En attendant les vacances de Toussaint ou FRVIII-2

  • 20 587
  • 286
  •   1
Отговори
# 45
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Да ви кажа, стачката има много благотворен ефект при мен - тъй като никакъв влак не се движеше по линиите, които ползвам ежедневно (около 45 мин общо), една колежка ме закара с колата. Резултат - върнах се 1 час по-рано от обикновено Simple Smile
Иначе в Париж се усети - по влаковете, в училище (в съседния клас на Камбанка учителите стачкуваха), но имам чувството, че много хора си бяха взели РТТ днес, защото нямаше много големи задръствания (освен по околовръстното и А4 и А6, които тъй или иначе са задръстени).

Клео, аз на тая книга ("A year in the MERDE" на Steve Clark за Мариякара) й се точа от една година Simple Smile. Но ако си я купя, мъж ми ще ме "разжaлва", хич не си пада по обобщения от типа "фарнцузите така, англичаните иначе, а българите съвсем наопаки"... и току-виж обявил друга Стогодишна война... Simple Smile Най-много да я взема от Шомонтски и да си я чета тайно (когато се видим на кафе в края на месеца и ако я е прочела дотогава  Wink) Simple Smile. Даже наскоро пак ми предлагаха по Амазон (понеже редовно си купувам от тях книйки на английски) цялата му серия и до нея, за компенсация, заглавие от един канадски автор "65 million French can't be wrong"  Laughing.

Aз за ваканцията (явно датата е еднаква за цялата страна) нищо особено не съм предвидила, освен един дълъг уикенд... Ще видим къде ще водим Кaмбанката... Пони тук не е особено популярно, в четвъртък в градината танцуват (нали сме до Версай, подготвяме се за баловете  Laughing).

Чумби, успя ли да запишеш Сашо за през цялата ваканция или в крайна сметка не се съгласиха? Впрочем, ти нали искаше да опиташ да го преместят в другия клас, където му бяха приятелите, какво стана?

Ние си получихме taxe d'habitation, но сме mensualisés, така че не я усещаме много. Taxe foncière още не плащаме (под наем сме). Живот и здраве, догодина и аз ще се тюхкам за презокеански пътувания, ама така е, като ще станем grands propriétaires terrestres  Wink Laughing

Mari-rus, като каза в началото, че си в Париж трета зона, останах с впечатлението, че си в 3ти arrdt на Париж. Как е Choisy le roi като град? Браво за позитивното настроение за раждането Simple Smile.

... мисли си по-скоро за бебчето, а не за раждането - то така или иначе няма да ти се размине Wink

Това ми напомни - една колежка ми разправяше какво е казал докторът на майка й, докато я е раждала - "Alors, Madame, ça rentre liquide, ça sort solide?"  Laughing

Между другото, чухте ли, че няколко организации на журналисти призовават на не помня коя дата (към края на ноември) да е "Journée sans Sarko" - т.е. да не говорят за него по медиите. Да видим какво ще стане...

Лека вечер от мен  Laughing

П.С. Сигурно има заговор - 10 пъти си препрочитам поста и все му откривам грешки!!!  Laughing

Последна редакция: чт, 18 окт 2007, 20:58 от Rotsa

# 46
  • Мнения: 2 907
Хайдееее, Сарко официално бива зарязан. Не било блъф значи.

За книгата "една година в мерда" съм чела доста критики, доста от тях добри. Аз също ще я прочета, даже след малко като изляза ще си я купя ако я има.



