По-сериозният ни проблем

  • 1 786
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 121
Гала, моите съчувствия. Представям си колко ти е трудно в момента-аз с едно дете едвам смогвам, камо ли с две... пожелавам ти кураж и дамо мненията тук поне малко помогнат! Включвам се и аз:

Не изчетох всички отговори за което се извинявам ако дублирам нещо.На ?сьт ами знам аз  Crazy Злояда, некьрмена с уголемена трета сливица ,вечно гонена за ядене,пиеща дори сиропи за апетит,с желязодефицитна анемия и всяка зима с плевмония в болница.Пьрво ми извадиха сливиците /тогава е била такава практиката всички да се вадят/ аз мисля че само третата е за вадене.После като бях на 5г. един млад лекар/непокварен ентусиаст/ се заинтересувал от мен предположил че имам алергия /тогава това изглежда още не било модно/ и познал.Имам ал. от домашна прах,пух и перушина.2г. ми биха някакви инжекций мускулно в рьката и пиех Кетотифен/

Това все едно аз съм го писала, с единствената разлика, че не са ми били инжекции, но всичко останало е вярно. Също така ми махаха 3-та сливица 2 пъти, била се появила наново, но и това не ме спаси. Ако щете ми вярвате, но още си спомням как татко ми пъха лъжицата в устата, а майка седи отстрани и реве и се тюхка, че съм й взела младостта и съкратила живота с това неядене (сега, не мога да се спра, но това е отделен въпрос Laughing). Мразех манджите, особено супата, направена от коприва, а все нея ме караха да ям!!! И да, има и психологическа страна, защото до ден днешен мразя всичко зелено (с изключение на краставици), даже маруля започнах да ям съвсем от скоро, но броколи, магданоз, чушки, коприва, спанак с пистолет не можеш да ме накараш да помириша, камо ли да ям! ooooh!

Та понеже постоянно пиех антибиотици, искам само да споделя, че в момента, в който ги спрях, спрях и да боледувам. Те сриват имунитета! Това, което много ми помогна беше Сандански-минералните басейни много ме укрепнаха, климатът също. Така спрях да боледувам за малко. Започнах да ходя на плуване-това ме укрепна още повече. Когато се разболявах вече не пиех антибиотик, а витамини, ядях и повече плодове. Възможно ли е да го запишеш на някакъв спорт? Мисля, че много ще помогне. Има ли поне едно-единствено нещо, което да харесва или да яде с по-малко неприязън? Давай от него! А плодове? Ягоди, банани, портокали - нищо ли не харесва? Ако ще и само един плод да харесва-слагай го на масата, но не го карай насила, както казва oceanid не го насилвай, нека яденето спре да бъде врагът! Не е толкова страшно, ако да речем яде само ябълки или само праскови или само месо, даже е по-здравословно, отколкото да се тъпче с мазни манджи. Колкото повече го насилваш, толова по-зле ще стане...

Друго, което може да помогне - сменете тактиката, не говорете за ядене, към средата или края на деня, когато вече трябва да е поогладнял, оставете на масата малко храна, каквато той харесва или би изял, сложете го на масата, пуснете телевизора или двд-то и излезте от стаята-оставете го сам! Ако няма натиск и ако никой не му мери хапките може да се отпусне и да си вземе колкото той иска. ако видите, че си е взел не коментирайте, не казвайте нищо-нека сам си реши колко и какво да яде! Вече ако няколко дни съвсем не хапва, пробвайте друго! Аз, например ядях само при едната ми баба, просто защото никога не ме караше насила и независимо от количеството, което изяждах никога не казваше "божеее, колко си злояда...", за разлика от наште, които изстериясваха постоянно и правеха страшни сцени Tired

Успех!!!

# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Племеницата ми беше много злояда. След като й извадиха третата сливица прояде, заглади косъма и стана много по-активна.

# 17
  • Мнения: 3 116
За захранването на детенцето, че много грешки са правени, правени са. Ще ви бъде много от полза помощта на детски психолог или може би логопед.

Ако имаш възможност, спри детето от детска градина за да спре да боледува и да спрете антибиотиците. Антибиотиците освен че съсипват имунитета, намаляват апетита, разрушават чревната флора и т.н. Да не говорим че накрая детето ще развие резистентност към тях и няма да действат. Ако имаш възможност остави го за няколко месеца вкъщи. С повечко внимание, грижи и липса на болести според мен ще постигнете големи успехи  Heart Eyes

# 18
skapa naistina sorry i e mnogo losho tova,koeto  razkazvash,sachuvstvam ti,no naistina greshka e bilo maikati da se griji za deteto   momcheta mi sa na 3 i na 1 i 6 meseca i qdat pod moi kontrol samo ,ako az precenq i do 1 godinka sa qli samo pasirano,banan,kashi,pureti i razni specialni kremove za bebeta i nektari bez kiselo mlqko i mandji apsurd,triznachkite mi sa na 4 meseca i ot 3-iq zapochnahme s pureta i sokove ,zapochni da zahranvash sina si zapochni sas sokove,posle nektari,posle pureta,posle kashi,posle supi,posle pasirano,posle mandji kakto se zahranva edno bebe taka i nego zashtoto toi ne e zahranen kachestveno i ima refleks za povrashtane i e normalno kato ne qde i ve4er go nakarate das qde da mu stane losho i da povrashta a i to kato znae kakvo go chaka za deteto tova e tormoz na psihicheska osnova vzemi merki da ne stane kato bulimiq,zahrani si deteto kato bebe i vnimavai sas vtoroto i ti samata se vzemi v race ,kato kajesh prilicham na baba qga neiskam nikoi da me sreshta az imam 5 hlapeta svalih izlishnite 5kg,vsqka sedmica sam na frizior,manikur,masaji,kozmetik,nqkolko pati na shoping i sreshti s priqteli vnimavai ne zabravqi sebe si zaradi deteto i nerazchitai na babite v bg me drazni tova,koeto e babata da gleda i glezi deteto ami ujasno e ima drugi metodi.....................ako iskash da prodaljim razgovora ni mi pishi na mail super_sexy_girl_@abv.bg

# 19
  • Мнения: 1 919
ох, звучи ужасно! Искрено се надявам много скоро да се похвалиш с напредък, мамите преди мен са дали много добри съвети! Искрено ти желая успех!

# 20
  • Мнения: 332
  И все си мисля,че освен основнея проблем ,съществува и психологическия.Може част от нещата ,които споделяш да са плод на ревност към бебето и откраднатото внимание,което до сега е било само за него.Поговори си с него относно бебо и разбери дали съществува тази ревност.Той е вече голям и няма да скрие нищо.Успех!   bouquet

# 21
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 735
Здравейте!

На всички много ви благодаря за споделеното мнение и опит.  Hug

Аз вече започнах да практикувам според вашите съвети, но да си призная много трудно ми се получава  Cry - като го гледам как не яде, а зяпа двд със залъка в уста и като ми седи по един час на масата в хола, ама ... по-добре днес така, за да може утре да сме добре  Peace

Дано след време довърша тази тема с най-добрия коментар - happy end-а  Simple Smile

Успех на всички и пожелания за по-малко такива проблеми на всички мами   bouquet

# 22
  • Мнения: 40
Като прочетох за проблема ти и на мен ми настрахна косата.  Shocked Моето дете също беше злоядо, но не чак до такава степен. По отношение на яденето прочетох, че са ти дали много савети, аз искам само да кажа по отнешение на слабата имунна система и честото боледуване. Моята дъщеря боледуваше много често и ние като теб сменяхме антибиотици всяка седмица докато не открихме Bronhovaxom. Незнам дали си чувала за това лекарство, но то засилва имунната система и действа като ваксина, която се дава през устата. Ако искаш питай личната лекарка на детето за това лекарство. От както го давам на моето дете , боледува един път годишно, даже да чукна на дърво тази година не сме имали никакви пробелми.... Желая ти успех и дано да се справиш с трудната ситуация, в която се намираш. И моя съвет както и на много други от майките е да обръщаш повече внимание на голямото дете... УСПЕХ !!! Пиши как варвят нещата  Hug

# 23
  • Мнения: 2 829
Galausa, дали са ти много добри съвети за храненето на сина ти, според мен обаче трябва да се опиташ да се погрижиш и за себе си. Наистина сигуно е трудно с 2 деца, но има начини да направиш собствения си живот по-хубав. Мисля, че по този начин ще помогнеш и на децата си. Когато всички в къщи са усмихнати и доволни всичко е по-лесно-включително и храненето.
На мен като беше малък Алекс ми помагаха няколко неща:
-да го нося в слинг като не спи и не иска легнал-така имах свободни ръце и можех нещо да правя
-да го кърмя удобно седнала, той подпрян с възглавници, така че да не го държа изобщо-това когато исках да гледам ТВ или да ровя във форума
-да се събираме с други майки, с бебета на подобна възраст-не само че имаме общи теми, но и можем да си гледаме взаимно децата. Например записваме си час за козметик двете една след друга, отиваме заедно с бебетата и всяка гледа двете докато другата и правят процедури.
Аз на твое място бих опитала да дам на баткото да пие изцедена кърма за подсилване Grinning
И аз смятам, че първо трябва да му спрете антибиотиците-мъжа ми като се запознахме пиеше нон стоп антибиотици и беше все болен. Убедих го да спре, започна да се лекува с по-леки лекарства и сега боледува много рядко.

Общи условия

Активация на акаунт