Радостта ми е голяма – ще съм МАЙска мама

  • 11 642
  • 294
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 448
Благодаря ви за подкрепата!Обадих се на доки и тя каза 3x2 но шпа,в краен случай 4 пъти.Съвестно ми е за малкия.Милото как ме гледаше като плача и само ми каза:"Мамо,искаш ли да те гушна?
За килограмите....Аз стартирах 55(висока съм 166),много повръщам,вечер не мога да спя,но и много качвам.Вече съм към 62,сигурно от спирането на цигарите.
С първата бременност качих 8 килограма и си ги свалих още в болницата като родих,но сега...,ще се гладува после май Sad

# 46
  • Мнения: 2 723
Спя като пън.
В 10 припадам и сутрин в 7 дребо ни буди...

Мдам и аз ще имам проблем със зимните дрехи, щото предния път шишкавях през лятото Thinking А и толкова тлъсти приятелки не ми останаха...

Така че meyz, казвай от сега къде е далаверата за китове  Sick

И не страдай, радвай се на новото бебе, всичко лошо е в миналото  Hug

# 47
  • София
  • Мнения: 448
meyz, казвай за дрехите откъде.Вече всичко ми е тясно Sad

# 48
  • Мнения: 1 492
Да се запиша и аз, че вие безсрамно сте изписали 3 стр. от новата тема, без и да съм разбрала. Лек ден на всички.
Ще ви чета по-късно.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Добре дошли на новите мами!
Аз все още не съм се записала на ЖК, тъй като все ставам точно в 1 следобед  Embarassed, а личния ми лекар работи само до обед, но смятам в понеделник да стана и да отида.
За килограмите- първата ми бременост стартирах 48 влязох да раждам 83, излязох 65 , свалих до 55 и после качих 10 та сега започвам от 65 и 167 см
Матерна не съм пила , пиех желязо и фолиева киселина първият път.сега незнам как ще е, ще видим след изследванията
Лек ден на всички

# 50
  • Мнения: 667
Привет и от мен!

добре дошли на новите майски мамета!   bouquet
Честито и на чулите сърчице вече  Heart Eyes
Извинете, че не съм поименна, но толкова пак сте изписали, че едвам изчетох - камо ли да запомня  Crazy

maria_yanutseva - оправяй се бързо - пповече си почивай, поспи с малкия след обяд  Peace Много ме развълнува с това, че иска да те гушка  Hug

И аз сега по ред на номерата - първо забравете я матерната, ако не е спряна от производство съвсем скоро и в нашата мила родина трябва да се случи. Това са само химии. Да витамини са нужни през бременността, но ако не можете да си ги набавите с плодове и зеленчуци е по-добре да се вземат витамини на растителна основа, които се усвояват много по-добре от организма - един такъв вариант е Пре Натал на Jameson - има го в аптеките.

Аз пак на лекар съм в 14г.с. и тогава ще мерят гънката на врата, док каза, че тази гънка се мери в 11-13г.с., но и 14 не е късно, а дори по-добре се вижда, след това след още един месец значи 19 г.с. ще правим фетална морфология, тя се препоръчва 16-19 г.с. леарят ми  прави и двете изследвания - принципно, не всички лекари обаче са обучени и могат да видят нещата, които гледат...

Стартирах 49 кг., сега съм 50, но от няколко дни ям много малко, предимно плодове, зеленчуци, ориз и картофи - друго не мога да сложа в уста. Добре е през цялата бременност да се ограничават тестените изделия, да се наблегне на плодовете и зеленчуците, много течности и много движение  Peace

Миналия път раждах януари и дрехи си имам ще гледам да не купувам, че се надявам повече да не ми трябват  Laughing В София магазините вече са доста - има един в Малък Цум, Един под колоните на Пиротска, на Княз Борис I - абе много са, можете да оразгледате подфорума "На пазар". А има и едно много хубаво магазинче в младост на пазрчето зад пътеките.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 903
Да признавам и аз за килограмите-стартирах на 52 ( 166 см ръст) и все още съм толкова въпреки огрооомния ми апетит- нищо общо с предишната бременност. Тогава наддадох 12 кг и само 4 оставих в болницата. Надявам се и този път да не прекаля, но май си е и до хормони. За феталната морфология- също ще ходя в 13 г.с. за транснухална или каквато е там гънка.това е ранния скрийнинг за Даун. А после както си му е реда-до 20г.с. за подробна ФМ. Майките трябва да са информирани, това осигурява и спокойствие. А за дрехите- за щастие сега не съм на работа и няма нужда да си купувам по-специални. Като наедрея ще му мисля, а и в Продавалника понякога предлагат подходящи неща на приемливи цени.

# 52
  • Мнения: 114
Добро утро и от мен.

Добре дошли на новите мами  bouquet!

Не съм писала известно време, защото си имам притеснения. Малкият е с Бронхиолит и кашля ужасно. На всичкото отгоре и аз май се разболявам. Rolling Eyes


Имам въпрос. При нас има ли майки счетоводители? Въпросът ми е следния: след като все още не ми е изтекло първото майчинство (двете майчинства ще се засекат), кога трябва да уведомя работодателя, че пак съм бременна? Още не съм регистрирана официално при док. Тя регистрира към 13 г.с. Това ми е питането.

Пожелавам ви ден пълен с прекрасни емоции Hug.
здравей ще си позволя да ти отговоря на въпроса. не е нужно да казваш на работодателя ти.Щом като си сега в майчинство трябва първо да ти изтече и така когато минат двете години пка си взимаш.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 227
mery_bi,  bouquet

# 54
  • Мнения: 559
Забравих да спомена височина (или по скоро късина  Mr. Green )168см. съм.
Още 2 часа до края на работния ден! Laughing

# 55
  • Мнения: 60
И аз не казах ръста 163 см. съм.  Wink !

# 56
  • Мнения: 572
Искам да Ви запозная!
  Това е моята по малка сестра на години и по голямата на опит!
И както винаги е до мен когато ми трябва! Помня я когато беше бременна с Ивана и приличаше на балонче и само ме гонеше да не я снимам ама аз така и не спирах! Добре че е забравила и не ми ги връща сега!
 и с нея пак Ще раждаме заедно (Не че и тя е бременна ) а че е до мен  винаги!
А Ето и къде е магазина! Пазара Красно село в София: от страната на магазините, казва се ХХХL
и не е за бременни но има големи и хубави неща! За сравнение един панталон обикновен прав там миналата година за 19лв, и сега го нося! А в магазин за бременни беше над 40.
 а аз за 169 не ми е  много добре 90кг

# 57
  • Мнения: 60
Момичета, днес имах спор с един от модераторите на форума и се оказа, че нямаме право на повече от една линийка за бременност. Казвам го, защото виждам, че и други като мен са си сложили по две. Съветвам ви да оставите само едната, че иначе ще ви погнат!!!

# 58
  • София
  • Мнения: 448
meyz, благодаря ти!Ще посетя този магазин да си намеря нещо за работа.Миналата седмица си взех една пола от втора употреба,но никак не и личеше да е II ръка.Много ми са подути корема и стомаха и моите дрехи не ми стават.Само да оздравее Криси и в понеделник пак на работа.
Само да питам мамите на деца над 3 години,как се справяте с тая стачка?Аз за 3 седмици се разорих за детегледачки,а гледам,че проблемът си остава,никой не отстъпва.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Имам един малко тъп въпрос, но не помня такива подробности от първата ми бременост  Embarassed В коя седмица се чува сърцето, къде трябва да отида- в смисъл на ЖК ли се проверява или на специален уред някакъв ? Обяснете ми моля  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт