Много моля да си изясним една голяма заблуда която цари тук

  • 7 350
  • 209
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 677
Последно-темата е:
София vs. провинция
или:
Държавни чиновници vs. други държавни чиновници
Е?

# 61
  • Мнения: 212

Мъжът ми не изкарва пари на месец.Той има годишни приходи.
И не съм казала колко изкарва, казах, че 3000 лв. са джобни пари на месец.Моите.
Е с 3 000 лв на месец джобни пари ти наистина не си в час и не знаеш какво е по нашата родна страна... Ти си дето се вика от друга планета, от друг свят.... Ти си хайлайфа на нацията... с теб не можем да се мерим...сутрин взимаш ли вана с магарешко мляко за вечна младост...

# 62
  • Мнения: 1 992
Е, не че някой "гледа" даскалите да изкарват по-малко, по-скоро това, че ДОНЯКЪДЕ не е справедливо на база например на заплатата на обикновен счетоводител, който работи с цифри, отговаря до голяма степен и работи по 8 часа на ден, а и по повече.
Щото те "даскалите" не отговарят за твоите деца... Децата не са ли по-важни от цифрите?

Едно е да работиш 4-5 часа на ден и да знаеш лятна, пролетна, коледна, междусрочна, грипна ваканция. Друго е да работиш минимум 8 часа и да ти дадат за годината една седмица.

Ай стига с тез 4-5 часа на ден и с тези ваканции. И все пак, по-малка отговорност ли носиш? За децата, които са ти поверили? Не ми отговаряй, темата не е за това.

# 63
  • Мнения: 212
Последно-темата е:
София vs. провинция
или:
Държавни чиновници vs. други държавни чиновници
Е?

Темата е че заплатите в София не са заплатите които получават хората в България. Някои хора продължават да си мислят че всички в България получаваме по 3 000 лв. джобни пари на месец (пардон трябва да се говори с годишен доход)

# 64
  • Мнения: 698
Като направят 800 кинта учителската заплата в...Карлово, например... първа ще се кандидатирам.  
Е да ама 800 кинта в Карлово сигурно се равняват на 3000 лв. в София

 Peace Именно. Направо заминавам за там. И никак няма да ме мързи да работя. Високо мотивирана ще да съм. Каквито трябва да бъдат учителите И финансово, за да влагат душата си в това, което правят. Тази работа е за хора с душа - ако ще се върши качествено.

Да не говорим, че към София няма и да ми се мърда.

С един куршум - два квото беше там. Заека.  Grinning

# 65
  • София
  • Мнения: 2 840

Мъжът ми не изкарва пари на месец.Той има годишни приходи.
И не съм казала колко изкарва, казах, че 3000 лв. са джобни пари на месец.Моите.
Е с 3 000 лв на месец джобни пари ти наистина не си в час и не знаеш какво е по нашата родна страна... Ти си дето се вика от друга планета, от друг свят.... Ти си хайлайфа на нацията... с теб не можем да се мерим...сутрин взимаш ли вана с магарешко мляко за вечна младост...

Престани да говориш глупости и не ме изкарвай идиот.
Живея в нормален свят.В своята си среда.
Нямаш ни най-малка представа какви са реалните ми приходи и разходи месечно, но нямам ни най-малко намерение да занимавам някого тук с тях.
Сори, ако мислиш една толкова незначителна сума за нещо извънземно.
Знаех си, че ще си навлека гнева на пролетариата.
Що ли не си траях.

# 66
  • Мнения: 313
Борисе, и ние шопите гледаме в чуждите панички, и нас ни е яд...само че повечето от нас ни е яд на себе си, че не изкарваме и ние толкова и правим така, че да изкарваме. А на теб, друже, явно някой трябва да ти е трън в окото и в случая това са даскалите. Утре местната служба "Чистота" ще даде на боклукчийте си 700 лв заплата и тогава вече ще се пръснеш.
Направи така, че и извън София 1000 лв/месец да са приемлива заплата, а не мечта. Завистта те сдухва.

# 67
  • Мнения: 677
Борисе, кажи къде те боли, бе, пич? Какво работиш ти и защо страдаш толкова. Смешен си с тва разграничаване София и останалите градове. Изплюй камъчето!

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Знаех си, че ще си навлека гнева на пролетариата.
Що ли не си траях.

Супер нагло е това за "пролетариата". Тук никой не е против това да ти са джобни и 5000 лв, ами наистина ако смяташ, че това е "мизерия", не си в час и в България. Ти знаеш ли че 90% от българите даже не мечтаят за 1000 лв джобни.

# 69
  • Мнения: 212

Мъжът ми не изкарва пари на месец.Той има годишни приходи.
И не съм казала колко изкарва, казах, че 3000 лв. са джобни пари на месец.Моите.
Е с 3 000 лв на месец джобни пари ти наистина не си в час и не знаеш какво е по нашата родна страна... Ти си дето се вика от друга планета, от друг свят.... Ти си хайлайфа на нацията... с теб не можем да се мерим...сутрин взимаш ли вана с магарешко мляко за вечна младост...

Престани да говориш глупости и не ме изкарвай идиот.
Живея в нормален свят.В своята си среда.
Нямаш ни най-малка представа какви са реалните ми приходи и разходи месечно, но нямам ни най-малко намерение да занимавам някого тук с тях.
Сори, ако мислиш една толкова незначителна сума за нещо извънземно.
Знаех си, че ще си навлека гнева на пролетариата.
Що ли не си траях.
Сега остава само да кажеш прочутата фраза "Като няма хляб яжте пасти" и да махнеш леко пренебрежително с ръка на долнопробния пролетариат над когото ти си издигната много високо с 3 000 лв. джобни пари...

# 70
  • Мнения: 212
Борисе, кажи къде те боли, бе, пич? Какво работиш ти и защо страдаш толкова. Смешен си с тва разграничаване София и останалите градове. Изплюй камъчето!
Не бе брато не страдам ... Ама аз не го правя това разграничение. То си го има и е съвсем видимо... Ти не знаеш ли че в провинцията хората получават в пъти по-малка заплата отколкото в София. Това за пръв път ли го чуваш. Да не би аз да си го измислям това...

# 71
  • Мнения: 1 992
Аз пак да питам:

Добре, де, хем се бунтуваш срещу вискоите заплати в София, хем не искаш в провинцията да взимат високи заплати. Къде те сърби по-точно?

# 72
  • Мнения: 457
........................Направи така, че и извън София 1000 лв/месец да са приемлива заплата, а не мечта. Завистта те сдухва.

При такава заплата в провинцията, вече ще означава че в София цените ще са се вдигнали с по поне 300%, което автоматично означава, че заплата от 1000лв. в провинцията ще се равнява на 300 лв. при сегашните цени. Увеличаването на заплатите води до увеличаване на цените, а не до покачване на производителността на труда. Номерът е Борис да направи така, че да се вдигне производителността, независимо в коя администрация работи. Все ще е от полза, че навсякъде нещата куцат от към качество.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 840

Мъжът ми не изкарва пари на месец.Той има годишни приходи.
И не съм казала колко изкарва, казах, че 3000 лв. са джобни пари на месец.Моите.
Е с 3 000 лв на месец джобни пари ти наистина не си в час и не знаеш какво е по нашата родна страна... Ти си дето се вика от друга планета, от друг свят.... Ти си хайлайфа на нацията... с теб не можем да се мерим...сутрин взимаш ли вана с магарешко мляко за вечна младост...

Престани да говориш глупости и не ме изкарвай идиот.
Живея в нормален свят.В своята си среда.
Нямаш ни най-малка представа какви са реалните ми приходи и разходи месечно, но нямам ни най-малко намерение да занимавам някого тук с тях.
Сори, ако мислиш една толкова незначителна сума за нещо извънземно.
Знаех си, че ще си навлека гнева на пролетариата.
Що ли не си траях.
Сега остава само да кажеш прочутата фраза "Като няма хляб яжте пасти" и да махнеш леко пренебрежително с ръка на долнопробния пролетариат над когото ти си издигната много високо с 3 000 лв. джобни пари...

Борисе, това е една нормална сума, даже е недостатъчна.
Престани да говориш глупости.
Никой не ти е виновен, че се чувстваш като парий.

# 74
  • Мнения: 677
Еспресо за 7 лева да има при вас? Отговорих ли ти? Айде хапчетата и в леглото сега!

Общи условия

Активация на акаунт