Златна есен иде вече, в паяк щъка МАРТенското буболече!

  • 9 438
  • 284
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 304
А ние пък въобще не сме имали белег, а педиатърката въобще не го е преглеждала за белег. Ама какво ви говоря, та тя не се интересува дали въобще зъби имаме.

# 226
  • Мнения: 1 172
Desem, мерси! Аз си мислех,че тази марка имат само козметика ooooh!

# 227
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Благодаря, момичета, за споделеното мнение за ваксината. Аз през живота си съм си слагала веднъж през 2005 година и съм много доволна, тъй като 2004 години бях 50 дена с пневмония и лежах в интензивноото отделение на белодробната ни болница. С ваксината не се разболях. Миналата година пък вече бременна пих 2 пъти антибиотик - пак бях на път да повторя пневмонията и сега незнам какво да правя.

Моето дете също е доста буйно, поне нощем е ок. Затова е почти не пиша, че то пълзи навсякъде, събаря нощни лампи т.н. Joy

# 228
  • Мнения: 1 420
Здравейте и от мен!

Тъкмо се прибрах, бяхме цял ден в Кейбридж, тъй като там ми беше интервюто. Мъжът ми и Кари също идваха и прекархме един приятен ден навън. А времето беше страхотно, така че  Mr. Green
Интервюто мина добре, ще разбера дали ще ме вземат до няколко дни. Иначе имам насрочено още едно интервю, значи общо стават 3. Та се надявам поне някъде да ме огрее  Praynig Пратили са ми от банката и новата ми дебитна карта, така че съм много доволна  Peace
Да ви се похваля ядох суши! Хем беше по Дюкан, като изключим ориза  Blush Ето това



За мое учудване беше много вкусно!
Сега бягам да храня малката, после ще ви изчета  Hug

П.С. За противогрипните ваксини съм твърдо против, защото според мен те пазят 1 година и на другата ако не си биеш те налягат такива болести  ooooh! Мъжът ми е диабетик и тук в Англия всяка година му предлагат да си бие безплатно, но той отказва и не е се разболявал кой знае колко сериозно зимата. А преди като биеше редовно, пропусне ли следващата година ела и гелдай какво става  ooooh!

# 229
  • Мнения: 164
Олександра, добре дошла при нас! Чудесни момичета имаш. Чаровници големи.
Наталче, прекрасни сте с дъщеря ти!
Morgause, можеш да пробваш да дадеш на Ема пащърнак, сладък е на вкус, Вики много го харесва. Днес й въведох месо с пуешко с пащърнак на Сънвал. Отвяряше устата за още. Сещам  се и за червена леща, тя няма люспи и много лесно се пюрира. Аз още не съм давала на Вики, но аз самата много я обичам и мисля, че е подходяща за тяхната възраст.

# 230
  • Мнения: 1 467
Да, на лещата определено й идва времето!
А тоя пащърнак тук в Италия дали го има??? Боже, много съм зле откъм зеленчуци.

Аз на Емма днес й правих finocchio , вие казахте, че и в БГ го има - действа много диуретично, имаше едно чудно ако след това  Laughing

Да знаете, ако имате проблеми със запек:)


# 231
  • Мнения: 251
 Здравейте, момичета.
 Добре дошла на Олександра и нейните красавици.  Hug
 Роси, голям пиянист този малкия.  Simple Smile
 Уини, стискам ти палци да си намериш бързо работа.  Hug
 За търкането на очите и нослето - Генчо редовно го прави. Особено ако е кисел или пък му се спи.
 За ваксините - винаги съм била против. Само веднъж сме си били с мъжа ми, по настояване на неговите родители, (ама бяхме млади и зелени и лесно се поддавахме на провокации)  Laughing
  Моргауз, много ти благодаря за сайта с кратките филми. Филмът от България е страхотен, а за филма от Индия наистина има интересна бебешка люлка.  Hug Много се радвам винаги, като ни покажеш нещо такова, че понякога се усещам, че  само за памперси мисля.  ooooh!  Laughing
 Момичета, сега се сещам, че можем да си споделяме различни интелектуални неща, които сме успяли да видим или да направим, които не се свързани с бебето.
 Аз да си кажа, че четох един сборник с разкази на Елин Пелин. Много обичам този автор, даже и Генчо имаше удоволствието да слуша. Сега чета Емилиян Станев и понякога за заспиване "Диви разкази" от Хайтов. Една от любимите книги на мъжа ми. Иначе имам една дебела книга за история на изкуството (един съсед ми я даде) ама засега само я разглеждаме с мъжа ми и се хвалим кои картини сме видяли наживо  Whistling, без обаче нищо да сме прочели. А сме толкова зле, като стане въпрос за картини и стилове.  ooooh!
 Обаче ако сте съгласни може да си показваме или казваме различни интересни неща  и така ще си обогатим общата култура.  Simple Smile
 Сега приятен ден от нас.  Grinning
 

# 232
  • plovdiv
  • Мнения: 199
Здравейте,
ние сме в Казанлък при малкия Борислав.Но вече успяхме да се разболеем.Йоана е със страшна кашлица.Давам капки Синекод,осцилококцинум и витамин C.Сега забелязох в устата на Йоана едни бели мехурчета.Нещо като автички.И аз незнам точно.От какво може да са се получили.На някой случвалоли му се е.Не вярвам да е млечница.С какво мога да я мажа?Опасно ли е ако не се мажат с нищо?

