Чуден уред!!!

  • 9 525
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 633
И аз съм пред дилемата да си купя или не сушилня и  по-точно кой модел  #Crazy newsm78, а и ме интересува по колко часа им са циклите нап

# 16
  • Мнения: 2 438
От три месеца имам сушилня WHIRLPOOL 6 sense с долна кондензна кутия /три години напирах за нея/ и сметката ми за ток не се е променила.
Относно времето за сушене - има максимално време за цикъла за сушене, но зависи от конкретните дрехи, които се сушат.

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
Цитат
на принципа на конденза т.е. изцежда водата от дрехите докато ги изсуши и затова има контейнер, който като свърши сушилнята е пълен с вода, и другите сушат с температура

Искам да коментирам по горното изречение:
За разлика от центрофугите, сушилните извличат влагата от дрехите чрез изпарение, т.е. дрехите се нагряват, за да се изпари водата. Това се отнася и за двата вида сушилни, масово предлагани на пазара (ползвала съм и двете вида). Разликата между тях е, че едните, посредством въздуховод (включен в комин или директно изведен навън) извеждат парата извън помещението, а другите имат охладител, където парата кондензира и водата се събира в контейнер.
Дрехите могат да се измачкат (и съответно да не се измачкат) и в двата типа сушилни. Това зависи от температурата и продължителността на сушене, количеството дрехи, изваждането им веднага след приключване на програмата или часове по-късно и не на последно място - от материята на дрехите. Наблюденията ми са, че дрехите на масовия американец се мачкат в пъти по-малко от стандартните за България материи.

Лично за мен, сушилнята с контейнер за водата е по-практична, защото може да се постави навсякъде в жилището и да се мести при нужда, докато онази с въздуховода винаги трябва да се слага близо до комин/прозорец/външна стена.

Ползвам сушилня целогодишно, защото мразя да простирам навън (нищо, че имам простор в двора) и въпреки това гладя дрехите - друг вид имат, когато през тях е минала ютията (дори и американските дрехи)  Laughing

# 18
  • Мнения: 753
ето какво намерих за програмите, аз използвам тази:

http://www.gorenje.bg/3806?aid=6325




# 19
Дрехите се мачкат не от сушилнята а от центрофугата. Тя ги сбива не пестил особено ако са големи оборотите и и после сушилнята ги изсушава така нищо че предварително ги развалва ако някой не знае. Когато имате отделна сушилня която наистина е лека - 30 кг тя се слага отгоре и предимството и е че събира повече пране отколкото цялата пералня може да поеме докато пералнята със сушилнята например пере 6 кг то трябва да се извади половината пране и суши 3 кг пране поради малкия обем на барабана. Може да се изсуши и цялото пране от 6 кг но трябва да се удължи времето три пъти повече и може да остане малко влажно по ластиците на бельото и по дебелите ръбова. Предимството пък на пералнята със сушилнята е че там кондензиралата вода се изхвърля от помпата на пералнята в канала и не прехвърляш прането. Разбира се че за тези домакини които перат много е разумно да си купят отделна сушилня за да пестят време и нерви. Ето една сушилня как изглежда "на живо" и цената е 340 лева с едногодишна гаранция:

http://img04.imgshare.eu/i/EMPERIOR/siemens_e_4410_718f2.jpg

Нерегламентираната реклама не е разрешена тук. Моля, спазвайте правилата на форума!

Последна редакция: нд, 09 дек 2007, 01:39 от Дивиана

Общи условия

Активация на акаунт