ФОТОГРАФски КОНКУРСИ! ...Участвайте и гласувайте...

  • 14 740
  • 420
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 337
С лепило за нокти  Mr. Green

# 376
  • София
  • Мнения: 6 743
Да обявим конкурса за приключен и Апо да обяви следващата тема? newsm78
На спечелилите  - честито   Mr. Green  Laughing bowuu Mr. Green

# 377
  • Мнения: 337
 Mr. Green Party
Честито и от мен на Дамаянти и Вечерница Mr. Green
Ето и новия конкурс на тема "Абстракт"
http://www.flickr.com/groups/539533@N22/discuss/72157603738781509/
Надявам се да има този път повече участници Hug
И да се обоснова за оценките
Вечи, щеше ми се да си изпипала перфектно симетрията, а и гледайки долния край на снимката, хоризонта е леко крив. Иначе идеята е интересна.
Дамаянти, това, което Вечерница е писала под снимката- и на мен ни се иска малко повече фокус и може би върха на писеца да е към нас. Дадох обаче по- висока оценка заради изключително красивите цветове, просто защото твоята снимка ми въздейства повече спихологически Hug

# 378
  • София
  • Мнения: 983
1.    І място -  9.8 т. - apoklistika
2. ІІмясто  - 7.5 т. - Arwen Abendstern
3. ІІІ място -  7.25 т. - damaianti

Честито   bouquet  bouquet  bouquet

# 379
  • Мнения: 1 258
Мацки,честото!
Снимката с клечките е връх.
За чашите-ясно стана,че симетрията трябва да е перфектна при такъв вид снимки,а платното мисля,че бих искала друг ъгъл или само цвят,не съм сигурна,но нещо липсва или пък е в повече.Simple Smile)

За правилата да ви кажа честно-четох,четох,опитах се да систематизирам,за да вкарам твърд текст в началото на конкурсната тема,но нещо се обърках.
Аз съм за популяризирането.Иначе се завихряме в собствените си похвали и разсъждения,пък нови идеи и хора винаги действат стимулиращо.

Най-добре е Free да ги направи правилата в няколко точки и аз мога да ги оформя там.
Единственото нещо,което ми се струва не дотам нужно е детайлното оценяване.Мисля,че при един добър коментар под снимката стават ясни доста неща-или поне повече отколкото да напиша :светлина-1; композиция-2 и т.н.
Шаблони също мога да направя(текстови)-само да уточним какви.
И не разбрах как ще се излъчват трите фаворите,за които ще се гласува в отделната тема.
Та така-не съм разбрала нищо майSimple Smile)

# 380
  • Мнения: 4 915
УЧАСТИЕ:

* Нова тема за Конкурс се обявява всеки четвъртък след 20 часа.

* Продължителността на конкурса е една седмица. Започва четвъртък вечер с обявяването на новата тема и приключва следващия четвъртък в 12 часа на обяд.

* Участвайте само с една, нова снимка, създадена след обявяването на темата.

*За да участвате,трябва да публикувате small size на снимката в темата на съответния конкурс.
Ако ваша снимка бъде дисквалифицирана, нямате право да участвате повторно в съответния конкурс с друга снимка.

* Публикуването на снимки може да става веднага след като се обяви темата, т.е. няма нужда да изчаквате някакъв срок, след като сте избрали снимката, с която искате да участвате.

* В конкурса нямат право да участват монтажи; Photoshop се приема.
(допускат се корекции - контраст, рязкост, цветови настройки, светлина, кроп, флип, корекция на баланс на бялото, обръщане в ч/б, и т.н.; не се допускат допълнително генериране и използване на готови елементи, четки, текстури, екстравагантни рамки, състаряване на снимки и т.н.).


ГЛАСУВАНЕ:

* Участниците в конкурса трябва да гласуват поне за една снимка - тази преди тяхната.
В противен случай следва дисквалификация.

* Нямате право да гласувате за собствените си снимки.

* Гласуването е по десетобалната система. Гласувайте честно, и не променяйте гласовете си! Бъдете безпристрастни, ако не можете - не гласувайте!

* Всеки има право да гласува за всички снимки. Оценки  могат да се дават по време на конкурса като коментар под всяка една снимка. (Можете да използвате готовите текстови шаблони за детайлно оценяване на снимките).

* От 12 до 19 часа всеки четвъртък в съответната Дискусионна тема за гласуване оценящите излъчват своите три фаворита със съответните оценки.   

* Разрешено е да се дават еднакви точки за различни снимки. Ако на финала има снимки, които си поделят първенството, победител ще бъде снимката, която е публикувана най-рано.

*Победителят определя темата на новия конкурс и пуска две дискусионни теми- една за качване на конкурсните снимки и друга-за гласуване по съответния конкурс.

*Спечелилата снимка става икона на групата до края на следващия конкурс.





Така успях да ги подредя... Rolling Eyes

             

# 381
  • Мнения: 1 258
Ок.
Срокът за гласуване обаче е малко.Според мен трябва да се удължи до петък вечер.Така като се обяви новата тема,пак ще има събота и неделя за снимки.
Конкурс:От петък вечер по някое време(когато бъде обявена темата??-а ако това не стане същата вечер??-кой обявява тема?)  до четвъртък 12:00(стига да има някой винаги на разположение да затваря темата в този час) и да отваря нова за гласуване.
Гласуване:От четвъртък 12:00 до петък 20:00 ч.

Смятаме гласовете като средно аритметично ли?

# 382
  • Мнения: 4 915
Да, смятането е средно-аритметично.

Съгласна съм с горното.

Ами ако победителят не обяви тема до определен час в петък вечер ( до колко часа - до 22 часа ли?), първият подгласник - човекът на второ място - да го направи.  Thinking

За отварянето и затварянето на темите - трима админи и 1 модератор сме засега, все някой сигурно ще успее.  Grinning Ако не успяваме, ще си привлечем още хора в администрацията.  Wink

# 383
  • Мнения: 4 915
Аз премислих нещата отново... Rolling Eyes
С гласуване от четвъртък до петък вечер, времето за участване се съкращава на 5 дни и половина. А имаше предложения за удължаване на срока, сега в името на гласуването орязваме времето за участието.  Thinking

Ето какво ми хрумна като компромисен вариант:

3 конкурса месечно. От 1 до 10-то число; от 11 до 20-то и от 21 до 30-31-во число.


8 дни за участие, 1 ден и половина  за гласуване; половин ден за смятане и обявяване на нова тема.

Или:

7 дни за участие, 2 дни и половина - гласуване, половин ден смятане и нова тема.

Как ви се струва? 

# 384
  • Мнения: 1 117
ето аз ще се самоцитирам от темата за правиланта във Фликр:
как мислите да трае 10 дни? компромис между едните и другите, три конкурса на месец, уикенда - както се случи, и така - всички доволни?
Posted 4 months ago. ( permalink | edit | delete )


# 385
  • Мнения: 1 258
Лоис,видя ли колко хляб трябваше да изядем,докато дойдем на твоята:)
Фри,добре е,обаче пробемът ще дойде от следенето на дати.Аз лично съм много зле,никога не знам коя дата е.Предпочитам от петък до четвъртък...-така помня.Работните дни ...уикенда...Но ако само аз съм така,ще внимавам повече.
Съгласна.
Но не ми е ясно нещо.
"Дискусионна тема за гласуване оценящите излъчват своите три фаворита със съответните оценки." - нали вече сме оценили снимките като нов отговор под тях.В темата за гласуване ще се повторят тези оценки ли?( или само три от тях-съответстващи на 1,2,3 място?)

# 386
  • Мнения: 1 117
Но не ми е ясно нещо.
"Дискусионна тема за гласуване оценящите излъчват своите три фаворита със съответните оценки." - нали вече сме оценили снимките като нов отговор под тях.В темата за гласуване ще се повторят тези оценки ли?( или само три от тях-съответстващи на 1,2,3 място?)
е това и на мен не ми стана ясно  newsm78. или да гласуваме само за три снимки, или за всички, така много объркано го виждам.
абе много сложно стана, не знам.

Трис, и на мен ми се случва често да не знам коя дата е, ама с цяла десетдневка трудно бъркам! Най-малкото по състоянието на портфейла се ориентирам  Joy

# 387
  • Мнения: 2 109
аз съм за десетневките.

# 388
  • Мнения: 2 242
никога не знам датата, но и аз съм за десетдневки Mr. Green

# 389
  • Мнения: 4 915
Значи, докато си тече конкурсът и се качват снимки, вие ги виждате, преценяте и си давате оценката като коментар под снимката.

Но за да се излъчат 3 фаворита, Конкурсът трябва да е приключил - тоест, да можете да изберете от всички участници 3 снимки, които смятате за най-добри.

Тези три снимки ще се посочват от гласуващия в Дискусионната тема за гласуване, която ще се отваря след приключване качването на снимки.

Да, същите оценки ще са. Тоест - ако по време на Конкурса сте дали 10 на Х, 9 на Y, и 8 на Z, то същите точки се посочват и в темата за гласуване - ако тези снимки сте преценили като най-добри.

 Дали ще се подреждат на първо, второ и трето място - не знам доколко е удачно, защото ние така или иначе ще броим точките, а не колко броя първи (втори, трети) места има дадена снимка. А е възможно също така да има 2 и повече снимки с еднакви оценки - няма как да ги подредим на три места в този случай.

Разбира се, който иска, може да си ги степенува снимките на места, просто това няма да има значение за броенето на гласовете.

Лоис, идеята на Трис за трите фаворита дойде като предложение, за да се улесни броенето на гласовете.  При 15 снимки примерно, само 4-5 може да имат високи оценки - тоест - те са конкурентите, които се борят за първите места. Няма смисъл да се пресмятат още 10 снимки с по-ниски оценки. Затова излъчваме три фаворита. От друга страна, за да запазим традицията да се дават оценки за всички снимки - за да може всеки един да се ориентира как другите "виждат" творбата му, ще даваме точки за всяка снимка - или за колкото пожелаем - като коментар под нея.

Трис, за следенето на датите - ако трябва, ще ти пускаме ЛС с напомняне.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт