изпитани сайтове за парфюми

  • 276 461
  • 745
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: X
Аз си взех мин. седмица парфюм от Бюти зон в Мол Варна,имаше холограмен стикер на вносителя.На съпруга ми взех декември пак от там,но каточели нямам спомен да е имал холограма.До сега винаги съм си купувала парфюми от Таис или Бюти зон,но не ми е правило впечатление да са имали холограма.А може и да не съм обръщала спец. внимание,доверявайки се,че от там не може да са ментета.
Като гледам цените в сайтовете-ами те са на половина.Колкото и по-малка надценка да са сложили,защото са с много по-малки разходи,чак пък да са наполовина ефтини-айде де.....За какво ми е да дам 43 лв. за този парфюм примерно,дето ще трае 1 час,ако изобщо мирише на същото,като мога да дам 98 лв. за оригинален и с две пръскания да си ухае цял ден.От всички разгледани сайтове единствено в Конкорд цените са като в моловете.
Миналата година в Истанбул ни гонеше един по улицата с цала камара парфюми в ръка,и колкото повече се дърпахме толкова повече намаляше цената,ние още повече му отказваме,той още повече сваля.Накрая стигна до 5 парфюма за 20 евро Shocked.
До колко обаче може да се има вяра,че и магазините за селективна парфюмерия няма да се изкушат в тая криза да продават тук-таме и нещо по-евтино,не знам.Това,че стикера е сложен от вносителя,а не от производителя никак не ме успокоява. Thinking


Добрите сайтове тук се зареждат от основните вносители. Цената е много ниска, сравнена с тази в магазина, защото надценката е максимум 30 %. А не 150 %, както е в големите вериги. Peace
Кои са добрите сайтове би ли посочила?

Последна редакция: пт, 19 фев 2010, 15:21 от Анонимен

# 316
  • Мнения: 521
Под добри, визирам изпробваните от мен, и други потребителки.
Мегашоп, Гет, Парфюм-бг.
Мога да направя сравнение, защото имам доста парфюми от чужбина. Купувани предимно от Англия и Германия.
Цените в сайтовете наистина са наполовина от тези в Мол-а. Но са съвсем малко повече от доставните такива.
Ако сте забелязали, Шанел нямат случай с качествен продукт, който да се продава в сайт на много по-ниска цена. Нещата много зависят и от маркетинговата стратегия и ценовата политика на даден бранд.
Няма да е редно да ви постна тук една ценова листа, да видите за какво иде реч. Истината е, че с безумните надути цени в БЗ и другите вериги правим някого по-богат.
Нито си гарантираме истинност, нито пък получаваме кой знае колко различно качество, от това в някой сайт.
И да добавя. Трайността на един парфюм не зависи единствено и само от неговото качество. Зависи от кожата, сезона и т.н.
Хубаво е да не плюем по дифолт, а да се каже- този и този парфюм, от онзи сайт, момичета внимавайте.
Но да си говорим ей така, за пет пари, не е хубаво.  Peace

# 317
  • Мнения: X
От Гет.бг. съм си взела петте пари още като брах ядове с мобилния си телефон в продължение на три месеца,толкова са арогантни/освен когато си поръчваш нещо/,че и за без пари да ги дават няма да им бъда клиент никога повече Naughty.

Не е нормално парфюмите с една и съща концентрация и от един и същ вносител да имат такава голяма ралика в цената,съпоставяйки ги в моловете и сайтовете.

Според теб излиза,че цитирания от мен примерен парфюм при вносителя е около 30 лв.,гет.бг. и сие го продават с  печалба от 30% за 43 лв.,а в Бюти зон-98 лв. с 200% надценка.
Не я вярвам тая работа.
Сравнявала съм цените на любимите си парфюми ,закупени от тук от магазин, с тези на летището във Виена-там да бяха по-евтини с не повече от 5%.

# 318
  • Мнения: 521
О, това с обслужването е друга тема, и аз съм си патила с мобилен, купен от гет. Направих ги на мат и маскара, и аз оттогава не съм им клиент. Но не става дума за това, а за качеството на продукта.
За цените може и да не ти се вярва, но е факт. А летището на Виена не продава благотворително. Т.е. и те имат печалба.
Доста безмитни магазини продават евтино, но има и парфюми, които си държат високите цени. Много зависи какво, и от къде.
За себе си мога да кажа, че до момента не съм попадала на менте от сайт. Но виж, от БЗ съм купувала нечитав парфюм.
И то с пълното съзнание, че е почти на двойна цена.
За формирането на цените в БГ, за безкрайната спекула можем да говорим много. Ефекта обаче ще бъде нулев.
Така че, който може да купува от чужбина, от чужди или наши сайтове. Ако ли не- от магазина.
Просто цената не ти гарантира качество.

И в подкрепа на твърдението ми, ще ти дам един прост пример. В БЗ от години продават серията Aqua Allegoria на Герлен, за около 120 лв. някъде. Което си беше супер цена, имайки предвид количеството- 125 мл. бутилката.
Тази Коледа правеха намаление. Познай колко струваше парфюма? 50 лв. Е, за какво говорим тогава? Не 200, ами и 300 % надценка ще си сложат, щом има кой да им купува стоката. Пазарна икономика. Laughing

# 319
  • Мнения: 1 290
Smartie,съгласна съм с теб,но това не променя факта,че си имам два гадни фалшификата ,които реално струват по-малко от 10 лв,а аз съм се изръсила по 50 за тях  Stop,точно от тези "читави" магазини,за които говорите.

Изобщо не смятам повече да споря,споделям го това и пак казвам,има добри и лоши ментета .Внасят се като контрабанда,има ги по складове,голям бизнес е да се правят сайтове и да се продават .Ако вас ви задоволява качеството,купувайте си  bouquet Успех на всички   bouquet

# 320
  • Мнения: 686
Между другото темата според мен е само за хора, които биха си поръчали от сайт за парфюми. Защо тези от нас, които нямат доверие в сайтовете, влизат в тема "кои са изпитаните сайтове за парфюми". Да си направят тема "не купувайте от сайтове за парфюми" и там да обяснят защо.

Нищо лично, просто нека тук хора, които имат добър опит с тези сайтове, да споделят от кои търговци са доволни, а не да се разубеждаваме в едно или друго. Мен лично не може вече никой да ме убеди да купя вече два от любимите си парфюма от друго място освен от тези сайтове. Защото съм ги имала на двойна цена, закупени от БЗ или от чужбина, но на същото качество. Съжалявам, но не се чувствам глупава, ако го направя отново - да си купя едно и също качество, но на двойно по-ниска цена  Peace

# 321
  • Мнения: 1 112
Здравейте момичета!
Щом пишете тук,значи разбирате от парфюми.
Да ви се оплача как си закупих уж марков парфюм на някаква фирма ММ,убеждаваха ме ,че са оригинални.......
Пълен боклук,но аз съм си виновна,защото съм доверчива EmbarassedПовече няма да повторя!

# 322
  • Мнения: 58
Моля за отзиви-някой поръчал и пробвал този парфюм:
http://911.bg/packages/wgt.aspx?fi=4889&page=offer&types … amp;offer=3517788
Да очаквам оригинал или добро менте? Heart Eyes

# 323
  • Мнения: 1 290
Между другото темата според мен е само за хора, които биха си поръчали от сайт за парфюми. Защо тези от нас, които нямат доверие в сайтовете, влизат в тема "кои са изпитаните сайтове за парфюми". Да си направят тема "не купувайте от сайтове за парфюми" и там да обяснят защо.

Нищо лично, просто нека тук хора, които имат добър опит с тези сайтове, да споделят от кои търговци са доволни, а не да се разубеждаваме в едно или друго. Мен лично не може вече никой да ме убеди да купя вече два от любимите си парфюма от друго място освен от тези сайтове. Защото съм ги имала на двойна цена, закупени от БЗ или от чужбина, но на същото качество. Съжалявам, но не се чувствам глупава, ако го направя отново - да си купя едно и също качество, но на двойно по-ниска цена  Peace
А между другото не си ти тази,която ще казва за какво е темата  Simple Smile Тя е отворена за всякакви мнения.А мен лично изобщо не ме интересува за какво си харчиш парите и в никакъв случай не бих си дала зор да те убеждавам в каквото и да е  Tired След като съм опарена от въпросните ментета от сайтове ,разбира се,че имам право да го споделя с момичетата,а пък вече те си решават.  bouquet Peace

# 324
  • Мнения: X
mili ,макар че до сега не съм, аз бих си поръчала парфюм от сайт,стига тук да има достатъчно добри отзиви за него и доволни момичета.За сега обаче не се е откроил такъв,и не само в този форум.Изчетох доста в интернет по темата,всеки сайт колкото го плюят,толкова го и хвалят.
А иначе кой е против да се снабди с парфюм със същото качество и трайност на малко по-прилична цена?Но едно е да е 20% по-евтин,което за мен поне няма да буди чак такива съмнения,друго е -50%-тук вече сериозно се замислям.Освен това в повечето сайтове няма разнообразие от милилитри,а е редно ако са читави парфюмите да има такова.

Може би преди си споменала,но ти от кой сайт си доволна и поръчваш Thinking?

# 325
  • Мнения: 83
Бас държа,че големите магазини за оригинална парфюмерия си зареждат стоката именно от сайтовете с по-ниски цени

# 326
  • София
  • Мнения: 6 810
Имам няколко поръчки от Мегашоп, всичко е оригинално, не бих купила Шанел или Диор от там, все пак имам едно на ум. Не знам защо, но е така.

Относно безмитните, как така само с 5%? Аз си взех от нашия безмитен на Терминал 2 50мл The One за 40евро, в Бютизоната е поне с 50% отгоре.  Joy

# 327
  • Мнения: X
 Някой може ли да каже в този сайт как се прави регистрация,защото аз не виждам никъде такава опция,а не виждам и цените,което предполагам става ясно като се регистрираш. Rolling Eyes

# 328
  • Мнения: 521
Ох, аз там имам регистрация, но ми късат нервите всеки път, в който се излъжа да вляза.
Поръчвала съм веднъж от там, и то преди три години някъде.
Политиката им е меко странно казана, щом направиха невъзможен достъпа на нови клиенти. Т.е. само старите са "привилегировани" да видят цените и да поръчат Laughing

# 329
  • Мнения: 83
По-странно нещо не бях чувала,искаш да кажеш ,че ако искам да поръчам от там,не е позволено,тъй като съм нов нерегистрирен клиент  Shocked  Аз им писах във формата за контакти и ще видим какво ще ми отговорят  Hug

Общи условия

Активация на акаунт