Кисело мляко - от кой месец?

  • 2 479
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 2 967
Мисля, че вече можеш да й даваш, а и като е студено е добре. Не е хубаво да се захранва и прекалява  в топлото време.

# 31
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Според нашия педиатър кисело мляко трябва да въведа най-рано след годинка и смятам да го послушам.
Иначе и аз познавам деца, които са захранени с кисело мялко от 4 месечна възраст. При това смесено с бисквити. Grinning

# 32
  • Мнения: 480
А каква е разликата между АМ и кислеото мляко? И как точно се приготвя АМ , някой знае ли?

# 33
  • Мнения: 2 908
По принцип при АМ е хидролизирана молекулата(разкъсана),по този начин детето я приема по-лесно,не алергизира,не разстройва стомаха.Но това е до към 8-9 месец(поне според мен)-нали например Аптамил 3 се води от 8мес. до 3 г....Според мен след 9-10 месец детето спокойно може да приема кисело мляко.Другите АМ са след 12 месец-пълноценните-така ,че оптималният вариант е след годинката да се дава кисело мляко.

# 34
  • Мнения: 208
Каквото и да ти пишат се замисли малко, че една по голяма част от нас са отгледани с кисело мляко. На времето не  е имало кой знае какъв избор от АМ, затова много майки са давали кисело мляко на децата, и какво не сме станали хора ли? Според мен щом детето ти харесва и обича кис.млекце му давай без да се притесняваш.

# 35
  • Мнения: 189
Мисля,че можеш да му даваш.Каката беше на кисело мляко от 3 месечна,сега е на 9 год.,а малката от 5 месечна е на кисело мляко,сега е на 10 месеца.Никога не са ми правили някакви реакции и не сме имали проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт