Когато детето се тръшне

  • 7 406
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Имам щастието да се наслаждавам на този период от развитието на дъщеря ми в момента  Wink От една седмица направо не се трае. Сменям техниките, но като цяло не виждам прогрес.

Ако накараме група родители да определят с тайно гласуване най-уморителния период от предучилищната възраст на децата им, мнозинството с положителност биха посочили две години и половина, защото на тази възраст децата проявяват крайности. Ето защо честотната крива на пердаха достига своя връх точно тогава."

Нали американците не си пипвали дечицата и с малкия пръст, както и ССФ също... Joy

# 76
  • Мнения: 5 391
Докато изчета темата и си изгризах един нокът Rolling Eyes
Защото моето до скоро добро дете, също започна да се тръшка.
И усещам как това много и очевадно ме разстройва.
Започна и да крещи, това съвсем от скоро, до сега не се е държал така.
Дано намеря сили, нерви и търпение да изчакам този период да отмине.

# 77
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Noemy,   bouquet

# 78
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Големият ми син имаше период на тръшкане след 2-та годинка.
У дома номера не вървеше много, защото знаеше - тръшка ли се, отива в спалнята в кошарата си, докато се успокои. Поплаче 2-3 минути и като отида да го взема, пак се гушкаме и обичаме. На вън обаче ми е правил големи панаири. Шамарите, крясъците не помагат. Тръшкаше се за нова количка, тръшкаше се да го нося на ръце, сядал ми е по средата на улицата, само защото е имало кой да го гледа - минувачите на улицата. Лоша услуга ми правеше баба му, която само , за да не се разплаче му угаждаше на всичко. Периода при мен спря, видя, че номера не минава с мен, но при баба си още дълго разиграваше театри.
С малкия се е случвало 1-2 пъти. Ако е удома - отива си в кошарата сам, докато се успокои. Ако сме на вън - разходката за него приключва, слагам го количката и го връзвам, давам вода да се успокои и толкова.

# 79
  • Мнения: 712
"Представлението свършва когато публиката се отиде"  Wink!


Точно така. Когато нищо друго не помага, му казвач, че няма да търпя подобно поведение и напускам стаята, едва съм обърнала гръб и започва да ме моли да не си отивам и че иска да слуша. В най-лошия случай остава сърдит известно време, а после сам се присламчва. Стоял е да лежи по земята по 10-15 минути, но като види, че не проявявам интерес и не се ядосвам - бързо му минава.

# 80
  • София
  • Мнения: 2 840
Всичко пробвах в този период.
Нищо не помагаше.
Накрая се примирих и просто му изпълнявах капризите, за да си съхраня собствените нерви.
Казаха,че това е грешка, че после ще бера ядове, но човекът просто излезе от "фаза" и сега нямам такива проблеми.
Сега разбира от дума.Може да се уговори, а и не изпада в истерии.Обаче периодът с тръшкането продължи поне две години, макар че психолозите обещават да е една.И то третата. При сина ми почна от втората и приключи /с леки остатъчни елементи, които могат да се овладеят/ до четвъртата Crazy.
Оцелях Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт