Моля за коментар на резултати от спермограма

  • 115 487
  • 272
  •   1
Отговори
# 240
  • Малта
  • Мнения: 1 126
Момичета, прочетох че при въздържание повече от 7 дена, може да не е реален резултата от спермограмата  newsm78 ДАЛИ наистина е така ???

Ние пуснахме обикновена, заради документите за Фонда, като си мислехме, че всичко ще е ТИП-ТОП .... обече Не   Sad излезна СЛАБА ПОДВИЖНОСТ, самоче наистина пише от 3 до 5 дена въздържание, ама аз по това време бях и в цикъл и то въздържанието е повече от 10 дена... Възможно ли е наистина при това положение резултатът да е нереален?

И другото което не мога да асимилирам е имаме обща подвижнаст 8% при референтни над 50%, ама с моя мъж сега спорим 8% от количеството на неподвижните .....  или 8% е самата неподвижност на всички сперматозоиди??? малко объркано го казах май... ???? Crazy  Thinking

# 241
  • Мнения: 1 775
medimed, въздържание от 10 дни е много, най-добре е да се повтори с въздържание 3-4 дни. Добре е да се пусне с морфология по Крюгер.
8% поджижност доколкото знам означава, че 8% от всички сперматозоиди са с нормална подвижност (активно подвижни + подвижни).

# 242
  • Мнения: 531
medimed, 8% от всичко в еакулата. Къде е правена спермограмата?

Като се планира да се изследва спермален анализ се плануват "интимните" дни, или ако не можете да правите секс, може просто да мастурбира. Нито е срамно нито нередно. Дните за въздържание трябва да се спазват, като най-добре е 3 дни.
Тази спермограма ви е за Фонда, ако ще търсите друга причина направете ново изследване според необходимите изисквания за спермограма и в спец. кабинет или клиника. Спермограма в обикновена лаборатория не е вярна в повечето случаи.
Успех и весели празвици на всички!

# 243
  • Мнения: 232
Здравейте,обръщам се към вас с молба за съвет.
Направихме спермограма с критериите на Крюгер и причината за неизяснения стерилитет цъфна-резултата беше:
Количество еякулат -4.0 мл  (2-6)
Количество сперматозоиди-113 млн/мл (>20)
Морфология-3% нормални (>15)
Вискозност-нормално
Левкоцити-не
Еритроцити-не
Виталност-20%
ph-7,5
Време на въздържане-5дни
Подвижност-нормокинетични сперматозоиди-група "a"и"b" -84 млн/мл или 78%
                    -хипокинетични  сперматозоиди-група"c"-6 млн/мл или 2%
                    -акинетични сперматозоиди-група "d"-23 млн/мл  или 20%
Моля ви,ако имате възможност и сте наясно с изложените резултати да ме ориентирате доколко критично е състоянието с тази лоша морфология.Имаме ли някакви шансове за ИНСЕ? Благодаря предварително!

# 244
  • Малта
  • Мнения: 1 126
medimed, 8% от всичко в еакулата. Къде е правена спермограмата?

Като се планира да се изследва спермален анализ се плануват "интимните" дни, или ако не можете да правите секс, може просто да мастурбира. Нито е срамно нито нередно. Дните за въздържание трябва да се спазват, като най-добре е 3 дни.
Тази спермограма ви е за Фонда, ако ще търсите друга причина направете ново изследване според необходимите изисквания за спермограма и в спец. кабинет или клиника. Спермограма в обикновена лаборатория не е вярна в повечето случаи.
Успех и весели празвици на всички!

Мдаааа, вероятно сме сгрешили със спермограмата, явно си е важно въздържанието да 3-5 дни...
Иначе в к-ка Щерев сме я правили, но аз съм с ТУБАРЕН фактор, така че спермограмата е "проформа"... просто и двамата се учудихме от резултата, а вероятно той не е реален  Thinking

# 245
  • Мнения: 531
Йоанка, да количеството и обема са добри. Морфологията е ниска, но и в световен мащаб критериите се понижават. В клиника по стерилитет направете инсеминацията. Аз бих пробвала.
Кураж!

# 246
  • Мнения: 1 544
Моля Ви,обяснете ми какво означава агрегациа и аглутенация на сперматозоидите.При съпруга ми и двете са положителни,освен това и pH 8.2,което е по-високо от нормата и съответно по-кисела среда.Очакваме все още резултатите от имунологичните изследвания,но с такава киселинност на средата ми изглежда,че има някаква инфекция...
Какви могат да са причините за аглутенация и агрегация и какво евентуално се предприема?

# 247
  • Мнения: 39 467
Мога да ти помогна само за  аглутинацията  - това е слепване на сперматозоидите.Вероятно има и антиспермални тела в спермата.

# 248
  • Мнения: X
На мъжа ми отново му правиха спермограма във Селена. Миналия път диагнозата беше:
астено.тератозооспермия и хиперволемия, а сега е нормозооспермия. Не съм много наясно обаче какво означава вторият термин.

# 249
  • Мнения: 1 089
Ако имаш предвид хиперволемията - обем над нормата.

# 250
  • Мнения: X
Имах предвид нормозооспермията, но се разрових повече из нета и видях какво значи. Интересно обаче как така му се подобряват показателите на мъжа ми без някакво специално лечение, освен, че по едно време беше започнал да приема л-карнитин , а преди около година едни специални витамини.
Дано поне при него се задържат добре нещата, че при мен дето бях досущ една "богиня на плодородието" взе да се оказва, че съвсем не е така Tired

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
buttinsky ,точно щах да ти отговарям и виждам,че ти си се образовала самостоятелно, в общи линии по-перфектно от нормозооспермия няма как да е,друг е въпроса колко достоверен е този или предходния резултат,защото и на мен ми се струва трудно да се променят нещата в този порядък,обратното по-скоро може да се случи,ама,знае ли се-може предния резуртат да не е верен #Crazy Иначе,това с "богиня на плодородието" ми харесва,още повече,че и при нас ситуацията е сходна Mr. Green

# 252
  • Мнения: 515
Момичета,можете ли да разчетете резултата на тази спермограма? Май е в норма,но все пак да ви попитам. Simple Smile

# 253
  • Мнения: 1 089
Джинджър, ако е правена в репродуктивна клиника е добре.

# 254
  • Мнения: 515
Джинджър, ако е правена в репродуктивна клиника е добре.
Да,в клиника по репродуктивно здраве е правена.
Много,много ти благодаря,Дарленаbouquet

Общи условия

Активация на акаунт