За 90 дни - фиданка стани - тема 3

  • 20 765
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 110
Аз бульони не мога да пия, става ми лошо Sick
Мен също ме интересува дали обядът и вечерята могат да са различни, разбира се белтъчни/варива.

# 61
  • Мнения: 13 800
Момичета, всичко може, но няма да е по диетата! Прочетете внимателно началото на темата; само преди няколко поста съм дала линк с примерни менюта, съставени от самите авторки - правете си изводите Peace

# 62
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Аз мога, ама няма кой да ми ги прави. С двете деца не ми остава време да сготвя, да не говорим за бульони. А от общата супа не става, че тя е винаги с фиде, иначе каката няма да  я яде. Ама ще го мисля, когато мога тогава ще пия бульоните.

Момичета, всичко може, но няма да е по диетата! Прочетете внимателно началото на темата; само преди няколко поста съм дала линк с примерни менюта, съставени от самите авторки - правете си изводите Peace
Погледнах ги, ама нищо не разбрах, че съм дълбоко скарана с руския.

# 63
  • Мнения: 13 800
Според мен точно това й е хубаво на тази диета, че можеш спокойно да се вместиш в храната на семейството, без да готвиш специално за себе си, или да държиш и тях на диета. Преди да направиш общата супа ще си отделиш една чаша бульон и месо, като за себе си, и готово. На недиетичните слагай фиде колкото искаш Peace

Белтъчен ден:
закуска - 3 мандаринки или 1 банан или...
обяд - 40 г месо телешко или говеждо
           зеленчуци за супата
           сол, черен пипер
           сезонна салата
           Към обяда  - филийка хляб и 300 мл бульон.
вечеря - порция месо със зелева салата. Без хляб и бульон.

Ако не ви харесва този вариант, може да си направите месна салата - месо, домати, краставичка, лук, подправки. Изяжте 2/3 от нея на обяд, с хляб и бульон. Останалата 1/3 на вечеря.

Бульона  сварява се, както вече сте правили (предполагам има предвид с лук, морков, сол..., абе - бульон) Месото за деня разделете на две - 2/3 за обед и 1/3 за вечеря. Към него си направете салата от прясно зеле, посолена и раст. олио, оцет, черен пипер, анасон...
Останалата част от месото и бульона замразете в хладилника за следващия път

Превеждам малко свободно, но смисълът е точен!

# 64
  • Мнения: 13 800
нишестен ден

закуска - 3 портокала, 2 праскови или...

обяд - зелен фасул и картофи.

300г зелен фасул
2 картофа
глава лук
1 ч.л. олио/зехтин
2 скил. чесън
 1 с.л. червен пипер
майоран на вкус
 сол, черен пипер
1 ч. л.  магданоз
400 мл вода

Правите си зелен фасул. Отделно си сварявате картофите. Сервирате ги към зеления фасул. Едно парче хляб. Ако не се наситите, направете си прясна салата.

вечеря - неголяма порция зелен боб и 1 картоф.

Ако не ви харедва това меню си задушете зеле - 500 г, с лук, олио, малко (на върха на ч.л. захар) и дом. пюре. Сервирайте с 2 варени картофа. На вечеря - с един.

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 15:39 от птица

# 65
  • Мнения: 1 454
Птица, страхотна си...и аз нищо не разбирах, благодаря ти!

 Hug

# 66
  • Мнения: 13 800
Ето и въглехидратния ден Peace

закуска -  2 ябълки, или 2 круши, или...

обяд -
палачинки с гъби:
1 чашка бяло брашно (мярката им е чашка от йогурт newsm78, може би е като нашите кафеени чашки)
1 чашка някакво черно брашно
1 чашка бланширани гъби
2 чашки вода
1 ч.л. магданоз
1 ч.л. наситнен лук
1 скилидка чесън - смачкан
щипка набухвател
малко сол
Всичко се смесва и се изпича в тиган, намазан с олио. Мазнината се отстранява. Яде се още топла. Може да се полее с дом. сос или кетчуп.

Вечеря-
1 сладкиш, или 3 сладки + парченце черен шоколад.

Поглезете си:
4 яйца
80 г. черна захар
40 г. брашно - по-грубо смляно
100г някакво мюсли
200г плодове по избор
1 ч.л. олио.
Белтъците - на пяна. Жълтъците - със захарта. Постепенно се смесват с белтъците. Добавят се брашното и мюслито. Разстила се в добре намазана формичка. Отгоре се нареждат почистените и нарязани плодове. Пече се 20 мин. на 180 градуса. Охлажда се. Нарязва се на парчета. З изяждате на вечеря, останалите - в алуминиево фолио и във фризера за следващия път. Или в тумбачетата на децата, а следващия път - пак наново Joy

Последна редакция: пт, 19 окт 2007, 16:19 от птица

# 67
  • Варна
  • Мнения: 793
Момичета, много задължаващ ми стана този режим. Вкъщи не ме подкрепят, сърдят ми се, че трябва да се съобразяват с мен. Когато излизам, не трябва еди-какво-си и еди-що-си да ям и пия. Усещам се, че като ми е забранено в един ден нещо, на следващия да речем, ако ми е позволено, изяждам солидни количества, за да си начеша крастата.... накратко: Нямам воля, отказвам се! Смятам обаче плодови дни да си правя през 3 дена, установих, че добре ми действат. На всички ви пожелавам много успех с режима и дано това се окаже вашият режим!  Grinning

Да ви кажа само, че темичката ще продължавам да я следя и да ви се радвам на успехите!  Grinning  Hug

# 68
  • Мнения: 13 800
Даааа, определено затруднява социалния живот тази диета. Ако си на някой от протеиновите режими с месце и салатка, винаги можеш да си линия. А с тази диета, от 4 дни, 3 трябва да се затваряш вкъщи. Как да отидеш на гости, ако ти е плодов ден, например!?

# 69
  • София
  • Мнения: 515
Даааа, определено затруднява социалния живот тази диета. Ако си на някой от протеиновите режими с месце и салатка, винаги можеш да си линия. А с тази диета, от 4 дни, 3 трябва да се затваряш вкъщи. Как да отидеш на гости, ако ти е плодов ден, например!?

Така е,ето например на мен ми е трети ден,а в събота когато ми е плодов ден ще излизаме на заведение...и съм сигурна че ще прегреша Embarassed ще карам докато мога.

# 70
  • София
  • Мнения: 515
Момичета, много задължаващ ми стана този режим. Вкъщи не ме подкрепят, сърдят ми се, че трябва да се съобразяват с мен. Когато излизам, не трябва еди-какво-си и еди-що-си да ям и пия. Усещам се, че като ми е забранено в един ден нещо, на следващия да речем, ако ми е позволено, изяждам солидни количества, за да си начеша крастата.... накратко: Нямам воля, отказвам се! Смятам обаче плодови дни да си правя през 3 дена, установих, че добре ми действат. На всички ви пожелавам много успех с режима и дано това се окаже вашият режим!  Grinning

Да ви кажа само, че темичката ще продължавам да я следя и да ви се радвам на успехите!  Grinning  Hug

Да ти кажа честно и аз мисля да се присъдиня към теб,диетката е страхотна но както сама каза е много задължаваща.Малко ми е неудобно така,ама няма смисъл ако карам 3 дни по режим и на 4 да се наплюскам като...Момичета да знаете че много ви се радвам за волята и резултатите.Ще ви чета редовно,знам че всички ще се справите.Аз нямам волята да издържа Embarassed Embarassed EmbarassedУспех на всички smile3525

# 71
  • Мнения: 105
Здравейте .........
Аз ви напускам ..... Не защото не мога да се справя или съм объркала нещо, но защото малчо се изрина - получи алергия. Това означава, че минаваме САМО на кърма и аз трябва да внимавам какво ям. Не мога да продължа на този етап. Много ме е жал - страхотна диета, чувствам се добре и май поотслабнах! Успех на всички ви. Ще се включа отново, но след няколко месеца - когато спра да го кърмя.

# 72
  • Мнения: 533
Аз не се отказвам , чуствам се много по -лека  и  на никого у дома не преча с  този режим . newsm44

# 73
  • Мнения: 105
Не ми е приятно, че се отказвам. Но здравето на детето ми е на първо място. Това е най-добрата диета, която съм пробвала до сега.

# 74
  • София
  • Мнения: 515
Не ми е приятно, че се отказвам. Но здравето на детето ми е на първо място. Това е най-добрата диета, която съм пробвала до сега.

Дано малкото ангелче се оправя по-скоро.И не се притеснявай,за диети има време,гледай детето да е добре,за другото има време. Hug

Общи условия

Активация на акаунт