Олово в червилата?

  • 6 467
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 377
Защо винаги плюят скъпите продукти!?Нима евтинките са чудни?За тях нищо не се пише newsm78

То евтините май никой не се занимава да ги изследва.

# 16
  • Мнения: 356
Защо винаги плюят скъпите продукти!?Нима евтинките са чудни?За тях нищо не се пише newsm78

То евтините май никой не се занимава да ги изследва.

подкрепям

# 17
  • Мнения: 776
Ужасен ужас, за първи път чувам ooooh! #2gunfire И като си помисля, че Лореал ми е една от любимите марки за червила #Cussing out

# 18
  • Мнения: 2 323
Защо винаги плюят скъпите продукти!?Нима евтинките са чудни?За тях нищо не се пише newsm78

То евтините май никой не се занимава да ги изследва.

подкрепям


И аз подкрепям с 2 ръце - изслаедват се добрите марки - никой не би платил за изследване на четвилата от левче - а какво има в тях за да са на тази цена Sick

# 19
  • Мнения: 1 107
Още един сигнал, че козметиката може да ни навреди...но това май няма да ме спре да си купувам червила, а Вас?

# 20
  • Мнения: 1 427
Това се коментира преди време в друга тема-имаше някакъв тест, дали червилото съдържа олово....ама кво беше newsm78

# 21
  • Мнения: 3 746
Слагате червило върху салфетка и търкате със златен или сребърен пръстен, ако има олово почернява.

# 22
  • Мнения: 356
аз мисля че това няма да ме спре да ползвам червило,един микроб повече или по-малко  newsm78

# 23
  • Мнения: 3 746
аз мисля че това няма да ме спре да ползвам червило,един микроб повече или по-малко  newsm78

Оловото не е микроб, то е силно токсично.

Оловните пари и оловните йони имат отровно действие. Това е един от най-токсичните тежки метали. Йоните му попадат в човешкия организъм чрез въздуха, водата и храната. Големи количества аерозоли постъпват в атмосферата при изгарянето на оловосъдържащия бензин. Затова все повече се използва безоловен бензин, а оловният се ограничава. Оловото се натрупва в организма и когато достигне определено количество, предизвиква болестта сатурнизъм. Заболелият получава нервно разтройство и венците на зъбите му добиват сивкав цвят. При хроничните отравяния се поразяват кръвотворните органи, засягат се някой ензими, жлезите с вътрешна секреция и др. Дози от 0,2 – 0,3 mg/kg оловни съединения са достатъчни за появата на отровно действие.

Оловото предизвиква и психически растройства и усложнения. Детоксикацията на човек отровен с олово е невъзможна. В Римската Империя, Царска Русия и в Западна Европа водопроводите, чиниите и приборите за хранене са били оловни, тъй като оловото е мек и леснообработваем метал. Това е довело до масови психически проблеми. Твърди се, че Иван Грозни, Калигула, Нерон както и редица английски крале са били с психически отклонения, поради отравянето им с олово. Оловото също предизвиква и хронични заболявания в потомството на отровените. Дори има теории, че Римската Империя е западнала, защото римляните са се превърнали в една невменяема нация с психически увреждания, податлива на разврат и с неуравновесен избухлив характер в следствие на генетично предаване на болести, предизвикани от отравяне с олово, тоест - децата вече са се раждали болни от различни заболявания.

Опасност от отравяне има при боядисване с оловни бои, когато се пази храна в гледжосани съдове, отровна е газовата смес от ауспуха на колите и т.н. Ежегодно около 200 000 t Pb замърсяват околната среда на планетата Земя. В този процес участва и човека. Също така оловото се натрупва и в костите на живите организми.Протича процесът заместване на калция с олово

# 24
  • Мнения: 356
ELGEKA благодря за подробното разяснение,знаех че оловото е опасно и отровно,но незнаех до какви овреждания може да достигне навлизаики в рганизма на човека  Embarassed

# 25
  • Мнения: 1 081
Лелеееее, пък аз си мислех, че поне Диор е свястна марка...Между другото от 5 години се мацам само с техни помади, и напоследък ми прави впечатление, че кожата ми е станала "зависима". Ако пропусна един ден само да се намажа след баня с лосион, или ако се намажа с друг-резултатът е лющене и сухота поне 2-3 дни след това. За кремовете за лице да не говорим. А ми се иска да сменя марката вече-не ми се дават толкова пари, пък и не забелязвам да са спрели да ми излизат бръчки.../сори за офф-а/

# 26
  • Мнения: 1 002
това е една от градските  легенди :
http://www.snopes.com/medical/toxins/lipstick.asp

# 27
  • Мнения: 2 323
Още един сигнал, че козметиката може да ни навреди...но това май няма да ме спре да си купувам червила, а Вас?

И мен не - но не какво да е Peace

# 28
Още един сигнал, че козметиката може да ни навреди...но това май няма да ме спре да си купувам червила, а Вас?

И мен не - но не какво да е Peace

Момичета, а набрахте ли така популярните Oriflame и Avon, за да ги проверите?  Rolling Eyes

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Аз проверих - Орифлейм нямат опасни продукти:
http://www.cosmeticsdatabase.com/wordsearch.php?query=oriflame ,

докато при Ейвън положението е трагично, 356 продукта са с вредни съставки  ooooh!:
http://www.cosmeticsdatabase.com/wordsearch.php?query=avon

Общи условия

Активация на акаунт