug Hug Hug Hug Hug.Докато 4етях какво са писали някои от вас направо ми се кьсаШе сьрцето Cry,4увството за безпомоЩтност пак се завьрна....
БабуШка,мойта златна бабуШка е герой искам да направя неЩо за да го разбере ,за да разбере какьв силен 4овек е,но какво......не намирам ниЩо толкова силно да направя ,да и купя ,да и кажа за да разбере в реалност какьв герой е Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.
Днес са я вдигнали за пьрви пьт Heart Eyes,Майка ми каза ,4е много по лесно е станала отколкото предиШният пьт,ДАНО.
А представете си аз как се 4увствах Cry,на другият край на света,а тя милата там в болница ,в деня на операцията с майка ми гворехме през половин 4ас(на края на искаШе ве4е да ми вдига Embarassed Grinning),само това ми остава за сега .....телефона Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.
Говорих с баба половин 4ас след операцията ,тя милата оЩе полузаспала ,но успя да ми каже да спра да пла4а Heart Eyes Laughing Embarassed.

# 37
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Вал, дай да и пратим по 1 шоколадче или желирани мечета, ако ги обича. Браво за това, че е силна и се бори въпреки всичко!

# 38
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Вал, дай да и пратим по 1 шоколадче или желирани мечета, ако ги обича. Браво за това, че е силна и се бори въпреки всичко!

С голямо удоволствие,само 4е заради диабета не може да яде Шоколад Confused а толкова много го оби4а,но намерих тук един магазин сьс диети4ни храни и там има Шоколад,та взех да се замислям Grinning Thinking Thinking Thinking,дали да не и купя едно каШон4е и да и я пратя....така де...в Бг сигурно има Шоколади за диабетици ,но аз като си бях така и не успях да намеря Embarassed,питах вьв вси4ки аптеки ,но само на едно място ми казаха ,4е някьде из Хаджи Димитьр вьв София имало специален магазин Simple Smile.
СьЩо така се замислям дали да не и изпратя стенен 4асовник сьс снимки на децата или неЩо от рода.....Или пьк кальфка за вьзглавница сьс снимка на двете вну4ета,знам 4е много ,Ще им се зарадва ,но пьк ако е кальфка няма да иска да спи на нея Laughing.
Дайте идеи. Praynig

# 39
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Чаша за кафе със снимка?
Моите родители всеки ден си пия кафето  в такива.
Часовник също е хубава идея, или стенен календар, възглавничката може да я гушка, ако не иска да спи на нея

# 40
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Вал, дори не дочетох написаното от теб (извинявай  Hug), защото историята, която разказваш се случи 90% същата с моята баба, но в Ст. Загора и преди две години. Баба ми, слава богу, се закрепи, но едва преди месец - два. Преминахме през абсолютно всички тези неща, които описваш, плюс че се оказа, че платката, за която платихме да поставят в костта и (800лв преди две год.) всъщност не е сложена, сложила са някаква ала пластмасова "болнична" и тя преди една година стана причина за инфекция, защото беше започнала да се врязва в тъканта; баба ми все казваше, че я боли, а ние я успокоявахме недей, ще мине, повече упражнения прави...докато не се оказа (съвсем случайно!), че тя е с някаква измислена платка, за която дори не и е било казано, че е сложена, вместо тази, която ни накараха да купим и занесем.  Shocked Последва нова операция ( всъщност две), месеци в болница, ужасни санитарки, които и искали всекидневно пари " на заем" или даже просто да им плати, за да и сменят подлогата. Една такава, вдигайки я от леглото, така я беше дръпнала, че и размести ставата и последва нова операция, плюс това, което ти обясняваш с бормашината " на живо". Не знам какво да ти кажа.   CryБях бременна, после с малко бебе, не е имало как да отида, добре, че родителите ми и сестра ми успяха да отидат всеки по веднъж- дваж през тези две години. Плащахме подкупи (казвало се "дарение за лекаря" представете си  Sick), плащахме на рехабилитаторка, за да се опита да я раздвижи реално, а не само на книга, както явно иначе правят в рехабилитацията на болницата. На кой ли не и за какво ли не плащахме. Е, някакси успяхме да си "купим" баба обратно. Или поне така излиза...  Confused

Слава богу, баба ми е по- добре, но това, през което премина моята любима, обична баба през последните две години ми къса сърцето, така се е състарила, тази иначе толкова жинена жена, душата на своя социален кръг...

Дано и товята баба има късмета на моята и всичко остане зад гърба и/ ви! От сърце ти го пожелавам!  Hug  Praynig   bouquet

А иначе какво друго да кажа- ние всички си знаем тук как стоят нещата...

Ааааах,как зву4и това Cry Cry Cry,мммм да мноого прили4а на наШата история,КОЛКО ЖАЛКО.
Много ми стана мь4но като про4етох ,"успяхме да си купим баба",МНООООООГО ,да ти е жива и здрава бабата ТВОЯТА  и НА ВСИ4КИ ОСТАНАЛИ КОИТО СТЕ ПИСАЛИ ТУК.

Пожелавам на вси4ки ви много здраве  на вас и на роднините ви.


# 41
  • Мнения: 1 224
Дано всичко да се оправи с баба ти Вал!
Аз така си чета цялата тема и плача. Моята любима баба си отиде от безхаберие и некадърност. Три години я лекуват все от грешни неща, нактря се оказа че са бъбреци и "ми те са й на стафидки бъбреците, нищо не може да се направи"...При последната си криза линейката дойде, но НЯМАЛИ НОСИЛКА и баба ми трябваше да слезе пеша - така си и издъхна - в ръцете ни пред линейката...
А вуйчо ми мина през ада на БГ онколечението, сега се надявам да ни гледа отгоре и да не страда.В най-прехвалената и "реномирана" болница Токуда (няма нищо общо с японските болници, ама грам!) отношението беше...нямам думи!Това че санитарката сервира таблата с обеда до пълния уринатор без да си мръдне пръста явно впечатляваше само мен.На няколко пъти вуйна ми трябваше да изпадне в истерия пред сестрите за да се сбързат и да му сложат поисканите преди ЕДИН ЧАС обезболяващи!
Ох дано някога се промени това...Но като гледам как лекарите се обръщат на бизнесмени нямам много вяра да се случи ...

# 42
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Tatiana,дано намерите разреШение за баба ти Praynig
Zai4enze,кьсмет на вуй4о ти Praynig
Блажка,Tali Dan,Geri,сьжалявам за ваШите баби Cry Cry Cry,дано там кьдето са сега са по добре Cry Cry.
Vanhorne,сьжалявам за брат ти и дано няма ниЩо сериозно сьс племенницата ти Praynig.
Kartinka,дано майка ти се вьзстанови бьрзо Praynig

По между другото и аз мислех да си взема баба тук ,за да и направят втората операция при нас,но ли4ната лекарка каза ,4е не може да пьтува ве4е сьс самолет заради сьрцето.

Pepelyashka,и аз си мислех за 4аШата,но Ще я сложи на секцията да си я гледа Laughing,май Ще е стенен 4асовник Heart Eyes

# 43
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Аз така си чета цялата тема и плача...
Много сьжалявам Cry Cry Cry...
Ако можехме да променим неЩата Cry Cry Cry


При нас като дойде линейката да вземе баба имаха носилка,но.....,БОЛНИ4НИЯТ персонал не знаеШе как се използва тя Shocked,имали я от една седмица и според него тя била опасна.Ние тук само с такива носилки работехме,заЩото по тях пациента се пльзга много лесно и по4ти не може да усети болка при преместването,пьк ако се хване правилно носилката ,е невьзможно да падне пациента.
Както и да е в крайна сметка вкарахме леглото през прозореца(който разглобихме)и така я изкарахме баба.

Общи условия

Активация на акаунт