качествен фон дьо тен

  • 23 287
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 35 967

аз го ползвах няколко пъти това лято, но на смесената ми кожа беше прекалено изсушаващ и стоеше като маска  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 4 784
Ползвам фдт задължително от доста дълго време и за това съм сменила доста видове. За сега съм най-доволна от Клиник - пърфектли риал мейкъп  и от година и половина не съм го сменяла. Много добре покрива тена на кожата, не стои като маска и е с доста дълготраен ефект.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 289
Не знаех, че е летен. Изобщо, има ли такова понятие акто летен и зимен ФДТ?  Rolling Eyes
[/quote]
Ми мисля,че има в смисъл някои ФДТ са по подходящи за летния период,други за зимния.Този специално е матиращ и лятото в жегите си върши работата чудесно /поне при мен де/,но зимата е немислимо да го ползвам тъй като кожат ами става по суха на места както при теб и ако го ползвам ще почна да се беля сигурно.Пък и факта,че е само 4 цвята при това тъмни говори за факта че е предпочитан през летните месеци.Зимата предпочитам по ходратиращ ФДТ,за да не се пресушава кожата ми от матиращият например.Ей на наскоро си взех хубав ФДТ матиращ,не е като този на Буржоа,но пак ми идва малко сухичък и ще трябва да го оставя за по топли дни.

# 33
  • София
  • Мнения: 5 289
Ползвам фдт задължително от доста дълго време и за това съм сменила доста видове. За сега съм най-доволна от Клиник - пърфектли риал мейкъп....
На Клиник не съм ползвала досега,мислех че не са много добри,но ще взема тестер да го пробвам,щом казваш че си толкова доволна,може и на мен да ми пасне. Rolling EyesА той какъв се води,хидратиращ,матиращ....или някъв друг newsm78?

# 34
  • Мнения: 4 447
Аз от максфактор се изринах, сега съм с Лореал и съм много доволна. Това ми напомни, че трябва да си купя ново флаконче ooooh!

# 35
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ползвам фдт задължително от доста дълго време и за това съм сменила доста видове. За сега съм най-доволна от Клиник - пърфектли риал мейкъп....
На Клиник не съм ползвала досега,мислех че не са много добри,но ще взема тестер да го пробвам,щом казваш че си толкова доволна,може и на мен да ми пасне. Rolling EyesА той какъв се води,хидратиращ,матиращ....или някъв друг newsm78?
Аз ползвам втора опаковка вече на супербаланс мейкъп на клиник и съм много доволна, даже се оказва че и за зимата май ще ми е перфектен  Mr. Green за нормална/комбинирана кожа,но няма матиращ ефект(лятото с пудра, зимата без  Wink ). Този, за който говори вени9 си мислех да си го взема за зимата, ама май пак ще си взема супербаланс  Thinking На мен ми харесват техните фдт  Thinking, а и цената е доста прилична.

# 36
  • Мнения: 90
за мен тези двата са СУПЕР!Доволна съм и от двата!  newsm10

1. Bourjois Matt Lovely
2. Max Factor Lasting Performance

# 37
  • Мнения: 1 885
Доволна съм от Max Factor- Flawless perfection.

Този ли?
Миналата година исках да си го купя, но продавачката ми каза, че бил същия като колър адапта.

Аз съм ползвала и двата и мога да кажа, че разликата е огромна. Колор Адапта седи малко сух като 2-3 минути след нанасяне се променя леко. Повече харесвам Флаулес перфекшън. Седи по-дълго заради основата, пак заради нея лицето не изглежда сухо и много по-добре изглажда някак си!

# 38
  • Мнения: 10 758


Аз съм ползвала и двата и мога да кажа, че разликата е огромна. Колор Адапта седи малко сух като 2-3 минути след нанасяне се променя леко. Повече харесвам Флаулес перфекшън. Седи по-дълго заради основата, пак заради нея лицето не изглежда сухо и много по-добре изглажда някак си!
о, значи следващия ще ми е този.
Благодаря  bouquet

# 39
  • София
  • Мнения: 518
Max Factor Flawless Perfection-много съм доволна Peace

# 40
  • Мнения: 179
Аз съм много доволна от Clarins /True Radiance Foundation Light Reflecting/ и Yves Saint Laurent /Radiance Smoothing Foundation/, а също и от Max Factor /Age Renew/.

# 41
  • Мнения: 3 094
Аз имам смесена кожа и съм използвала винаги фон дьо тен, който е специално предназначен за смесена до мазна кожа, т.е дава на кожата желания матов завършек. Не препоръчвам използването на универсални продукти за всяка кожа и всяка възраст. От фон дьо тена за мазна кожа на Ив Сен Лоран не останах горе-долу доволна (въпреки, че тази марка си спестява някои вещества и за това е водено съдебно дело във Великобритания), но пък този на Хелена Рубинщайн ми допадна доста (май този се оказа най-подходящия за мен) - купувани са и двата от България. От Австрия си бях донесла Елизабет Арден, който при силно мазна кожа или моменти на силно омазняване (поради сезон или моменти от месечния цикъл) има доста силен подсушаващ ефект. От този на Кристиан Диор не останах доволна. Все пак за млада кожа под 28-30 години е по-добре да се използва тониращ крем, тъй като релефът и състоянето й са по-добри. Ако разбира се има сериозни кожни недостатъци, това правило не важи. Над фон дьо тена задължително се слага пудра  - при по-мазни консистенции - за да не се получи ефекта на маска. И едно напомняне - фон дьо тен не се слага около очите за прикриване на тъмните кръгове и пигментните петна. За тази зона има специални коректори.

Общи условия

Активация на акаунт