Коктейлна тема, определено несериозна

  • 4 126
  • 86
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 932
Иде реч за ментата, там, където сте
няма ли тя всъщност вид, вкус и аромат не джоджен    Shocked newsm78...
До тоз изход стигнахме ний в таз новата Англия, уж изискани коктейли, мохито, ала-бала, а вътре чиста проба джоджен, да не кажа гюзум, че рискувам да не ми разберат диалекта  Mr. Green

Е, как е по вашите географски ширини?

# 1
  • Мнения: 7 091
Тука е два вида по магазините spearmint и peppermint, и двете може да се каже са ментови по мирис, но джоджена си е баш spearmint-а за мен. Другото ми мирише повече на чай мента.
Ето какво казва Уикипедия:
 Peppermint:
http://en.wikipedia.org/wiki/Peppermint

Spearmint:
http://en.wikipedia.org/wiki/Spearmint

Сега погледнах, че джоджен наистина се превежда като Mentha Spicata ( spearmint), не ме лъже нюхът на старо куче  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 257
Не е баш джоден....Mint, като в дъвките, ако се сещаш. Малко по-мек и сладък вкус има. Хич не знам как да обясня вкус и мирис онлайн. Laughing
Но като го пия, не ми удря точно на джоджен като в боба, примерно.

# 3
  • usa
  • Мнения: 2 113
Не е баш джоден....Mint, като в дъвките, ако се сещаш. Малко по-мек и сладък вкус има. Хич не знам как да обясня вкус и мирис онлайн. Laughing
Но като го пия, не ми удря точно на джоджен като в боба, примерно.

а я пробвай следващия път да сложиш боб в мохитото и после кажи дали си струва  hahaha

# 4
  • Мнения: 3 521
Аз пък имам проблем да си намеря истински джоджен в Немско. В Мохитото си бутат баш мента.

# 5
  • Мнения: 7 914
извън темата  Embarassed
surfline
 на аватара си показала как сърфират по вашия край ли? newsm78 Whistling Mr. Green

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз пък имам проблем да си намеря истински джоджен в Немско. В Мохитото си бутат баш мента.

турците продават Wink

аз си взех семена от Бг, които се оказаха холандски, но джоджена превзе градинката Joy

# 7
  • Мнения: 3 880
Има няколко сорта мента и джодженът е един от от тях Peace
Работила съм в коктейл-бар в Слънчев Бряг няколко години и в мохитото си слагахме точно джоджен, ежедневно прясно набран от градината на бабата на шефа Simple Smile

Сега се сетих как в невръстна възраст (12-13 г) с братовчедките ми решихме да готвим, но понеже трите растяхме в различни региони, не можахме да се разберем дали въпросната подправка е джоджен, гьозум или юзум Laughing без малко да оплескаме манджата Joy

# 8
  • Мнения: 1 132
Ей, много петъчно ми става от такива теми  Mr. Green
Из холандско съм пила мохито само с истинска мента.
Джодженът ми напомня за дробсърмата на баба.

# 9
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Аз пък имам проблем да си намеря истински джоджен в Немско. В Мохитото си бутат баш мента.
Имам, ама сушен. Ако искаш - казжи и ти пращам

# 10
  • Мнения: 1 909
Въпроса определено заслужава да бъде разрешен с подобаваща сериозност - особено щом трябва да се реши съдбата на мохитото.

В градината си имам и мента и джоджен. Ментата е с по-широки листа, а джоджена (моя е донесен от България), се води лютива мента като на английски - тук не съм виждала джоджен  в диво състояние, докато мента има навсякъде.

От едно и също семейство са, затова не е добре да се садят едно до друго, че после се смесват и върви ги разбери кое да слагаш на боба, кое - на мохитото. Могат да се получат фатални грешки.

# 11
  • Мнения: 3 521
Ето различните менти


Втората е за Мохито, четвъртата - за дробсърма Mr. Green

п.п. джоджен и аз си пренесох сушен.
п.п.п. Звезде, ъхъ Mr. Green. Все някак трябва да се поддържа форма Laughing.

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


п.п. джоджен и аз си пренесох сушен.

да ти пратя семена да си го сееш в саксия?

# 13
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
 Laughing тук се слага в кайма, салати, напитки. Във всеки магазин я има пресна.
 Любима напитка ми е фреша- лимон с мента.
Джоджена и аз си го нося от БГ.

# 14
то4но заради тази гадна мента не пия мохито, по_добре дайкири фрозен или една сливова  Twisted Evil

# 15
  • Мнения: 6 167
винаги съм мислила, че джоджен е суха мента  Laughing  това което се ръси в боба. него си го имам от бг.
тук взимам мента, така и пише - мента и с нея си правя мохитото.
пия и чай от мента... почти като чая от джоджен  Laughing

# 16
  • Мнения: 3 932
Zna4i az 4isto i prosto si gotwq boba s menta  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 1 909
Zna4i az 4isto i prosto si gotwq boba s menta  Rolling Eyes

Груба грешка!! smile3512 По-добре с чубрица, като няма джоджен  Grinning

# 18
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
До колкото знам,в Куба,в известната "Бодегита дел медио",където Хемингуей си е пил мохитото,се приготвя с джоджен.А по-автентична рецепта от тяхната не знам дали има Wink.
Вижте тук рецептата:http://www.labodeguitadelmedio.com.mx/

Yerbabuena e джоджен Peace.

# 19
  • Мнения: 580
Който иска български джоджен с коренче да си захване, да свирка - изпращам, че си е точно мента за мохито  newsm24

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 16:26 от LaDolce

# 20
До колкото знам,в Куба,в известната "Бодегита дел медио",където Хемингуей си е пил мохитото,се приготвя с джоджен.А по-автентична рецепта от тяхната не знам дали има Wink.
Вижте тук рецептата:http://www.labodeguitadelmedio.com.mx/

Yerbabuena e джоджен Peace.

по спомени, то4но в Куба, мента си блъскаха и то в големи коли4ества  Confused

Последна редакция: вт, 16 окт 2007, 16:40 от gioia

# 21
  • Мнения: 3 932
Не mога да не си оспаmя собствената теmа, аmа Пепеля6и, егати mухата нахална, не mога да я гътна цяла сутрин  Mr. Green

И сега по теmата,
изводите са два-

1. Като гледаm сниmките, mи става ясно, че mентата си е вид джоджен, (в което естествено няmа нищо лошо), оба4е в неделя Mаmа ви Кенга mи спретна коктейл с чиста проба гюзуm (това лошо) Sick, при това поизсъхнал  Sick Sick , за което няmа никакво оправдание естествено...

2. И  второто прозрение-тук изобщо няmа джоджен, всичко си е чиста проба mента  Crossing Arms,

Аре да не почваm за mастиката сега в този ред на mисли...

# 22
  • Мнения: 2 195
Не съм пила Мохито , привърженичка съм на други напитки . Джоджен пресен тук се продава по турските магазини , но не знам дали е като нашия , не съм купувала . Аз използвам сушен от БГ.
И да последвам примера на Звезди :
Отдавна искам да питам Лени - певица ли е , или това са снимки от Караоке ?

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Хайде пак моята мушичка виновна.  Joy Joy

Като няма джоджен, на ви идея за ново хоби: развъждане на джоджен в домашни условия за коктейлски нужди.  Crazy

А това на аватара наистина ли е Лени?

мноооого офф-топик, бирата е виновна  Mr. Green

# 24
  • Мнения: 3 611
Иде реч за ментата, там, където сте
няма ли тя всъщност вид, вкус и аромат не джоджен    Shocked newsm78...
До тоз изход стигнахме ний в таз новата Англия, уж изискани коктейли, мохито, ала-бала, а вътре чиста проба джоджен, да не кажа гюзум, че рискувам да не ми разберат диалекта  Mr. Green

Е, как е по вашите географски ширини?

И по нашенско е гюzум...
ама мента не пия, та не мога да се иzкажа подготвена по темата  Blush

# 25
  • Мнения: 3 932
Аз на Лени аватара не го виждам  Shocked, или е от мохитото  Laughing

А тъз мухЪ, ще я уцеля някой ден...

Между другото днес получих леко повишение, така че черпя по едно мохито (да е по темата)

# 26
  • Мнения: 3 521
Наздраве! А Кайпиринята как я првят при вас - с цял лед или с натрошен лед? И каква е разликата между Кайпириня, Кайпирисима и още едно Кай-дето-не-го-помня-на-какво-завършва?

На аватара на Лени е певицата Белослава.

# 27
Наздраве! А Кайпиринята как я првят при вас - с цял лед или с натрошен лед? И каква е разликата между Кайпириня, Кайпирисима и още едно Кай-дето-не-го-помня-на-какво-завършва?

На аватара на Лени е певицата Белослава.

и с цял и с натроШен, според разбиранията на правеЩия

кайпириня с киШаса, кайпироска с водка
кайпирисима не съм пила

# 28
  • Мнения: 3 521
Кайпирисимата май е с ром newsm78...на такова ми лъхаше поне.

# 29
  • Мнения: 3 880
Кайпирисимата май е с ром newsm78...на такова ми лъхаше поне.
Бинго  Wink


Caipirissima
Zutaten
1 Stück Limette
5 cl Rum (Havana Club)
2 brauner Rohrzucker (o. Rohrzuckersirup)

# 30
Кайпирисимата май е с ром newsm78...на такова ми лъхаше поне.

Да, така е, проверих  Grinning

бибата ме изпреварила

от трите най ми харесва кайпироската Simple Smile

Мацки, дайте идеи за леки аперитиви (алкохолни, естествено)

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 11:07 от gioia

# 31
  • Мнения: 3 521
Белини, Хемингуей и всички останали коктейли с шампанско Money

# 32
  • Мнения: 2 907
А аз сега открих, че Лени пеела  Laughing Толкова да бях свикнала с тези снимки, че сега тази Белослава трябва да се прекръсти на Лени, моля.

Това беше спам от мен. Не пия коктейли, бира пия. Коктейл става ако съм пила бира, продължа с вино и за десерт сложа една сливенска перла.

Но пък джоджен слагам на всяка манджа!

# 33
А аз сега открих, че Лени пеела  Laughing Толкова да бях свикнала с тези снимки, че сега тази Белослава трябва да се прекръсти на Лени, моля.

Това беше спам от мен. Не пия коктейли, бира пия.
Коктейл става ако съм пила бира, продължа с вино и за десерт сложа една сливенска перла.

и после малко подска4аШ   Grinning

# 34
  • Мнения: 2 907
Много е трудно да подскачаш с тежка глава. Това е предизвикателството на коктейла  Mr. Green

# 35
но имат и положитени ка4ества коктейлите: след солидна доза куба либре (в неправилни пропорции като бутилка ром към кутийка кола) проговорих испански в Куба  Joy

# 36
  • Мнения: 3 521

След бутилка ром и кутия Кока-Кола решпект, че изобщо си можела да говориш Mr. Green ...и какво им каза на кубинците? Wink

# 37

След бутилка ром и кутия Кока-Кола решпект, че изобщо си можела да говориш Mr. Green ...и какво им каза на кубинците? Wink

поръ4ала съм си санви4 със Шунка и каШкавал по4ти без акцент (страШното беШе на другия ден  Sick)

# 38
  • Мнения: 11 314
Аз пък имам проблем да си намеря истински джоджен в Немско. В Мохитото си бутат баш мента.
Сърфи, да ти пратя? Прясно откъснат от двора?
МИЗ е права за боба и мохитото. Подобна тема имаше в клюкарника, за Канада не знам, но тук в немско бухат мента, та пушек се вдига. Те нямат джоджен.

