Пречи ли кафето на забременяването?

  • 4 874
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 280
Да кафето спира доброто хранене на плода ако си.бремменна, така че ако не става лесно това при теб не го употребявай и имай поведение на вече бременна. При мен това бе от значение.
Успех

# 16
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Няма никаква връзка пиенето на кафе със зачеването, ама ако искаш пробвай нищо не пречи! Аз го спрях по друг повод преди един месец и така се чувствам по-добре.

# 17
  • Мнения: 334
Аз го ограничих и то защото се чувствам безпричинно нервна, като го изпия особено но гладно. Сега се чувствам по-добре. Не знам за връзка със забременяването.

# 18
  • Мнения: 656
Явно и при мен е било късмет - спрях го поради други причини, а следващия месец се оказах бременна...
Лали е права - пробвай пък ще разбереш...

# 19
  • Мнения: 7 716
Хахахаха, да вземе да забременее и после всички ще спрем кафето. Wink

# 20
  • Мнения: 1 226
И според мен няма връзка кафето със забременяването.

# 21
  • Мнения: 2 197
Категорично не пречи на забременяването!
Аз пия промишлени количества кафе. Не ми е попречило да забременея (и двата пъти без планиране, първия абсолютно нежелано)

# 22
  • Мнения: 656
Категорично не пречи на забременяването!
Аз пия промишлени количества кафе. Не ми е попречило да забременея (и двата пъти без планиране, първия абсолютно нежелано)
Thinking
Не твърдя че е противозачатъчно...  Wink
Но пък и няма да и попречи на забременяването ако спре кафето... Ти как мислиш?

# 23
  • Мнения: 7 716
Не твърдя че е противозачатъчно...  Wink
Но пък и няма да и попречи на забременяването ако спре кафето... Ти как мислиш?

Хехехе, и прекаленият светец не е Богу драг. Wink Laughing Grinning

# 24
  • Мнения: 656
Не твърдя че е противозачатъчно...  Wink
Но пък и няма да и попречи на забременяването ако спре кафето... Ти как мислиш?

Хехехе, и прекаленият светец не е Богу драг. Wink Laughing Grinning
Тогава с чисто сърце ще може да каже "опитах всичко"...  Wink
Както писах преди - и при мен може да е случайност...

# 25
  • Мнения: 7 716
Тогава с чисто сърце ще може да каже "опитах всичко"...  Wink

Това е убедителен довод! Peace
Приема се. Wink

# 26
  • Мнения: 656
...От друга страна ми изглежда доста по-безвредно от тъпчене с хормони и разни манипулации вътре в тялото. Дали не е по-добре да се опита този метод - примерно за 2-3 месеца - и ако не даде ефект - тогава разните му там клиники по безплодие. Или пък редуване - веднъж инвитро, веднъж без кафе... Wink

# 27
  • Мнения: 1 224
Не знам защо всички сте на мнение че кафето няма връзка с каквото и да било, всички статии и мнения, които аз съм чела по темата сочат точно обратното.
http://www.teeccino.com/women.aspx
Поствам една от многото.
Това че някой пил кафе и забременял а друг не пил и не забременял не виждам каква връзка има?
Кафето действа съдосвиващо и за жени, които приемат хормонални стимуланти за подсилване дейността на яйчниците е нежелателно да пият какъвото и да е съдосвиващо вещество допулнително ограничавайки достъпа на кръв до лигавицата на матката (която и без това изтънява от стимулантите). Освен това от всеки индивидуален метаболизъм зависки колко кафе е "много кафе" - също както и с алкохола.Мен половин чаша шварц сутрин ме изстрелва в тоалетната, значи тялото ми реагира и на малко.
С това не казвам - "спирайте кафето и ще сте бременни до два месеца", а само казвам че има данни за връзката между кафето и фертилността, а това колко и как да пие всеки си е личен избор.

Общи условия

Активация на акаунт