Кръв от паднало пъпче...

  • 8 200
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 478
Аз нямам момченце, но знам че слагат пишока надолу, за да не прогизват. Не вярвам да навреди на пъпчето в случая обаче. И моята имаше кръв за ден-два като и падна пъпа, но си е нормално, оправя се бързо. За лепенките чух че били много трудни за отляпяне и било по-добре без тях. От личен опит незнам, не съм ползвала.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 787
Пак питам, какво казват лекарите, защо се вдига пишката нагоре? Никой ли няма да ми отговори?
За да не се зацапвала от акото и да ставали инфекции hahaha
Така ми каза моята педатърка,че съветвали някои нейни колежки.


 Shocked Е това не е истина. Къде е акото, къде е бубата, никога не му е била изцапана, че да се инфектира.  Naughty Този отговор не ме задоволява, причината е смешна.

Смешна,смешна,ама майките около мен я приемаха много на сериозно.И всичките слагаха пишлетата нагоре,ужасени да не се изцапат Joy Joy Joy
Смешно е това,че все още много педиатри дават такива съвети.Които,права си,не са оправадани по никакъв начин Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 752
ами в такъв случай и аз ще спра да я слагам нагоре, защото освен памперс всеки път сменям и дрехите, защото са опикани  Close С дъщеря ми такива глупави проблеми не съм имала

# 18
  • Мнения: 7 723
Пак питам, какво казват лекарите, защо се вдига пишката нагоре? Никой ли няма да ми отговори?
За да не се зацапвала от акото и да ставали инфекции hahaha
Така ми каза моята педатърка,че съветвали някои нейни колежки.


 Shocked Е това не е истина. Къде е акото, къде е бубата, никога не му е била изцапана, че да се инфектира.  Naughty Този отговор не ме задоволява, причината е смешна.

Смешна,смешна,ама майките около мен я приемаха много на сериозно.И всичките слагаха пишлетата нагоре,ужасени да не се изцапат Joy Joy Joy
Смешно е това,че все още много педиатри дават такива съвети.Които,права си,не са оправадани по никакъв начин Crazy
Всъщност...-има някаква логика- женската работа е по- близо до дупето,
 постоянно се пълни с лай  акита, пък проблеми с децата не съм имала.... Thinking

# 19
  • София
  • Мнения: 493
И при нас се появи кървене, което отмина след около седмица, гледахме да не го мокрим и редовно със спирт и Топоцин го мажехме...за пишлето и аз се чудя защо нагоре, аз съм с момиченца и всеки път е пълна с акитата  , просто не виждам това как може да се избегне, така ,че пишлето нагоре надали ли е заради зацапване....

# 20
  • Мнения: 3 069
Не съм слагала лепенки.
Почиствах го със спирт и след това слагах прахчето.
А за вдигането на пишката нагоре....това са отживелици.Остави на детето пишока да си стои както му е удобно Grinning

# 21
  • Мнения: 3 929
Има лепенки за тази цел. А аз слагах памучно тампонче за почистване на лице, но без да го лепя, а просто върху пъпчето и отгоре го държеше памперса.

# 22
  • Мнения: 1 273
И при нас седмица след падането продължи да кърви. Почиствах със спирт и  слагах топоцин. Относно пишлето-- както и да го слагаш, в памперса си мърда. Така че не се измъчвай, нагоре-надолу, все тая  Wink

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
...пишката защо е нагоре? ...
Така съветват педиатрите..... Thinking

Защо?
Никога не го гледам накъде му е...

# 24
  • София
  • Мнения: 4 899
И при моето бебе пъпчето кървеше, но нищо обезпокоително. Като го почистваш добре, всичко ще е наред, то ще си заздравее.
А за пишлето - аз съм чувала, че трябва да е нагоре, защото ако е надолу има опасност бебето да не може да уринира. Ама като чета по-горните мнения и аз почвам да се чудя кое е по-вярното  newsm78 ! Аз го слагам нагоре и до сега не ми се е случвало памперса да пропусне и да се намокрят дрешките.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 941
Почиствай със спирт на всяка смяна на памперса.

# 26
  • Мнения: 5 391
И при моето дете имаше кръв след падане на пъпчето, сега се сещам.
Лепенки не съм слагала, почиствах със спирт и толкова, отмина.

# 27
  • Мнения: 4 111
А за пишлето - аз съм чувала, че трябва да е нагоре, защото ако е надолу има опасност бебето да не може да уринира.

Няма такава опасност! Бебето може да уринира, както и големите мъже като пикаят прави си насочват онова надолу.  Laughing
Ей сега вече влязох в бисерите.  Embarassed

# 28
  • Мнения: 19
Това което съм чувала от приятелки с момченца е че пишлето и топките трябва да са повдигнати задължително на горе защото може от продължителното натискане на топките да се образува херния. Аз лично нямам представа, но скоро ще ми се наложи да разбера като се появи малкия мъж.

# 29
  • Мнения: 27 524
Пишлето се слага НАГОРЕ, това е ясно, откъде логиката да пишка нагоре и къде да попива - в ластика на памперса ли, аман от некомпетентни педита  ooooh!
Не го мокри няколко деца и почиствай и подсушавай хубаво.
zchi, приятелките ти...  Crazy Crazy Crazy

Общи условия

Активация на акаунт