Характерът определял болестите

  • 1 542
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 161
Цитат
Егоистът например им повече шансове да се разболее от алергия или рак, отколкото алтруиста. Също, както се отнася към околните той, така постъпват клетките на тялото км него и се формират злокачествените образувани.


Кеворк Кеворкян в една статия казваше,че ракът е болест на всеотдайността и също на подтиснатият гняв.

# 16
  • Мнения: 2 818
Връзка определено има, но статията е толкова постна, че нищо не показва горе долу...
Всяка болест е първо в душата, после в тялото.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Връзка определено има, но статията е толкова постна, че нищо не показва горе долу...
Всяка болест е първо в душата, после в тялото.

Точно! И по-точно - в главата! Пък човек не е само темперамент.

# 18
  • Мнения: 6 164
Всъщност статийката е доста семпла...

Тя е толкова семпла, че не си заслужава семплото натоварване на очите да я погледнеш дори, камо ли да коментираш. Crazy

Със сигурност има връзка между характер и болести, но дотолкова, колкото под въздействие на излишъка на хормони от някоя жлеза да се промени поведението ти - пресен пример д-р Хаус - снощния епизод. Mr. Green

# 19
  • Мнения: 3 537
Тук не е описан моя темперамент Crossing Arms
И моя

# 20
  • Мнения: 1 250
Не съм съгласна. Сигурно има някаква зависимост, но така грозно да се обобщава...кръвотечението от носа не е признак на чувствителност, а на високо налягане и слаби капиляри. Пропуснали са да кажат, че чувствителните са по-малко застрашени от инсулт, защото им тече кръв от носа. ooooh!

# 21
  • Мнения: 2 386
Това са глупости.
А, и психологическият профил на една личност никога не е имал и няма да има нищо общо със заболяванията и.. С изключение на менталните.

Не бъди толкова сигурна. Не че статията, като обобщение, не е глупава.


Моля-моля! Всеки според професията си..  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 293
Знам каква ти е професията. Да не се цакаме с професии.  Hug

Но този разговор не е за тук, а за кю Mr. Green

# 23
  • Мнения: 2 401
Връзка определено има, но статията е толкова постна, че нищо не показва горе долу...
Всяка болест е първо в душата, после в тялото.

Именно!

Статията верно е адски постна, но и вие доста повърхностно сте погледнали на идеята. Ако ми остане време ще потърся нещо по-сериозно, но то вероятно няма да е на бг.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Не ми е ясно как по друг начин да погледна няколкото реда глупости, изписани в статията. И повърхностно да погледна и да се задълбоча-все тая. Фактът, че това са глупости няма да се промени.

П.п. Съгласна съм, че някои болести са първо в душата, после в тялото. Но това не важи за всички болести.

Общи условия

Активация на акаунт