Салата "Костенурка"

  • 29 168
  • 94
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 716
Ще пробвам  Peace
Моля обяснете какво означава "слоеве"?
Картофите, морковите, пилешкото и краставичките поотделно ли се смесват?
И главата как се прави "от същата смес" ?
Благодаря!

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Знаток
Моля обяснете какво означава "слоеве"?   - на предната страница има снимка - слой=пласт ако това те улесни. Продуктите не се смесват а се редят един след друг

И главата как се прави "от същата смес" ?   - взимаш по-малка купичка и редиш чъщите неща, после я прилепяш за тялото и дооформяш с ръце

# 62
  • Мнения: 2 716
Днес (утре) ще я приготвя.
Значи:
6-7 палачинки - дебели. С извара (друго има ли?)
Сварявам картофи и моркови. Нарязвам ги и ги смесвам с майонеза. Същото с месото и краставичките. В отделни купички?
А главата ако я покрия с извара? (щото купих много)
Това ли е?

# 63
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Днес (утре) ще я приготвя.
Значи:
6-7 палачинки - дебели. С извара (друго има ли?)
Сварявам картофи и моркови. Нарязвам ги и ги смесвам с майонеза. Същото с месото и краставичките. В отделни купички?
А главата ако я покрия с извара? (щото купих много)
Това ли е?

Виж, прочети си пак първия пост на авторката и съответно рецептата. Извара може и да стане, но по рецепта е с крема сирене, то е по-меко на вкус и хомогенно като смес, изварата е ронлива. Аз ще ти кажа как процедирах.
След като наредих в купата рулата от палачинки сложих един пласт стъргани варени картофи омесени с малко майонеза. Следващия ми пласт беше вареното пиле, отново омесено с майонеза. Следва стърганите сварени моркови, пак смесени с майонеза. Краставички пласт, омесени с майонеза, сварени яйца - пак с майонеза, кашкавал стърган и пак омесен с майонеза и завърших с картофен пласт омесен с майонеза.

А относно в колко купички ще омесваш продуктите и твой избор. Аз лично ползвах две. В едната ми бяха картофите с майонезата, а в другата сипвах продуктите за следващия пласт, за да ги смесвам с майонеза. Така и цапането е по-малко.

Още един съвет, прочети хубаво рецептата, питай, ако имаш питанки и действай. Не е сложно, нито страшно. Успех!

# 64
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Пак съм аз. Лично аз съм скептична към изварата като цяло и за това не виждам смисъл да покриваш главата. Може да й намериш друго приложение. Може да си направиш леко пикантна салатка с извара, майонеза, черен и червен пипер, чесън. Омесваш всичко това добре и добър апетит. Моят съвет е да идеш да си вземеш два пакета крема сирене и да си я направиш тази салата както е по рецепта.

# 65
  • Мнения: 3 861
Еееех, че е красива!
Браво!!!

Ще я направя при пръв повод  Grinning   chef

# 66
  • Мнения: 2 716
Готово   chef bowuu
За главата не ми стигна смес (то и за тялото не стигна) и с остатъка от изварата (която се оказа изключително хомогенна и кремообразна), разбъркана с червен пипер се получи.
Остава да е добро и на вкус  Wink

# 67
  • Мнения: 2 829
изварата на Маджаров е хомогенна Peace

Изключително ефектна и вкусна салата!!!

# 68
  • Мнения: 2 849
Много идейна салатка ,оригинално е ,браво .само ме смущават палачинките ,ще търся вариант да ги заместя с друго или ако има направо да купя готови .

# 69
  • Мнения: 2 716
Вкусно беше. Но доста сухо. Трябва повече майонеза да се сложи.
Може да се направи с каквото имаш и все е ефектно.
Но си е голяма врътня.

# 70
  • София
  • Мнения: 3 789
Страхотна идея! Замислям утре да я приготвя! Peace

# 71
  • Мнения: 1 122
_Пепи_ рецептата е страхотна. Ще я пробвам.  bouquet

# 72
  • София
  • Мнения: 3 789
Ето и моето произведение Peace
 
вярно е, че прекарах близо 2ч30 в кухнята, изкарах половината посуда, след това прилежно я измих и прибрах отново, но резултата определено си заслужаваше! Peace Много вкусничко се получи. Аз към 2-те майонези добавих и 1/2 кофичка сметана и 1/2 кофичка кис. мляко 2%, стана по-редичък сос и салатката беше сочна и свежа.  Пастета за мазане на палачинките направих от 2 пак. Крема сирене, 4 с.л. кис. мляко и броколи.
Благодарско на авторката за идеята! Hug  bouquet

# 73
  • Мнения: 216
Много оригинална идея.Скоро мъжо има рожден ден и ще я спретна.Мерси за рецептата.  bouquet

# 74
  • варна
  • Мнения: 1 830
Мишле, изглежда страхотно Hug

Общи условия

Активация на акаунт