Въпросче към училите в Германия

  • 3 172
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Vjara
И брътът на мъжа ми непрестанно налива масло в огъня и му обяснява от колко години мога да взема гражданство и защо още не съм го направила и разни подобни. На мен ми е трудно просто да се разделя с българското си гражданство..

И аz съм така. #Puppy dog  На мен пък мъжът ми само ми се чуди, zащо не искам...



debelanata, ти сега сериоzно ли реши да си смениш гражданството? Съвсем спонтанно?

# 31
  • Мнения: 4 244
Цитат на: rosa
debelanata, ти сега сериоzно ли реши да си смениш гражданството? Съвсем спонтанно?

Ох, не и на мен ми е болна тема
Сега си поднових паспорта само заради пустото турне до Щатите, нали процедурата е дълга по смяна на гражданството.
Не искам да коментирам повече че да не стане пак - вие там и ние тука, щото причините са много и от най различно естество подтикващи ме към тази стъпка
А това дали Бг ще влезе в ЕС 2007 за мен е голяма лъжа. Едва ли с темпото с което се движат нещата там, ще я докарат до ниво за приемане до 2017. Ама пак изпаднах в подробности
Аз съм и много огорчена от последното си пребиваване там и не искам повече тук да коментирам

# 32
  • Мнения: 436
Дебеланчо да ти вдъхна малко кураж сега. И аз съм мед. сестра, но тук не ми беше призната дипломата. И се наложи да анаркенвам диплома на 30 години. Иначе можех да работя само като помощник мед сестра. Бебето ми беше на 5 месеца като започнах да ходя в немско училище и положих даржавни изпити. Всичките ги взех с отлични оценки  много по добре от колкото в Бг когато бях на 20 години. Можех да се концентрирам по добре, житейския опит  е по голям вообще ми беше по лесно.
И да не си помислиш че късмета не ми е помагал ще ти кажа че на изпита по грижи за болния ми се падна Декубитус...
Така че стига да имаш желание си в много хубава вазраст и не се плаши.
За немското гражданство аз подадох документи на третата година от как съм тук. Немците дават барзо разрешение но после чакаш година от България да те освободят от българско. Така че процедурата трае и действай. А изпит по немски за гражданство не сьм дьржала сега чувам че има такова нещо.
Успех ти желая.

# 33
  • Мнения: 4 244
Цитат на: strandwasser
Дебеланчо да ти вдъхна малко кураж сега. И аз съм мед. сестра, но тук не ми беше призната дипломата..

Що така бе, в коя провинция си. На мен ми я признаха без проблем и работех половин година по заместване преди да изляза за малкия в майчинство. Работех точно като Arzthelferin.
Ама не знам дали стажа ми не беше повлиял, защото съм работила в Бг в интензивен сектор 3 години и се водеше не полувисше, ами мед. колеж

# 34
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: debelanata
Сега си поднових паспорта само заради пустото турне до Щатите...

Я сподели, какво турне ще правите? Какъв е тоzи хор?

# 35
  • Мнения: 4 244
Цитат на: rosa
Цитат на: debelanata
Сега си поднових паспорта само заради пустото турне до Щатите...

Я сподели, какво турне ще правите? Какъв е тоzи хор?

Пея в един селски хор - Konzertchor Püttlingen
Съществува от 3 години. От създаването му съм в него.
Пеем филмова музика, мюзикъли, шлагери това ни е сайта. Мен ме няма на снимките, щото ги правиха, докато бях в майчинство точно след раждането на малкия.

За турнето - имаме организирани 3 концерта в Phoenix (Arizona), Los Angeles i San Francisco (California) с разходка из Grand Canion. Yellowstonepark (сори ако правописа не е правилен). Ще се моткаме 2 седмици с автобус

# 36
  • Мнения: 3 423
кой zнае какво няма да ти помогне новият паспорт, пък и трябва да го чакаШ. немzите, и тях ги обработват по границите. споки.

# 37
  • Мнения: 4 244
Цитат на: Liska
кой zнае какво няма да ти помогне новият паспорт, пък и трябва да го чакаШ. немzите, и тях ги обработват по границите. споки.

Нещо не си разбрала - сега си поднових българския, а за немския - има време още мисля!

# 38
  • Мнения: 3 423
а, добре, чета отгоре-отгоре, та zатова може и да не съм схванала точно.

# 39
  • Мнения: 436
Ами в Хамбург ми признаха дипломата след доучване и изпити. Иначе не можех да работя. А  Arzthelferin учат в друго училище дори и сега не мога да работя като такава. Иначе и аз съм с мед. колеж в Варна завършен. Виж колко различно на всякъде.

# 40
  • Мнения: 4 244
Аз където живея има Fachschule für Krankenschwester, Krankenpfleger und Arzthelferin
Ама доучване и изпити -не! Наистина, една държава, ама нали е федерация, все има разлика Rolling Eyes

# 41
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: debelanata
Пея в един селски хор - Konzertchor Püttlingen.....

Чудесно zанимание. Simple Smile  Турнето също ще интересно със сигурност

# 42
  • Мнения: 4 244
Аз не приритвам особено за Щатите щото не ги долюбвам особено (да няма засегнати мами - присъстващите правят изключение), ами заради природните забележителности.
Най вече досега с секвоите, картината на големия Каньон са ми по така тръпка. Иначе концертите са между другото
За инфо на американките от тоя край - на 19.10 заминаваме до Финикс и излитаме от Лос Анджелис на 01.11

Общи условия

Активация на акаунт