# 233
  • София
  • Мнения: 8 316
freia, млечницата е побеляване на езика и ако го обтриеш с марля не се променя 

# 234
  • Мнения: 1 172
freia, нямам представа,но даносе оправите бързо, икашлицата, и това.

Танче, предложението ти е много добро,макар че от друга страна си има отделни подфоруми на различни теми, а тази ни е само за бебончовците...Аз с никаква интелектуална дейност не мога да се похваля,даже мисловния процес ми тече все по-бавно и върви към застой. Нали ме виждате тука за какво говоря - само за неспокойното си бебе и за недостига ми на сън. Добре че разбрах за този Коледен базар и той ми отвлече вниманието и малко раздвижи мозъчните гънки.Покрай него се "запознах" с много приятни и интересни съфорумки, с които активно обменяме идеи на лични по цял ден.Много се радвам и вълнувам,понеже в реалния живот никой от хората около мен не се интересува от "творчеството"ми, ако заговоря на някого за плетки,прежди и игли,веднага предизвиквам досада, а някои ме смятат за странна луда и открито ми се подиграват,че се занимавам с бабешки работи.Не мога да им обясня,че плетенето не се изчерпва само с терлиците на дядо им.Страшно съм щастлива и се повъзгордявам лекичко Mr. Green когато някоя съфорумка ме похвали,пита как се прави това или онова и аз обяснявам като голям капацитет Grinning
Трябва да ви кажа,че тук в този форум има такива истински и готини хора,каквито почти не съм срещала в живота си! Радвам се,че познавам всички вас и си правим готина компания! Heart Eyes

П.П. От къде тръгнах и къде стигнах.............

# 235
  • Мнения: 178
Felizidad аз съм давала  прахчета по една смекта на ден и по едно друго ама като не го помня как се казваше де ама и двете бяха за разстройство 3 дни подред и знам че ми казах че са абсолютно безвредни и за бебета
Amelly не ги слушай какво ти говорят и си плети плетките:knit: всеки да прави каквото му харесва и му идва от ръка така че давай смело и не си тормози акъла с хората около теб че и без това малката ти е достатъчна да ти мрънка по цял ден и да се ядосваш с нея
успех с подготовката за базара мила newsm51
лека и спокойна нощ от мен на всички мами и бебчовците най вече защото те като спят и мамите спят smile3524

# 236
  • Мнения: 924
Олександра Момиченцата ти са ангелски красиви, очите ми останаха в тях  Heart Eyes Да са ти живи и здрави!
lubricant И аз препоръчвам Царевицата на Семплер. Много е хубава  Peace
Наталчето Сега стана ясно от къде малката е взела тези прекрасни очи  Heart Eyes Големи красавици сте, тати е щастливец! Simple Smile
fl0 Ще ги съберем на надсвирване  Joy
Уини Стискам ти палци за положителен резултат от интервюто.
Felizidad Лекарите препоръчват да дадеш прахчето с пюре или с течности в лъжичка.
За интелектуална дейност май единственото, което правя в момента освен да си гледам децата е, че чета книгата "Super Nanny" на Jo Frost- известната проблемна гледачка, която има свои предавания в Англия и САЩ. Книгата за мен е много интересна и намирам приложение на доста от съветите. Препоръчвам я  Peace

# 237
  • Мнения: 1 198
Фелицидад,
Аз давах наскоро от прахчетата.Казват се Ентерол.Сутрин и вечер по едно разтворено в малко вода,колкото да се размие.Нямах никакви проблеми с приемането от бебка,харесваше й дори.Давах й го с лъжичка.Също за разтройството педи ми каза чай от шипка + 2 капки лимонов сок.Също ориз сварен давах,за да запече.За 2-3дни премина разтройството. Peace Успех!
Олександра,добре дошла!
Амели,питай за валериана!На мен педи ми го препоръча.А ефекта е двоен - и за теб,и за бебка!И е абсолютно безвреден и съвсем лек,защото е на билкова основа.
Лека нощ,момичета!

# 238
  • Мнения: 219
добро утро на всички,
ние днес ставаме на 7 месеца и днес забелязах също така , че вече Емито може да седи на дупето си без възглавници отстрани. Иначе зъбки още нямаме, но явно много я сърбят венците, защото докато суче непрекъсното ми дърпа зърното и си  ги чеши  с него.
Момичета, отдавна искам да ви питам дали купувате от новата поредица книжки -хранене на бебето/ или нещо подобно/, купуват се с вестник Женски тайни.
А и в момента има промоция в  метро на памперси Huggies + бебешки мокри кърпички 2 пакета *64бр.
freia дано малката госпожица да оздравее бързо и да не тревожи майка си излишно.

# 239
  • Мнения: 337
Здравейте, при нас е мъгла все още  Sadа дреб спи ,та да изпилзвам:)
в ителектуалната дейност не мога да се включа,ако ви кажа ,че от 5 месеца чета една книга и не мога да я свърша,е вярно,че е към 700стр. Но ще се радвам ако вие подавате по малко хлебец за душицата от време на време Hug
Но покрай курмуването разбрах,че имам нужда да се откъсна от бебешките въпроси за 1час по някога,чувствам се супер като ходя на теория за 2часа и се срещам с хора които не ги вълнуват  захранване и памперси Mr. Green при това ми говорят за правилника за движение  hahaha много забавна тема а ? hahaha като свърши мисля от сега на какъв курс да се запиша ,само да навия и бабите да се включат в гледането де Mr. Green

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт