За защита на децата, засегнати от стачката

  • 1 993
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 405
На този етап не бива да се прекратява стачката. Ако беше първата седница - да, но след почти месец отстояване да се прекрати, защото правителството не откликва ще е пораженческо. Вече няма накъде да се върви, освен напред, до постигане на удовлетоврителен резултат, дори и да не е 100%.

Иначе и аз искам детето ми да започне училище.

# 31
  • Мнения: 822
И аз писах на друго място,че продължаването на стачката в момента вече е въпрос на чест...
На мястото на учителите,аз бих се съгласила и на 60% плюс двете министерски глави...
Подигравката от страна на лица на висок пост и неспособността или нежеланието да се справят със ситуацията би трябвало да бъдат наказани...
П.П.Не мислите ли,че вече е време,да се заключат някои от темите за стачката?
Навсякъде се пише и повтаря почти едно и също.Няма смисъл от n-броя теми на първа страница...

# 32
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
В,звучиш крайно съдистично-какви са тези ножчета ,кръв и т.н.........,уважавам мнението ти,но все пак да не превръщаме темата във филм на ужасите,достатъчно напрежение се създаде в другите теми-няма нужда да удоволетворяваме желанията на определени индивиди.Аз съм за диференцирано заплащане,що се отнася за децата-би било добре до края на месеца да започнат учебната година-в крайна сметка те не са виновни за да поемат негативите и от двете страни-правителство и учители. От частни уроци-никой не е забогатял(въпрос на оцеляване),по добре да се обърне внимание на милионите данъци ,които дължат новоизлюпилите се богаташи. Wink

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 08:52 от k.a.l.i.

# 33
  • Мнения: 333
Разбира се, че трябва да се потърси сметка, но от Правителството! Наистина ли не разбирате това? Самият факт, че са останали учители въпреки мизерните пари и подигравките от обществото, означава че децата не са им безразлични.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 5 703
Е това е най - голямата глупост дето може да се измисли. Повече какво да пиша. Те не стачкуват само за заплата. Останалата част от исканията им са само в + на образованието. Що да защитавам детето си от нещо добро.

# 35
  • Мнения: 660
Хайде стига, че прекаляваш с тази полиция и кълцане на хора!
Само това оставаше, полицията да започне да бие учителите. Освен, ако не искаш нещата да се объркат съвсем.
Твоето вече е даване на пример за екстремизъм с нюанси на садизъм.

Хич не прекалява !!!!!!!!!!!!! Защото нежеланието на учителите да разберат , че с безкрайното си инатене вредят само и единствено на децата , вече граничи с лека степен на олигофренияяяяяяяя !!!

B- Подкрепям идеята ти не с две , като Сторъкия Шива - със сто ръце ! Крайно време е!!!!!!!!!! Давайте да се организираме - ако някой има връзки по телевизиите , вестниците да казва . Аз вече пратих три писма до някои ежедневници , но явно цензурата е голяма ! Давайте идеи , защото не се търпи вече !!!!

# 36
  • София
  • Мнения: 62 595
ve4erniza,
Хайде, повеждай полицията.
Ти акъл имаш ли? Какви са тези глупости? Толкова ли вече си озверяла, че искаш и кръв да се лее?!
 Като толкова си ербап, грабвай лопата, тояга или каквото имаш под ръка и отивай да ги биеш!
И в момента изобщо не ми пука дали спазвам добър тон. Ако искаш, можеш да се оплачеш на модераторите.

Последна редакция: нд, 14 окт 2007, 11:43 от RadostinaHZ

# 37
  • Мнения: 660
Аз говоря за родителите, които са против продължаването на стачката .

Родителите, които са против продължаването на стачката, по-добре да излязат и подкрепят учителите, вместо да оставят правителството да се подиграва с хората, на които поверявате част от възпитанието на децата си! Ще ви радва ли, ако стачката се прекрати, но учителите се завърнат сломени и недоволни по класните стаи? Дали ще преподават на децата ви с ентусиазъм?  newsm78
И каква поука ще си извадят подрастващите от случката? Че в България точно културните и образовани хора нямат никакви права и трябва да се оставят да бъдат тъпкани? Гнусно е да гледате само от собствената си камбанария и да нямате никакво гражданско самосъзнание Sick

А ти " по-добре " да не ни учиш какво е по-добре ! А иначе как ще се завърнат - със зачервени бузи от чистия въздух , с пълни със салама и сиренето / които не можели да си купят иначе / усти , с някоя и друга нова дрешка и ... Това от каква генерална полза ще бъде за детето ми ???? Освен , че заради пропиляното време ще го притискат да учи като побесняло , а после на родителската среща ще ми кажат , че не се справя , не може да се концентрира върху 3-ия преподаден в часа урок ....

А поуката за подрастващите е вече ясна - те научиха , че щом имащото се за много интелигентно съсловие, може да упражнява уличен диктат , ТО ВСЕКИ МОЖЕ !!!

А пък гражданското ми самосъзнание тревожно крещи , че се погазват правата на детето ми  и е крайно време да му помогна , а не както някои ми диктуват !!!

# 38
  • Мнения: 1 616
ve4erniza,
Хайде, повеждай полицията, може да се обадиш и на голите глави, че да бъдат като подгряваща група за полицията.
Ти акъл имаш ли? Какви са тези глупости.
 Като толкова си ербап, грабвай лопата, тояга или каквото имаш под ръка и отивай да ги биеш!
И в момента изобщо не ми пука дали спазвам добър тон. Ако искаш, можеш да се оплачеш на модераторите.


  bouquet , Радостина!
Към Вечерница и Б - кажете ми, уважаеми майки, като толкова настоявате за прекратяване на стачката, с какви очи ще върнете децата си отново в училище - при онези истерични гадове (даскалята), които така безцеремонно погазиха правата им? Защо? Или първо ще поискате уволнението на стачкувалите учители, пък после ще пратите децата си? Нещо позицията ви олеква - аман от тях, аман за тях...

# 39
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Хайде стига, че прекаляваш с тази полиция и кълцане на хора!
Само това оставаше, полицията да започне да бие учителите. Освен, ако не искаш нещата да се объркат съвсем.
Твоето вече е даване на пример за екстремизъм с нюанси на садизъм.

Хич не прекалява !!!!!!!!!!!!! Защото нежеланието на учителите да разберат , че с безкрайното си инатене вредят само и единствено на децата , вече граничи с лека степен на олигофренияяяяяяяя !!!

B- Подкрепям идеята ти не с две , като Сторъкия Шива - със сто ръце ! Крайно време е!!!!!!!!!! Давайте да се организираме - ако някой има връзки по телевизиите , вестниците да казва . Аз вече пратих три писма до някои ежедневници , но явно цензурата е голяма ! Давайте идеи , защото не се търпи вече !!!!

 Peace Peace Peace И аз подкрепям идеята.
Достатъчно съм писала в други теми - защо, така че тук не ми се четат хули по мой адрес от тези дето не само със стачката малтретират детето ми ами и с цялото си поведение в училище. Защото въпросът е не само да се прекрати стачката, а и да се упражнява по-голям контрол върху тези в училищата, които по неразбираеми причини се наричат учители, а в същност денят им минава като една голяма почивка /да не говорим за знанията, с които се изправят пред черната дъска/

# 40
Учителите работят от 1989 до сега и нищо не са казали, и го правят единствено заради децата Ви но днес вече е 2007 на прага на 2008 изминаха почти 20 години мизерстване поставете се за миг на тяхно място колко поколения деца са това колко випуска колко правителства колко ...

Българския учител никога никога никога преди 89 Не е унижаван така !!!

П.С. Стачката не е против интереса на децата Ви: по високи заплати водят до по-голяма ангажираност на учителя, дават възможност учителя да се развива редом с това да развива и децата Ви а не да го е срам, че не разбира от компютри или че не знае новостите в своята област просто защото не може да си го позволи !


Здраве!

# 41
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
....Или първо ще поискате уволнението на стачкувалите учители, пък после ще пратите децата си? ...
Да, това е една много добра идея.
Уволняване на всички учители. Конкурси и назначаването на кадърни и можещи такива, на които наистина трябва да се датат не 2 пъти, а три пъти по-големи заплати, защото те ще са показали че ги заслужават.

# 42
  • Мнения: 1 616
Защото въпросът е не само да се прекрати стачката, а и да се упражнява по-голям контрол върху тези в училищата, които по неразбираеми причини се наричат учители, а в същност денят им минава като една голяма почивка /да не говорим за знанията, с които се изправят пред черната дъска/

Мила Гери, учителите не са местоимения. И не би било зле да го осъзнаеш, преди и детето ти да се е научило да се отнася по същия надменен и пренебрежителен начин към тях (ако вече не си се постарала да му предадеш негативното си отношение). И бих ти предложила да идеш и да заемеш мястото на един от ТЕЗИ в училище, та да те видим с какви знания ще застанеш пред черната дъска и колко ще си починеш....

# 43
  • Мнения: 1 616
....Или първо ще поискате уволнението на стачкувалите учители, пък после ще пратите децата си? ...
Да, това е една много добра идея.
Уволняване на всички учители. Конкурси и назначаването на кадърни и можещи такива, на които наистина трябва да се датат не 2 пъти, а три пъти по-големи заплати, защото те ще са показали че ги заслужават.

И според теб колко време ще отнеме уволняването на хиляди учители, провеждането на конкурси и назначаването на още толкова нови? За ден? Седмица? Месеци? През това време детето ти пак няма да учи... Тогава срещу кого ще храчиш?

# 44
  • Мнения: 333
Аз говоря за родителите, които са против продължаването на стачката .

Родителите, които са против продължаването на стачката, по-добре да излязат и подкрепят учителите, вместо да оставят правителството да се подиграва с хората, на които поверявате част от възпитанието на децата си! Ще ви радва ли, ако стачката се прекрати, но учителите се завърнат сломени и недоволни по класните стаи? Дали ще преподават на децата ви с ентусиазъм?  newsm78
И каква поука ще си извадят подрастващите от случката? Че в България точно културните и образовани хора нямат никакви права и трябва да се оставят да бъдат тъпкани? Гнусно е да гледате само от собствената си камбанария и да нямате никакво гражданско самосъзнание Sick
Така е   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт