Радостта ми е голяма – ще съм МАЙска мама

  • 11 671
  • 294
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 508
Здравейте  Grinning Аз също ще съм майска мама и то за втори път  Laughing Термина ми е на 21ви май - а с Марти - голямото ми момченце беше на 4ти май  Grinning Много съм щастлива, май месец е един от най-хубавите месеци в годината  Grinning
А за килограмите малко ме е срам да си призная - стартирах от 86 при 1,70 височина  Embarassed При първата бременност започнах от 56, накрая бях 85 и с раждането свалих 10, но за съжаление се образуваха някакви кисти в яйчниците и се наложи 7 месеца да пия хормони и не само че не свалих нищичко, ами си качих 11 килца отгоре  Embarassed #Cussing out Сега направо ме е страх от това качване, но за мой ужас имам огромен апетит и на всяко хапване си казвам, че ще е последното толкова обилно, и последното сладко нещо и т.н.  Embarassed За сега съм кило нагоре  Laughing
Желая лека бременност на всички   bouquet Hug

# 76
  • Перник
  • Мнения: 211
Здравейте, още една бъдеща майска мама се включва! Моят бебо трябва да се появи на 24 май!

# 77
  • Перник
  • Мнения: 211
Аз се притесняам пък от малкото килограми - 53 при височина 1,76. Много ми се гади, повръщам по 2-3 пъти на ден и се чуствам ужасно слаба и изтощена. Питам се дали бебо ще успее да се пребори?

# 78
  • Варна
  • Мнения: 4 969
nadia*, mona-bonbona добре дошли!
Аз да се "похваля" с първото ми повръщане  Crazy

# 79
  • София
  • Мнения: 448
Честито и добре дошли в отбора на nadia*и mona-bonbona!  bouquetЛеко и безпроблемно бременеене!
mona-bonbona, 2-3 пъти на ден не е много за повръщане,ако вече стане по-начесто се консултирай с гинеколога си,може да ти изпише церукал.При първата ми бременност аз го пиех,защото започвах да произвеждам ацетон, а това е много опасно.Бебо ще се пребори,не се безпокой Hug

# 80
  • Sofia
  • Мнения: 4 514
Аз ще ви се оплача- снощи зацапах, днес ми се вижда, че пак малко. Нещо взех да се притеснявам. Това ми е за трети път, но всеки път е през 10-14 дни. Пия утрогестан и се успокоих до вчера.... Утре съм на лекар, но взе да ме човърка. Знам че няма какво да ми кажете, но реших да споделя, че няма с кой. Днес на всичкото отгоре съм и на работа.....

# 81
  • София
  • Мнения: 448
desive78,стискам ти палци Praynig
Момичета,да ви попитам....Ужасно ме боли гърлото,едва преглъщам и имам температура.Какво да правя?

# 82
  • Мнения: 572
desive78,стискам ти палци Praynig
Момичета,да ви попитам....Ужасно ме боли гърлото,едва преглъщам и имам температура.Какво да правя?
  Обади се на лекар! Не отлагай! Имало гаден грип!

# 83
  • София
  • Мнения: 448
Лекарката ми каза парацетамол и чай,нищо друго не мога да пия...,а вече и кашлица ми се появи. Cry

# 84
  • София
  • Мнения: 448
meyz ,честита годишнина.Бъдете много здрави,влюбени и с много обич отгледайте бъдещата си рожба! newsm67 newsm38 newsm51 newsm51 smile3525

# 85
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
meyz, честита годишнина! Много любов и сплотеност, а догодина да празнувате вече тримка!  bouquet
Добре дошли и на новите мами! welcome Леко бременеене и приятно изкарване при нас!
desive78 , maria_yanutseva ,   бързо оправяне! Чакаме ви да споделите.  bouquet

Приятна вечер!
 Heart Eyes

# 86
  • Мнения: 332
здравейте майски мами! Как сте в почивните дни?
Добре дошли на nadia* и mona-bonbona   
[meyz ,честита годишнина и от мен! Много здраве и на двамата, и на бъдещото ви слънце. Много обич и щастие!   bouquet

maria_yanutseva  пробвай, за гърлото и кашлицата, навеждаш се над вряща на бавен огън тенджера с отвара от лайка, с кърпа от.горе, пари малко на бузите, но инхалацийте на мен ми помохнага миналата година. Бързо оздравяване!
desive78 най-вероятно не е нещо притеснително. Стискам палци всичко да е наред и да излезеш с усмивка от лекрския кабинет утре

Та, за отчета, сега почнах от 66-67, според зависи колко мляко има в централките  Mr. Green , ръст 180. Надявам се да не мина килограмите от миналата бременност, тогава почнах от 64 и завърших на 81.  а в болницат аоставих само 4 кг - 3 за бебето и 1 плацента.

mona-bonbona - Дано всичко отмине с повръщането, дяа не се стига до лекарства, и скоро не се чувстваш толкова отпаднала. За килограмите не се шашкай, че са ти малко за ръста, зависи от много неща.

Честити Two Hearts на всички,  които сте ги чули/видяли през последните няколко дни !
Аз чакам 13та г.с. за ултразвук (фетална морфология) и троен тест и да видим бебо или беборанка. Нямам търпение.

Приятна вечер, и ви пожелавам едно хубаво наспиване и лека нова седмица!  Hug

# 87
  • Мнения: 84
Леелеее много писали тези майски мами!!! Аз не съм влизала 2 дни и си знаех старата темичка.Докато я изчета ,а сега и новата.Срамота да се запиша чак на 5 страница.

Първо добре дошли на новите мами

За болните майчета,как така нямало друго за пиене освен парацетамол? Аз в 4 сед и антибиотик пих подходяш за бременни и от тогава какво ли не пия.Сега съм с хрема и кашлица.Може да се пие ОСЦИЛОКОЦИНУМ,СТОДАЛ-за кашлицата,ХОМУЕЖЕН 9 (тези са хомеопатични),витамин С ,тантум верде за смучене за гърлото,ПАРАЦЕТАМОЛ до 3 табл.на ден и накрая антибиотик от ПЕНИЦИЛИНОВИТЕ ГРУПИ.Разпитала съм ,защото съм много болнава

БОЛНИТЕ МОМИЧЕТА НЕ ЧАКАЙТЕ ДА СЕ ВЛОШИТЕ ПИТАЙТЕ ОЩЕ ЕДИН ЛЕКАР КАКВО Е ПОДХОДЯЩО,НЕ СЛУШАЙТЕ САМО ЕДИН


за тези който имат сливици да се пазят от ангини-гнойта вреди на плода.

Desive пии 3 пъти по 2 НО СПА!!! ходи на лекар,НЕ ходи на работа   bouquet

# 88
Привет на всички майски мами!  Simple Smile Най- накрая и аз успях да се добера до компютъра вкъщи и да присъединя към вас. Моето слънчице трябва да се появи на 11 май, когато е и моят рожден ден или на 12-и, тогава пък е роден таткото, наистина невероятно съвпадение, макар че може би ще е по-хубаво да си избере дата, която ще си е само негова. Пожелавам на всички следващите месеци да бъдат красиви и вълнуващи и изпълнени само с положителни емоции и разбира се пълна подкрепа и разбиране от страна на татковците (нещо, с което аз за момента не мога да се похваля, тъй като нашия татко е далеч и някак си още не съпреживява напълно моето вълнение). Иначе, като оставим настрана душевното ми състояние от това че си бременея самичка, физически се чуствам прекрасно, не ми се гади, хапвам си от всичко с огромен апетит и вече съм качила 2,5 килца, но това ми е последна грижа, тъй като сега съм 50 и има още на къде. Лека и хубава седмица от мен!  :party

# 89
  • Мнения: 258
Добро утро момичета!
Успешна седмица на всички!
Днес при първа възможност ще добавя новите мами! (и килцата)
Да ви споделя нещо при първата си бременност пих "Zima Flour" за профилактика на зъбния детски кариес Ако искате питайте вашите лекари.Сега пак пия.Само споделям.

Общи условия

Активация на акаунт