Кога започнахте захранването на вашите бебчета?

  • 5 129
  • 128
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 908
На 2 и половина месеца със сок,защото се беше запекла страшно.Иначе на 4 месеца започнах с плодово пюре и нямаше никакви проблеми,нито със захранване,нито с нищо,та да чакам с пюретата до 6 месеца.Със соковете си беше грешка. Naughty

# 91
  • Варна
  • Мнения: 161
Нашата педиатърка ме посъветва да изчакам до 6 м. Казах и че покрай мен всички захранват рано и бабите взеха да мънкат че децата трябвало сокче да им се дава. Тя ми обясни така - може да давам и сокчета и пюренца, нищо няма да им стане сега, но тъй като чревната флора до 6 м. не е развита да обработва друго освен кърма/АМ по-късно в годините се появяват алергиите. Каза че БГ е на едно от първите места по алергии.В развитите евро държави страдат по-малко точно заради късното захранване. Звучи ми някак логично и смятам да изчакам.
П.П. Между другото вчера пробвах да им дам АМ с лъжичка.Ужас. Обгръщат я вече с уста но така се мръщят сякаш им давам нещо различно от това което ядат постоянно. Малко се отклонявам от темата ама някой може ли да ми каже нещо по въпроса?

# 92
  • Мнения: 3 500
Захраних на 5 месеца с картоф. Не давай нищо друго освен АМ до навършване на 4 м. на бебето!

# 93
  • Мнения: 33
Дъщеря ми е на 2 месеца. Педиатърът ни съветва да не захранвам с нищо преди 6ти месец поради увеличен риск от алергии в днешно време. Това е нова система т.к. с голямата ми дъщеря следвахме системата на захранване от 3 месец със сокче, после каша или пюре от 4м и т.н. Сега ще видим но аз слушам педидатъра и гледам да не се влияя много от други мнения.

# 94
  • Мнения: 674
 На 4,5 месеца с морков и ябълка.

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 116
на 4 месеца със зеленчуково пюре от тиква

# 96
  • Мнения: 781
На 3 месеца и половина с ябълково пюре в малки количества, колкото да опита, а от 4 месец картофено и т.н.

# 97
  • Мнения: 1 674
сега сме на 4 месеца и мисля да започна помалко с плодово пюре.За захранването колкото по-късно толкова по-добре

# 98
  • София
  • Мнения: 1 320
От 2-рия месец почнах със сок (ябълка, морков, круша, сини сливи, грозде, червен портокал). На 4 месеца почнах със зеленчуково пюре (морков с картоф и т.н.).

# 99
  • Мнения: 19 309
в Германия не се препоръчва захранване преди 6стия месец.няма и такова нещо като даване на сокове на 2месечни бебета.

# 100
  • Мнения: 508
На 5 навършени месеца, с картоф.

И аз така, ама с тиква Party

# 101
  • Мнения: 356
Тази тема все едно аз съм я започнала.
Спечелихте ме за късното захранване Peace
Реших да захраня на 5.5 месеца, но сега стои дилемата - оризова каша или заленчуково пюре???
А после?Кога да въведа кашите, плодовите пюрета, месните пюрета и жълтъка.
С каката се захранихме рано и няма проблеми, но сега с Али ми се иска да поизчакам.

# 102
  • Мнения: 24 467
Най- доброто е първо да си намерите педиатър, на който да се доверявате, а мненията на мамите да взимате само като ориентир, но не и като задължително становище по такива важни въпроси.
Иначе за протокола- голямото дете преди близо осем години го захраних по тогавашната система, след 2 м. със сок от прясно изцедени ябълки и моркови, след това- плодови пюрета на три месеца, зеленчукови пюрета и каши- след четири и месни пюрета- след пет. Добре е, здравословното му състояние е отлично.
Малкият пък сега имах желание да го изчакам до  6 месеца, по съвет именно на педиатри /двама на брой/, но имахме ужасен рефлукс, което ми наложи на 4 месеца да захраня с каша и зеленчуково пюре, тъй като при този проблем твърдата храна не се повръща или поне не се повръща толкова много, като млякото. Въпреки това сега и той е добре.
Та- вижданията исторически и географски са различни. Ще бъдат такива и утре и след година и след 10 години. Днешните методи след време най- вероятно ще бъдат също толкова остарели, както тези, които са били приети преди 8 години сега. Въпреки това човек следва да си намери някакъв ориентир и да го следва. В противен случай би се изгубил сред огромната информация, която колкото помага, толкова и пречки създава.
Моят ориентир са специалистите и официалната литература по определени въпроси. Самата аз по въпроси, по които не съм специалист, не изразявам становища в императивна форма, а само мнения с незадължителен характер и споделям опит.

# 103
  • София
  • Мнения: 2 967
Според мен също е рано.

# 104
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 221
Реших да захраня на 5.5 месеца, но сега стои дилемата - оризова каша или заленчуково пюре???
А после?Кога да въведа кашите, плодовите пюрета, месните пюрета и жълтъка.
Най- доброто е първо да си намерите педиатър, на който да се доверявате, а мненията на мамите да взимате само като ориентир, но не и като задължително становище по такива важни въпроси.
Та- вижданията исторически и географски са различни. Ще бъдат такива и утре и след година и след 10 години. Днешните методи след време най- вероятно ще бъдат също толкова остарели, както тези, които са били приети преди 8 години сега. Въпреки това човек следва да си намери някакъв ориентир и да го следва. В противен случай би се изгубил сред огромната информация, която колкото помага, толкова и пречки създава.
newsm10 - много добре казано!
Аз лично захраних първо със зеленчуково пюре.

Общи условия

Активация на акаунт