ВЪПРОСИ към хомеопати - САМО ТУК!

  • 176 255
  • 1 335
  •   1
Отговори
# 1 275
  • Мнения: 78
имам приятел който пуши марихуана и иска да отиде на хомеопат, защото му се схващали крайниците и други болежки, но мисля че трябва да спре да пуши, а той отказва и мисли че няма да има проблем. двете неща били съвместими... newsm78

# 1 276
  • Мнения: 2 096
за трети път питам за камъни в бъбреците.. може ли хомеопатията да излекува съществуващи вече камъни в бъбреците.. не става дума за това да предостврати образуването на нови, а да спомогне за очистване на единия бъбрек от камък с размер 1см..

# 1 277
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Недейте с кал, и в никакъв случай с чесън!!!

  Пробвайте с бучки лед, а ако е на ръцете или краката - да ги държи нависоко, ако това го облекчава.

И защо не с кал? Баща ми го ухапа пчела, получи алергична реакция и изпадна в безсъзнание.
Намазахме ухапаното с кал, докато дойде "Бърза помощ". Лекарката каза, че калта му е подействала животоспасяващо!


 Обяснението е в това, че калта съдължа вода и отнема топлината а оттам и съдейства за спадане на отока. По-добрия вариант е компрес със студена вода, а най-добрия - тензухена кърпа с бучки лед.

# 1 278
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
имам приятел който пуши марихуана и иска да отиде на хомеопат, защото му се схващали крайниците и други болежки, но мисля че трябва да спре да пуши, а той отказва и мисли че няма да има проблем. двете неща били съвместими... newsm78

 Ще му се даде хо л-во за схващането, което хо л-во "случайно" ще го освободи и от психическата зависимост към този тъй опасен наркотик.

# 1 279
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
за трети път питам за камъни в бъбреците.. може ли хомеопатията да излекува съществуващи вече камъни в бъбреците.. не става дума за това да предостврати образуването на нови, а да спомогне за очистване на единия бъбрек от камък с размер 1см..

  1 см!? - не е възможно да премине през пикочните пътища, затова има методи за разбиването му на по-дребни части.
 После хомеопатията може да помогне за по-лесното му и безболезнено изхвърляне.

# 1 280
  • Мнения: 8 769
Благодаря за отговора. Не сте ме отказали, тъй като искам да опитам и този начин на лечение, а мисля, че все пак лекарката - хомеопат знае какво върши. Но ме накарахте да се замисля.

Бунгичка е права - става въпрос за лекарството Medorrhinum, което се получава от гонорейни бактерии. Имам една много хубава книжка - "Хомеопатични очерци за детските типове", написана от Кетрин Култър, издадена от издателство "Хомеохелп" - Добрич.  Та там има интересни неща за доста лекарства, едно от които е горепосоченото.
Ще напиша само мъничко от описаните физически състояния, които се срещат при дете, определено като "Medorrhinum": хронични или рецидивиращи заболявания на горните дихателни пътища, екскреции с миризма на риба или саламура, нощно напикаване, болки в ставите или костите; предписва се и на деца страдащи от астма или такива със забавено израстване, но със силно его.
Пише още, че натурата на Медорин е много сложна-от една страна са типични повдигнатото настроение, ентусиазмът и енергичността, а от друга-когато тази енергия е насочена неправилно, детето става себично, манипулативно и неуправляемо.
Има и още много, но не мога да препиша всичко.

# 1 281
  • Мнения: 78
имам приятел който пуши марихуана и иска да отиде на хомеопат, защото му се схващали крайниците и други болежки, но мисля че трябва да спре да пуши, а той отказва и мисли че няма да има проблем. двете неща били съвместими... newsm78

 Ще му се даде хо л-во за схващането, което хо л-во "случайно" ще го освободи и от психическата зависимост към този тъй опасен наркотик.

Да ама той не мислел да го споделя...

# 1 282
  • Сърцето ми, завинаги в Истанбул
  • Мнения: 806
И аз съм мазана с кал и чесън, но Благодаря за поправката, Александър! Научих нещо ново и полезно за моите деца!   bouquet

# 1 283
  • Мнения: 1 174
И аз съм мазана с кал и чесън, но Благодаря за поправката, Александър! Научих нещо ново и полезно за моите деца!   bouquet

И аз!  Simple Smile   bouquet

# 1 284
  • София
  • Мнения: 565
 Като стана въпрос за зависимости, искам да попитам може ли хомеопатията да помогне при тежка форма на алкохолизъм? Имам братовчед, който е на 40 години, като поне от 20 има проблем с алкохола. Бие майка си, заплашва я  с убийство, веднъж почти беше успял. Това е само, когато е пиян. И най- големият проблем според мен е, че той приема това за нормално и не иска да се лекува. Има ли спасение?

# 1 285
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Искам да попитам има ли начин да се лекуват с хомеопатия огромни сливици при 7 годишно дете,за да се свият или нещо подобно...защото не мисля че е правилно да се вадят.


 Да, има възможност и правилно сте решили да не избързвате с ваденето на сливиците.


karakongul

  - Какво не мисли да споделя? ... ако той още не е "узрял"  за идеята да бъде лекуван от зависимоста си, никой не може да му помогне.

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 12:09 от Aleksander

# 1 286
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
Като стана въпрос за зависимости, искам да попитам може ли хомеопатията да помогне при тежка форма на алкохолизъм? Имам братовчед, който е на 40 години, като поне от 20 има проблем с алкохола. Бие майка си, заплашва я  с убийство, веднъж почти беше успял. Това е само, когато е пиян. И най- големият проблем според мен е, че той приема това за нормално и не иска да се лекува. Има ли спасение?

  Както и в горния случай, изход има, тъй като нарушението е на най-дълбокото ниво - психическото, а точно там първо въздейства умело предписаното хомеопатично л-во.
  Най-лошото е, че това дълбоко психическо нарушение ги подтиква към саморазрушение и разрушение.
 И наистина, ако кажете на един алкохолик: какво правиш, та ти се самоунищожаваш! той ще се ухили, тъй като това е подсъзнателната му идея...
 Както и при наркотиците, най-труднопреодолима е психическата зависимост, но хомеопатията има решителни постижения в тази област.

# 1 287
  • Мнения: 925
Здравейте, Александър!
Моят случай е следният: детето ми е на 6 седмици. От 3тата си седмица страда от силни болки в корема, гъне се и се превива, трудно и с болка се освобождава от газовете. Тези болки конвенционалната медицина определя като колики и "нещо нормално и закономерно". Аз реших да се доверя на хомеопатия. Отидох при хомеопат, който, мисля, е класически. Той изписа Хамомила, от сряда до днес давах капките, но ефектът е много далеч от желания. Днес се чух с лекаря, обясних, че детето няма подобрение, че стене, напъва се и се гъне, спи много неспокойно, защото болките го събуждат. Лекарят ми каза да спираме с Хамомилата и да си купя Ликоподиум от аптека, в която има шкаф с Боаронски монопрепарати. Да давам по 4 гранули макс на ден.

Моля, кажете какво мислите и да следвам ли съветите, или да се обърна към друг хомеопат?
Благодаря ви!

# 1 288
  • Мнения: 2 674
Здравейте, Александър!............................................



Лекарят ми каза да спираме с Хамомилата и да си купя Ликоподиум от аптека, в която има шкаф с Боаронски монопрепарати. Да давам по 4 гранули макс на ден.

Моля, кажете какво мислите и да следвам ли съветите, или да се обърна към друг хомеопат?
Благодаря ви!



Ликоподиум е много силно лекарство.Най-вероятно въпросният лекар няма и ни най-малка представа какво да предпише.Без да съм Александър, те съветвам хич и да не го даваш на бебето си.Как така даваш гранули на бебе?Кой е този "лекар" при когото ходиш?Това   наистина  е недопустимо.Не мога да повярвам,че съществуват такива "хомеопати".

# 1 289
  • Мнения: 254
Извинявам се, че се набутвам във вашата тема. Може ли хомеопатията да пребори стафилококус ауреус? Дечицата ми от един месец насам само дрискат и съм се видяла в чудо. Баткото заслабна, а малката принцеса немога да я захраня още с нищо освен каша.
Благодаря предварително.

Общи условия

Активация на акаунт