Относно прясното мляко

  • 1 899
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
steli76, моят съвет е да попиташ в кухнята с какво мляко приготвят кремчетата?

# 31
  • Мнения: 630
От 11-месечна пие прясно мляко.
Какво прясно мляко пие? На коя фирма.
И как и го приготвяш  Simple Smile

Пие каквото й дам  Wink Много различни марки купувам. Приготвям го като отварям кутията и го сипвам в шишето  Joy
Сериозно. В началото няколко месеца го преварявах, въпреки че на кутията пише, че е готово за употреба. След това спрях да го варя и само леко притоплям в микровелето.
Прясното мляко в кутии е пълно с консерванти -издържа 1 месец в хладилник, без да се развали. Аз такова на бебето си не бих дала. Ако искаш все пак да минеш на прясно мляко, купувай от тези, които не са в кутий и пробвай за колко време се развалят. имаше едно -Роса май беше, което за 2 дни вкисна. Иначе моята бебка ще си пие АМ докато има желание.

# 32
  • Мнения: 1 186
Ако бебето го пие и харесва, аз не бих го сменила-засега.

 Peace
и аз мисля така
Въведох го след годинката и то го ползвам за направата на различни кремчета или сутрешна закуска иначе си пие Нестле

# 33
  • Мнения: 164
И аз не мисля че е по добре. По принцип е хубаво да се пие адаптирано мляко до три годинки, но това не значи че не може да консумира и прясно. Марти пие вечер "пълноценно мляко за малки деца от 1-3г." на Нестле, а разни кексове и детски кремчета правя с прясно мляко, а и отделно си хапва и кисело. Незнам дали чак до три годинки ще му давам адаптирано, но поне до две ми се иска  Wink
и аз така ще направя, но днес педото ми каза да спирам АМ и да минем на пресно - без уточнение коя марка  newsm78   А претендирам, че нашата педиатърка е доста надежна. Но е въпрос на лично мнение на майката  Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 1 230
По препоръка на педиатъра, мога да дам прясно мляко чак след като навърши година и 6 месеца. Ани не е записана на кухня, точно защото не мога да бъда сигурна, какво мляко използват.
В клуб Алергии в Дир-а четох, че е по-добре да се дава мляко от пликчетата, то е с много кратък срок на годност, т.е. не е бъкано с консерванти.
А иначе дечко е на 1,3м. и си пие Фризо 2, от Фризо 3 започна да повръща по малко и го спрях. Лошото е, че не мога да й давам кремчета, кесчета, млечни супи и т.н. Не ми се иска да пробвам все още. Смятам най-рано към 2 годишна възраст да й предложа прясно мляко вместо АМ.

# 35

Общи условия

Активация на акаунт