# 39
  • Мнения: 6 167
Ох)) мисля, че от толкоз мента нещо се замаихте  Laughing
Много сте мили, но това не съм аз, а моя и на съпруга ми любимка - Белослава.
Не е кой знае колко популярна ( и пак има доста за не-чалга певица), издала е 2 албума за десетилетие.
В тази връзка ето малък поздрав от нас за вас : http://www.youtube.com/watch?v=48rB1-i3oIE&mode=related&search=
В много моменти Белослава и коктейл са синоними, т.е по темата се изказвам  Laughing

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 15:05 от Lennie

# 40
  • Мнения: 2 907
А вие друзя, накарахте ме, одеве като бях на пазар, да си купя една бутилка коко пунш, за джоя и снимка ще приложа. Нали за бял ром говорихме. Гадини с гадини, не бях пила ром от гимназията  Mr. Green

# 41
А вие друзя, накарахте ме, одеве като бях на пазар, да си купя една бутилка коко пунш, за джоя и снимка ще приложа. Нали за бял ром говорихме. Гадини с гадини, не бях пила ром от гимназията  Mr. Green

ааа моля, аз от както съм мама само минерална, натурална вода, леко преварана и на стайна температура (вервайте ми)  Sunglasses

# 42
  • Мнения: 2 907
Ми защо тъй не ти вярвам...Мъча се, много се мъча да повярвам, ама не мога.
Хайде, черпя по един коко пунш  Sunglasses

# 43
Ми защо тъй не ти вярвам...Мъча се, много се мъча да повярвам, ама не мога.
Хайде, черпя по един коко пунш  Sunglasses

cin cin  tooth

# 44
  • Мнения: 2 907
Хайде, чин чин сеньоритас!

       


Тъй изглежда човек, който се снима сам, сори Wink

# 45

Последна редакция: ср, 17 окт 2007, 15:41 от gioia

# 46
  • Мнения: 1 132

След бутилка ром и кутия Кока-Кола решпект, че изобщо си можела да говориш Mr. Green ...и какво им каза на кубинците? Wink
Вива Куба, вива Че !  Mr. Green
 Joy

# 47

След бутилка ром и кутия Кока-Кола решпект, че изобщо си можела да говориш Mr. Green ...и какво им каза на кубинците? Wink
Вива Куба, вива Че !  Mr. Green
 Joy

Хи хи хи .... а да видиШ салсата как ни се отдаваШе ..

# 48
  • Мнения: 2 907
Ама това ти ли си бе човек?  Shocked

Между другото, аз тази бутилка Олд Джак си я почти изпих  Embarassed
Утре ще танцувам салса.

# 49
Ама това ти ли си бе човек?  Shocked

Между другото, аз тази бутилка Олд Джак си я почти изпих  Embarassed
Утре ще танцувам салса.



да, с бялата риза  Joy

# 50
  • Мнения: 3 521

Ойлалала, какъв тен! Mr. Green

Мисти, вярно ли изгълта целия пунш? Мизерница Laughing

# 51
  • Мнения: 2 907
Да, Сърфи, и той не бил Джак, ами Ник, маму му Никова!

 Mr. Green

Да ви имах ей тук на танц, щях да ви разбия змии с такива  Laughing

# 52
  • Мнения: 138
Иде реч за ментата, там, където сте
няма ли тя всъщност вид, вкус и аромат не джоджен    Shocked newsm78...
До тоз изход стигнахме ний в таз новата Англия, уж изискани коктейли, мохито, ала-бала, а вътре чиста проба джоджен, да не кажа гюзум, че рискувам да не ми разберат диалекта  Mr. Green

Е, как е по вашите географски ширини?

И по нашенско е гюzум...
ама мента не пия, та не мога да се иzкажа подготвена по темата  Blush
Баба ми му вика юзън .. Simple Smile

# 53
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
А аз си помислих, че става въпрос за добрата стара отрезвителна мента Blush Mr. Green


А то какво? Мина се през треви, през Куба Crazy, ром и накрая салса. Оле! 

# 54
  • Мнения: 3 521
Мина се през треви, през Куба Crazy, ром и накрая салса. Оле!

До тервите още не сме стигнали - чакай поне да стигнем 9та страница. Оле! Laughing

"Мента"-та е адски свежо питие, лятото си правя мента, газирана вода, резен лимон и много лед. Става вълшебно.

# 55
  • Мнения: 3 932
Аз  пъкм си спомням как като млади се наливахме по родното черноморие с мента и прясно мляко, с много лед, а за мезе-цаца  Sick...Мали-и-и, като се сетя  Shocked, луди-млади, ееех...

# 56
  • Мнения: 3 932
Мина се през треви, през Куба Crazy, ром и накрая салса. Оле!

До тервите още не сме стигнали - чакай поне да стигнем 9та страница. Оле! Laughing

Тамън щях да питам какво се слага в ''тервите'' Wink и се сетих... bowuu

# 57
  • Мнения: 2 257
Лелей, тука от един невинен боб с джоджен, сте се докарали до фиести и кълбета. Бравос. Да я направим текуща пиянска тема, викам. Ш'са намери мат'рял. Хлъц.
(не съм пияна, изморена съм Laughing)

# 58
  • Мнения: 2 257
Не е баш джоден....Mint, като в дъвките, ако се сещаш. Малко по-мек и сладък вкус има. Хич не знам как да обясня вкус и мирис онлайн. Laughing
Но като го пия, не ми удря точно на джоджен като в боба, примерно.

а я пробвай следващия път да сложиш боб в мохитото и после кажи дали си струва  hahaha

Глупости. Ще сложа мохито в боба.

# 59
  • Мнения: 3 932
Глупости. Ще сложа мохито в боба.

Абсолютно правилно, джодженът си е направо деmоде...

# 60
  • usa
  • Мнения: 2 113
Не е баш джоден....Mint, като в дъвките, ако се сещаш. Малко по-мек и сладък вкус има. Хич не знам как да обясня вкус и мирис онлайн. Laughing
Но като го пия, не ми удря точно на джоджен като в боба, примерно.

а я пробвай следващия път да сложиш боб в мохитото и после кажи дали си струва  hahaha

Глупости. Ще сложа мохито в боба.

трябва да призная, че твоята идея е по-добра  Thinking... отивам да варя боб.

# 61
  • Мнения: 3 521
миз, какво стана с боба Mr. Green?

Тук по купоните се правят много интересни желирани кубчета - смесват водка със сок и желатин и ги желират във формички за лед. После се ползва за мезе за бира. След едно такова "мезене" забременях с щерката, но това е друга тема Mr. Green

# 62
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
миз, какво стана с боба Mr. Green?

Тук по купоните се правят много интересни желирани кубчета - смесват водка със сок и желатин и ги желират във формички за лед. После се ползва за мезе за бира. След едно такова "мезене" забременях с щерката, но това е друга тема Mr. Green

аз скоро писах в готварския форум за руския вариант: желирана водка с парченце кисела краставичка вътре Mr. Green

пиенето и мезето на едно Wink

аз на кубчета не съм го яла, ама на желе в една огромна купа. едното беше сметаново с водка, а другото май с йегермайстер.
на кубчета звучи по-добре Party

# 63
  • Мнения: 1 132
Тук по купоните се правят много интересни желирани кубчета - смесват водка със сок и желатин и ги желират във формички за лед. После се ползва за мезе за бира. След едно такова "мезене" забременях с щерката, но това е друга тема Mr. Green
Ей, супер ми звучи това. Обаче хич ме няма с желатина.Веднъж правих правих торта с желатин и мъжа ми каза, че можел да дриблира с нея  Mr. Green . Сега ми се върти един желиран Бейлис в главата. 

# 64
  • Мнения: 2 907
А пък аз като чуя желатин и ми се доповръща. Като знам от какво се прави. И гумените мечета и сумати сирена спрях заради този желатин.

# 65
  • Мнения: 2 195
Благодаря за пояснението ( за Лени ) . Не е безизвестна Белослава , слушали сме я .
Лени по едно време имаше текст към аватара "Пее ми се" , та помислих , че си ти  Wink

По темата - никога , ама никога не съм пила Мохито .... ще ме накарате да си купя всичко необходимо и да забъркам един коктейл  Crazy

# 66
  • Мнения: 3 521
Мимката, по-добре отиди в някой бар да ти го забъркат - по-сладко е Laughing.

# 67
  • usa
  • Мнения: 2 113
миз, какво стана с боба Mr. Green?

свърши...

# 68
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
А пък аз като чуя желатин и ми се доповръща. Като знам от какво се прави. И гумените мечета и сумати сирена спрях заради този желатин.



Заинтригува ме.И от какво се прави този желатин?

# 69
  • Мнения: 2 257

Ъх, това е отровно. Пиете/ядете ли го на кубчета наистина?

Много се напива с желатин, имам спомени, по-скоро нямам, от едно такова. Sick Също и от ябълков шот съм се заковавала много коварно. Twisted Evil След дози друг алкохол, разбира се, иначе сами по себе си не са страшни тези "подробности".

# 70
  • Мнения: 27 524
Тук се продава джоджен за мента  Peace
Джодженът всъщност е дива мента и обратното  Wink

# 71
  • usa
  • Мнения: 2 113

аз на кубчета не съм го яла, ама на желе в една огромна купа. едното беше сметаново с водка, а другото май с йегермайстер.


безобразници! как развалят само хубавите напитки  ooooh!...

# 72
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Заинтригува ме.И от какво се прави този желатин?

по-добре е да не знаеш...

аз ползвам вегетариански вариант...

# 73
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Лелей, тука от един невинен боб с джоджен, сте се докарали до фиести и кълбета. Бравос. Да я направим текуща пиянска тема, викам. Ш'са намери мат'рял. Хлъц.
(не съм пияна, изморена съм Laughing)

Що не? Laughing Даже образователна стана. Аз за такива желирани кубчета не бях чувала Laughing

# 74
  • Мнения: 11 314

Заинтригува ме.И от какво се прави този желатин?

по-добре е да не знаеш...

аз ползвам вегетариански вариант...
Агар-агар ли ползваш?

# 75
  • Мнения: 2 195
Мимката, по-добре отиди в някой бар да ти го забъркат - по-сладко е Laughing.

Най-много да ми донесат готово в бутилчица(дето се продава в магазина) , щото с фрапето и айс-кафе така правят  Rolling Eyes

# 76
  • Мнения: 1 132
Наистина, за който не иска животински желатин има вегетариански. Моите желирани Бейлиси обаче претърпяха провал. Мимка, аз не съм виждала от бутилчиците  Мохито, обаче ти ме подсети да потърся за следобедна разхлада на кърмачки  Mr. Green .

# 77
  • Мнения: 2 907
Кой питаше за желатина?  Grinning
Прави се от варени кокали, сухожилия, кожа и хрущяли. Бон апети  Wink

Да, има растителен, но го ползват много по-рядко в хранителните продукти, а и на съдържанието не е прецизирано от какво точно е направен. Затова аз като прочета в ингредиентите "желатин" и съм дотам.

# 78
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Да, има растителен, но го ползват много по-рядко в хранителните продукти, а и на съдържанието не е прецизирано от какво точно е направен. Затова аз като прочета в ингредиентите "желатин" и съм дотам.

в Reformhaus  е прецизирано Wink, пише си на опаковката.