# 47
  • Мнения: 1 325
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА Hug БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОКУРАЖИТЕЛНИТЕ ДУМИ ОЩЕ ПО ПОЗИТИВНО МЕ НАСТРОИХТЕ А РАЖДАНЕТО, ЗА УПОЙКАТА ИМАМ СРЕЩА СЛЕД МЕСЕЦ С АНИСТИЗИОЛОГА СИ, ГРАДЧЕТО Е МАЛКО И СРАВНИТЕЛНО СПОКОЙНО В СЪСЕДНОТО ДО НАС КЪДЕТО МОЖЕ И ПЕША ДА СЕ ОТИДЕ ИМА МНОГО ГОЛЯМ КОМЕРСИАЛЕН ЦЕНТЪР, ИКЕЯ И Т, Н , ОТ ПАРИЖ СМЕ НА 15-20 МИН С RER

# 48
  • Мнения: X
Мадами, кой може да ме светне за www.vente-privee.com ? Моля?

# 49
  • Мнения: 2 907
Мадами, кой може да ме светне за www.vente-privee.com ? Моля?

Ето, че се намери работа за Клео  Wink

# 50
  • Мнения: 545
Мадами, кой може да ме светне за www.vente-privee.com ? Моля?

Ето, че се намери работа за Клео  Wink

Хе-хе, готово вече на ЛС.  Grinning

Споделете кои са ви любимите марки за детски обувки. Аз купувам най-вече от частните разпродажби по интернет марки като Pom d'api, MOD8, Lelli Kelly, Oilily, Kickers...Преди малко завърших успешно едно наддаване на нови боти Aster в Ebay и съм доста доволна от себе си  Laughing ето снимка

Дайте ми идеи за магазини и сайтове, сигурна съм, че има тайни кътчета, които не съм чувала  Wink

# 51
  • Мнения: 545
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА Hug БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ОКУРАЖИТЕЛНИТЕ ДУМИ ОЩЕ ПО ПОЗИТИВНО МЕ НАСТРОИХТЕ А РАЖДАНЕТО, ЗА УПОЙКАТА ИМАМ СРЕЩА СЛЕД МЕСЕЦ С АНИСТИЗИОЛОГА СИ, ГРАДЧЕТО Е МАЛКО И СРАВНИТЕЛНО СПОКОЙНО В СЪСЕДНОТО ДО НАС КЪДЕТО МОЖЕ И ПЕША ДА СЕ ОТИДЕ ИМА МНОГО ГОЛЯМ КОМЕРСИАЛЕН ЦЕНТЪР, ИКЕЯ И Т, Н , ОТ ПАРИЖ СМЕ НА 15-20 МИН С RER

Този голям комерсиален център да не е Belle Epine? Аз съм живяла в Thiais и виждам много добре къде се намира Choisy-le-Roi  Laughing

# 52
  • Мнения: 353
Сбъдваща мечтииии,бягай от вантите,докато е времееее-адска зарибявка е.Сутрин първо това правя-отварям ги да видя и...и...в момента чакам 5 доставки-бягай

# 53
  • Мнения: 353


Клео-това кефи ли те?Това са моята марка-Geox

Сбъдваща мечти-шегувам се,може да се купят интересни неща на поносими цени...но трябва да можеш да се контролираш също,че изкушението е голямо

# 54
  • Мнения: 1 325
да точно за този търговски център говоря сега в тие направиха и икея и комерсиален център до нея.

# 55
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Хайдееее, Сарко официално бива зарязан. Не било блъф значи.


И аз това гледах снощи по новините (10 минути за стачката и 20 минути за Развода  Laughing) и си мислех - Абе тая президентска кампания хич не се отразява добре на семейния живот - Сеголен Роаял и Франсоа Oланд се разделиха, сега и Сарко и Сесилия...

Явно вчера доста хора си бяха взели РТТ, защото днес усетих липсата на транспорт с пълна сила - излязох в 7h15 от къщи, за да стигна на работа 3 часа по-късно (1h30 от които да изминем 800  метра със служебния автобус)...

Клео, последните обувки, кито взех на Камбанка са от "La Halle aux chaussures" Simple Smile Чаках, чаках една доставка на обувки на Chicco (поръчани от сайта на Achat VIP май), оказа се, че имат проблеми с наличността и я отмениха. Та по спешност купувах зимни обувки от най-близкия магазин Simple Smile. Иначе и аз много харесвам моделите на Pom d'Api, купувала съм и маратонки на New Balance (да е жив и здрав VP  Mr. Green).

Мечтателко, права е Шомон - изкушението е голямо (пък и станахме много маймуни на клона на VP), затова и почти не ходя вече... тъкмо и банката не се оплаква Simple Smile.

Шомон - много ми харесват Geox-ите!  Мерси, не им бях виждала детските модели - явно ще чакам солдите  Grinning. Tо и аз съм една пишман shopaholic... dа ви призная, все повече поръчвам по Нета и не хода по магазини.
Иначе аз имам мораториум върху покупките на обувки и чанти за момента, защо ли?  Wink

# 56
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Mari-rus, Ikea-та в Thiais голяма ли е, в смисъл не е специализирана? Питам, защото за да я построят там закриха единия от магазините близо до нас (този във Vélizy), който беше посветен само на спални и бани.

# 57
  • Мнения: 2 907
О горките, vente privée addicted  Wink

И ние сме с обувки на la halle aux chaussures. Куча марка, ама по-скъпи от моите, да му се не види. И понеже утре точно ще купуваме нови, се загледах в едни ИККС на една витрина, ах останаха ми очите в една пер, мнооого сладки.

Днес си поръчах книгата на Шомон, която на френски се казва "God save la France". И докато зяпах по новоиздадените романи, очите ми се спряха на дебела автобиография на една от българските сестри, със заглавие - "7те кошмарни години от моя живот в либийския затвор". Или нещо от рода, не се напрегнах да го запомня. Кога и книга успяха да напишат бе хора? Че и сложена на видно място, заедно с Маргьорит Дюрас и Фредерик Бегбеде.

Днес говорих с един скъп мой приятел от Париж. Врънка ме да отида за един уикенд. Като се събуди едно диво желание в мен да се кача на ТЖВ-то, добре че има стачка  Laughing

# 58
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Днес говорих с един скъп мой приятел от Париж. Врънка ме да отида за един уикенд. Като се събуди едно диво желание в мен да се кача на ТЖВ-то, добре че има стачка  Laughing
Айде и аз - връннннннн... с надеждата, ако скочиш на ТЖВ-то да се видим за по бира  Wink

За обувките си права, че са скъпи. Изобщо на всички детски дрешки и обувки цените са по-високи от тези за възрастни! няма да забравя, преди 2 години по време на солдите гледах едни дънки за Камбанка (размер 9 месеца), които след намалението бяха по-скъпи от дънки за мен без намаление (а мойто задник широк, много материал иска  Mr. Green)!

Да ви питам - получили ли сте от Sécu писмо, с което ви подсещат да сложите на децата противогрипна ваксина? Аз получих едно онзи ден, та сега съм в чуденка...

# 59
  • Мнения: 353
Мистик-врънннн-нннн-нннн
Както казва Клео,англичанина е попреувеличил,но пък според мен е хванал някой типични фр черти и яко ги е осмял...И ме кефи английския,който говорят фр му герои...Не могат да си извъртят езика на "х" и това си е ,та "хав" става "ав" JoyИ някак разпознавам дадени ситуации и ми става близък Мистър Уест.И как не-вадил си е карт дьо сежур  Laughing

Роце-бързам,бързам-ще я глътна до края на месеца...
Верно като се замислих тоалетите на бебенски са си доста по-скъпи от моите...,пък верно,наборе,за назе треба поечко плат  Joy
Имам едно хубаво документално филмче за ваксините...жокер-във френско 12 000 души съдят производителите на противогрипна ваксина.Защо ли????
кажи кога да ти го пратя по скайпа...

ЕЕЕ,мястото до Сарко е свободноооооо,пфу,когато съм ангажирана... Laughing

Мистик,а видя ли цената на книгата на нашата медичка?20 ?!
И едно се чудя-дали ако аз съм изживяла тяхното+всичкото насилие-както те казват,де...ще мога  месец след освобождаването да се оженя,да скоча с бънджи...Като се сещам за Сергей Антонов стигам до извода ,че в италиански затвор е по-гадно,пак и да не са те били...

След малко в 23 часа  щели да дават нещо за бг по 3 ти...Айде и лека ви нощ

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 23:50 от Шомон

Общи условия

Активация на акаунт