За пореден път - Дразните ли се когато ви копират?

  • 2 497
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Да не ти пука Каспър..можеш да  пускаш мълви и да изненадваш конкуренцията като в последния момент променяш планове... променяй се непрекъснато и ги карай да подтичват след тебе ...

# 31
  • Мнения: 3 423
Пък и все ще се намери някой умник да си помисли като Лиска, чия е оргиналната идея. Елементарно, Уотсън, който го е направил пръв, то се вижда.

Не оспорвам твърдението ти, че съм умница.
Но и наистина не виждам, че точно ти си била
първородната майка на въпросната идея, за
която твърдиш, че е твоя. Виждам два текста
и се раздвоявам. Левият или десният е по-истински.
Мани го Уотсън, никак не е елементарно да се види.
Докажи, че лист А е печатан преди лист Б. Докажи.
Можеш ли, признавам те, не можеш ли, и аз не мога.

# 32
  • Мнения: 5 622
Не се дразня. И преди съм казвала. Няма лошо. Аз на това не му казвам копиране, а определено въздействие върху някого. Харесало му е нещо, направил го е същото. Щом не ми е в манджата(както казвам аз), да прави, копира каквото си иска  Grinning

# 33
  • Мнения: 6 206
Пък и все ще се намери някой умник да си помисли като Лиска, чия е оргиналната идея. Елементарно, Уотсън, който го е направил пръв, то се вижда.

Не оспорвам твърдението ти, че съм умница.
Но и наистина не виждам, че точно ти си била
първородната майка на въпросната идея, за
която твърдиш, че е твоя. Виждам два текста
и се раздвоявам. Левият или десният е по-истински.
Мани го Уотсън, никак не е елементарно да се види.
Докажи, че лист А е печатан преди лист Б. Докажи.
Можеш ли, признавам те, не можеш ли, и аз не мога.
Нещо не можах да ти обясня за какво е темата. Копирането е факт и нямам намерие да ти доказвам кое как е. Или пък да ти доказвам, че такова нещо съществува. Защото не ми е възможно да ти обясня, нито пък имам желание.  Simple Smile
Питах хората дали се дразнят и какво предприемат. Нещо май беше излишно питането, осъзнах допълнително. Или може би не, защото получих един ценен съвет и идея за по нататъшни стъпки.
Така че не съжалявам.

# 34
  • Мнения: 488
Каспър, в нашата работа е така. Аз съм виждала листовки на конкурентни фирми с директно преписани описания на нашия метод. Който Е патентован. И кво? Дреме му на някой в България за патенти и права... няма да тръгна да съдя никой, загуба на време и пари. Дразня се един-два дни и ми минава.
Остава ми надеждата, че клиентите могат да видят и усетят разликата в качеството. Това е, което има значение.

# 35
  • Мнения: 6 206
Каспър, в нашата работа е така. Аз съм виждала листовки на конкурентни фирми с директно преписани описания на нашия метод. Който Е патентован. И кво? Дреме му на някой в България за патенти и права... няма да тръгна да съдя никой, загуба на време и пари. Дразня се един-два дни и ми минава.
Остава ми надеждата, че клиентите могат да видят и усетят разликата в качеството. Това е, което има значение.

 Сигурно и на мен ще ми мине. Просто се струпаха няколко неща наведнъж.
Иначе си много права.
Пък ако тръгнеш да си търсиш правата се почва едно "ей, каква кучка е тя, много е лоша" и тн.т. Какви ли не съм ги слушала за мен, аман вече.

# 36
  • Мнения: 3 423
Нещо не можах да ти обясня за какво е темата. Копирането е факт и нямам намерие да ти доказвам кое как е. Или пък да ти доказвам, че такова нещо съществува. Защото не ми е възможно да ти обясня, нито пък имам желание.  Simple Smile

Да. Не ти е възможно да ми обясниш.
Значи не съществува. Обаче можеш
да си скачаш до небето и да твърдиш,
че някой нещо ти е откраднал. Факт е
било. За тебе. Той може да е на мнение,
че ти си откраднала от него. Наистина не
ти е възможно да ми обясниш, дори и да
искаш. Това са недоказуеми неща, поне
така, както ги описваш. Иначе много добре
разбирам, че те боли, наистина разбирам.

# 37
  • Мнения: 6 206
Извинявай, наистина не искам да го изтипосам с подробности на средата на форума, не за друго.
Иначе са много лесно доказуеми неща.
Все пак, радвам се, че ме разбираш. Simple Smile

# 38
# 39
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Каспър, преди няколко години по детските градини обикаляше една особа под моя псевдоним. Актриса, правела куклени представления по моите първи две книжки. И не отричала, че са нейни.
Тогава се възгордях, че си имам менте.  Joy Joy Joy
Това не е единствен случай. Първо се дразня, проклинам, чудя се дали да съдя и убивам. После си казвам, че никога няма да ме докарат.
Това е единственото, което мога да направя в нашата правова държава.
Така че, Каспър - керванът да върви, пък кучетата да лаят. Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 1 937
Първо се дразня, проклинам, чудя се дали да съдя и убивам. После си казвам, че никога няма да ме докарат.
Това е единственото, което мога да направя в нашата правова държава.
Така че, Каспър - керванът да върви, пък кучетата да лаят. Heart Eyes

Не е така, Василиса Прекрасна. Не е така!

# 41
  • Мнения: 3 405
Не искам да се обяснявам много много, че тук си чете цяла България, но решавам да правя нещо си - хоп троп още пет центъра го правят същото в рамките на месец.

Пазиш тайна до последно.

# 42
  • Мнения: 2 022
Каспър, не се ядосвай. Приеми го като комплимент и то най-искрен и ще се почувстваш добре. Копира се доброто и харесваното. Малко са новаторите, копието е навсякъде, това е стимул да не спираш.
Не се дразня ако ме копират, освен в редките случаи, когато целта на копирането ме касае пряко или косвено  и зависи кой. Simple Smile

Последна редакция: нд, 21 окт 2007, 08:50 от Cygnus

# 43
  • Мнения: 3 161
Много неприятно; бих се издразнила, да. Бих се поласкала едновременно с това. Ама как се доказва наистина кой пръв го е измислил? Това с копирането на текст дословно - ясно. Но ако има някоя готина идея, то как знаеш, че първо на теб е хрумнала? Ами ако ти си я видяла другаде и другият също я е видял и харесал? Щото много малко неща можем да кажем, че са си чисто наши и не сме ги видели другаде. Всичко вече е измислено. Та въпросът ми към Каспър е обратният (понеже и аз имам амбиции да се занимавам с нещо интересно в близко бъдеще и ме вълнува обратният проблем): как хем да направиш нещо готино, да използваш опита, натрупан преди теб, хем да не се засегне някой, че си му откраднал идеите? За мен е горе-долу ясно: аз така или иначе не обичам да правя нещата по вече установени начини, търся си неутъпкани пътеки, комбинирам елемнти от неща, които съм видяла, но винаги пречупвам през собствените си виждания и вкусове. Е да, но при всички случаи стигаш до неща, които някой вече е правил. Как можеш да си спокойна, че някой няма да тръгне да те съди за кражба на идеи?

# 44
  • Мнения: 6 206
Eмем, права си донякъде. И аз не съм измислила топлата вода, но всичко без изключение е пречупено през моята призма. Без изключение.
Специално като се захванах с това, съм казвала, че беше по случайност. Трябваше да поема 2 рождени дни взети преди време, в център с който нямах нищо общо. Отидох на първият и се хванах за главата, ако бях аз майката направо щях да откажа да платя - никаква заинтересованост от страна на момичетата, мръсно, без настроение, претупана торта. За следващия запретнах ръкави и го направих по начина, по който на мен би ми харесало. Беше буквално фурор, при липсата на всякакви условия. От него на момента се записаха два нови. И тогава реших, че това е моето нещо.
Извинявам се, но ще спра да пиша по темата, защото отстрани изглежда, че много съм си повярвала. Истината е, че не страдам от липса на идеи. Не съм изкарала и 50% от това, което мисля, а нямам базата, времето и ресурса да го реализирам. От неща, които не разбирам - наемам хора и си плащам за знанията. Защото уважавам чуждия умствен труд, уважавам всеки труд. Това е разликата. И затова имам най-добрият екип и в анимацията и в храната и в кетъринга. Защото умея да ценя творческото в хората.
При нас е лесно - децата всеки ден ти показват кой е пътя, трябва само да се спреш и да ги погледаш и послушаш. Единственото, за което гледам другите е цените. Просто да слушаш какво ти казват хората, какво им е харесало и какво не.  Те сами си казват и показват всичко и казват следващата идея. Така че в този смисъл, пооткрадвам от тях. Но пък е за тях.

Общи условия

Активация на акаунт