да, още не съм намерила начин да желирам разбира сметана. ако знаеш - казвай Hug

днес си набрах от на свеки градината джоджен. тя не знае какво е. аз го посях hahaha.

утре ще има мохито Sunglasses

# 79
  • Мнения: 580

днес си набрах от на свеки градината джоджен. тя не знае какво е. аз го посях hahaha.


има значи за какво да и отмъщаваш, щом си и посяла в градината джоджен  Mr. Green

# 80
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

има значи за какво да и отмъщаваш, щом си и посяла в градината джоджен  Mr. Green

опитвам се да я науча да готви с подправки Crazy, безуспешно, тя ползва само сол Crazy
за мохито каузата е загубена - тя пие мастика Joy

# 81
  • Мнения: 580
То остави готвенето, но след година - две няма да може да си стъпи в градината от джоджена  Joy

# 82
  • Мнения: 3 521
То остави готвенето, но след година - две няма да може да си стъпи в градината от джоджена  Joy

Освен, ако снахата не го е изпила на мохито Mr. Green

# 83
  • Мнения: 3 880
То остави готвенето, но след година - две няма да може да си стъпи в градината от джоджена  Joy
Е, не е чак толкова зле, в БГ в градината на нашите има, от както се помня, едно ъгълче с джоджен, а в градината се стъпва нормално Wink Не си спомням майка ми да е пропищявала, че се е разрастнал с бясна скорост Peace
Аз пък си посадих в едно сандъче, заедно с магданоз. Магданозът 4 пъти го обирах, докато се показа джоджена ooooh! вече си мислех, че нищо няма да излезе. Сега има поне за мохито Laughing

тя не знае какво е. аз го посях hahaha.

Малко извън темата, но се сетих как в едно съседно село, през деведесетте, бяха хванали една баба с цяла градина канабис ooooh! А тя разправяла на полицаите "незнам, бе чедо, какво е това, унуките го посадиха и казаха само да го поливам, някаква подправка било" Joy

Казвай й ти на свекито какво и сееш в градината, че да не изпадне и тя в неудобно положение hahaha

# 84
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Малко извън темата, но се сетих как в едно съседно село, през деведесетте, бяха хванали една баба с цяла градина канабис ooooh! А тя разправяла на полицаите "незнам, бе чедо, какво е това, унуките го посадиха и казаха само да го поливам, някаква подправка било" Joy

Точно за това се сетих и аз  hahaha.
Дали ако й посадиш нещо друго в градината, ще забележи? Thinking

# 85
  • Мнения: 580
В момента вали и не ми се излиза, но ще ви пусна снимка, аз от личен опит го казвам. И мен сигурно съседите ме подозират, че садя нещо за някакви тайни и екзотични ритуали а то за мохито било  hahaha

# 86
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
[quote author=Biba Sparrow link=topic=232053.msg5343401#msg5343401 date=1193211191

Малко извън темата, но се сетих как в едно съседно село, през деведесетте, бяха хванали една баба с цяла градина канабис ooooh! А тя разправяла на полицаите "незнам, бе чедо, какво е това, унуките го посадиха и казаха само да го поливам, някаква подправка било" Joy

Казвай й ти на свекито какво и сееш в градината, че да не изпадне и тя в неудобно положение hahaha
[/quote]
казах й 3 пъти. накрая си записа, че е чай hahaha. тя не ползва подправки, съответно не си дава зор да ги помни Rolling Eyes
камбите също ги гледаше с огромно недоверие hahaha

обаче свеки дрънка Маргарита, ако й забъркам.
лошото е, че рядко има лимони. напоследък купува, когато ще ходим. казва уж, че са за мен, ама подозирам, че чакак Маргарита Joy

за канабиса - едно време се е ползвай като влакнодайно растение и много хора са го отглеждали.
скоро даваха май за унито в Gießen, че там се занимават с канабиса и родата му. и са направили сорт, който не упойва, за нещо друго го ползваха, ама забравих за какво Whistling

Общи условия

Активация на акаунт