LH/FSH - 1/2. Поликистоза ли е?

  • 9 594
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 334
Я сподели кои са лекарите Thinking

# 16
  • велико търново
  • Мнения: 139
Д-р Филипов. По принцип той се занимава със стерилитет и при него това си е практика. Най-вече лапароскопите. Някой чувал ли е за него? Само знам че като ходя на преглед всеки път има сумати хора. И то от различни градове. И аз самата съм от Търново.

# 17
  • велико търново
  • Мнения: 139
Момичета как изчислявате съотношението м/у LH и FHL? Делите първото на второто? Извинявам се за глупавия въпрос. Защото аз първо ги разделих обратно, т.е. голямата на малката стойност. А сега се оказва че ако е обратно съм в нормата. Получава ми се към 0.60.
А кога се гледа съотношението при мензис или овулация за поликистоза?
благодаря ви много предварително

# 18
Винаги се гледа съотношение ЛХ:ФСХ, а не обратното!!! Wink

# 19
  • София
  • Мнения: 1 248
Изследването на тези хормони се прави на 3-ти ден от началото на цикъла. Съотношението ЛХ към ФСХ е добре да е около 1. Обикновено високо ЛХ говори за поликистоза на яйчниците, а високото ФСХ за изчерпан яйчников резерв, но е необходимо хормоналното изследване да се повтори, да се направят и други изследвания и състоянието на яйчниците да се проследи на УЗИ, за да се потвърдят тези диагнози.

# 20
  • велико търново
  • Мнения: 139
да правено е на третия ден и е 0.50 а и при прегледа вчера ми казаха че бил добре левия ми яйчник/уж поликистозния/ Май няма едно и също мнение два пъти.

# 21
  • Мнения: 8
Здравейте на всички,
аз за пръв път съм във форума и имам нужда от съвет, за който моля всички на които се е случило нещо подобно да ми пишат! От пет месеца опитваме за бебче и тъй като нищо не се получаваше отидох при виден гинеколог, който ми назначи хормонални изследвания и спермограма на съпруга ми. Преди изследванията ме прегледа и установи, същия месец нямам реална овулация и не предстои и да имам. Изследванията на хормоните - полови, на щитовидната жлеза и на хипофизата, се оказаха абсолютно в нормата на референтните стойности,спермограмата също е нормална. Вече след трети преглед в три различни месеци се оказва че имам фоликули в яйчниците, а те не узряват, не стигат необходимия размер за да се спукат, както и лигавицата на матката не достига необходимата дебелина. Гинекологът ми беше мн озадачен от ситуацията, как всичко е нормално а не се стига до овулация, вижда се че имам доста фоликули и то не малки но не узряват за да се пукнат. Той ми предписа мн лека доза за стимулация с клостилбегит и ме вика на 12 тия ден на цикъла за да види как действа. Сега предстои да ги пия и да видим резултатите. Моля ви всички, ако някой има подобен проблем или има идея на какво се дължи това и дали изхода е благоприятен, да пише. Благодаря ви. Много съм притеснена от всичко това.
Здравей Мари,
тъй като и аз се оказвам с подобен проблем, би ли ми казала (или ако има и други момичета с подобен "опит") каква се оказа причината при теб и успяхте ли все пак с бебето?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт