Алкохолизъм - а сега накъде?!

  • 11 626
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 706
За два месеца се съмнявам да се оправи,трябва по-дълга терапия!Това е страхотен проблем,постига се временен успех и отново се започва!Трябва много,много упоритост и търпение!Успех,Мина!

# 31
  • Мнения: 7 263
Мина, губила съм близък човек в тази неравна битка .................
Правилно са ти отговорили, че е най-важно той да иска да си помогне, защото иначе колкото и да настояват хората около него нищо няма да се получи.
Според мен адашката ти е дала добра насока с тази клиника, аз от своя страна бих могла да ти препоръчам двама много добри психолози. Ако искаш координати ми драсни на ЛС.

# 32
  • Мнения: 3 835
Мине, Минееее! ooooh!

Лени ти е препоръчала клиниката, стига хората да могат да си го позволят. Но ти трябва да намериш начин в един момент да се дистанцираш. Ти си имаш свое семейство, свой живот, а за него ти не си просто приятел. Освен това, той явно, както казваш живее в миналото, твоето близко присъствие според мен не му помага. Помогни с каквото можеш, клиника, психолог, но се пази. Както са ти казали, водите са много дълбики и сложни, става въпрос за човек с алкохолна зависимост и някаква форма на психично разтройство.

# 33
  • Мнения: 393
Ако може и аз искам да използвам темата-Мина,извинявай,но братовчед ми е зависим и сега е в пероид на очистване след като лежа във ВБ.На много скъпи лекарства е и леля ми не може да си ги позволи повече.Може ли да ми пишеш за какви пари става дума в тази клиника и какво те поемат.Ако някой има инфо за цени-Благодаря предварително!
 Той има лекарства за около седмица,а после.....и всички сме много притеснени...Няма право на никакви помощи ,което за мен е мн нечесно-и те са зависими като наркоманите,а няма никакви подпомагания или безплатни лекарства..Объркани сме,моля-помагайте!!

# 34
  • София
  • Мнения: 900
Тео, права си приятелко  Hug Hug Hug
Но всеки път умирам, ако не съм опитала поне мъничко да помогна  ..........
Вече ме познаваш.  Hug


Ако може и аз искам да използвам темата-Мина,извинявай

juleto18,
не се извинявай  Hug
Темата е за помощ към конкретен проблем и е естествено,
да отправиш молба или питане за проблема.
Все още нямам представа от цените.
Тепърва ще се тръгва на терапия - ДАЙ БОЖЕ!!!

Объркани сме,моля-помагайте!!

От каква помощ имаш нужда?!

# 35
  • Мнения: 4 447
Съжалявам, не мога да ти помогна Sad

Последна редакция: сб, 27 окт 2007, 11:38 от анче_мамче на 25

# 36
  • София
  • Мнения: 3 421
Не мога да помогна с конкретен отговор, по-скоро и аз търся помощ.
Сега и мен помолиха да помогна с информация за лекарства и методи на лечение на мой много близък роднина. Нямат достъп до интернет - та аз да потърся. Освен стандартните процедури в клиники и прочутата Ревиа, попаднах на някакво билково лекарство Алкостоп - можело да се дава и "тайно" на човекът с проблем. Съмнявам се, че е ефикасно обаче. А и методите на разпространението му ... Ако някой може да каже повече.

# 37
  • Мнения: 393
  В нашият случай той просто не можа повече, влезе в болница,полежа малко,но се оказа ,че е много по-зле,отколкото мислехме...Той не вижда,едвам ходи,а черният дроб..е заминал.Сега е на антидепресанти и поддържащи черният дроб,но те са много скъпи.Преглеждах форумите на АА,за взаимопомщ,но никъде не открих дали те ползват някакви намаления или облекчения,помощи-сега даже и да има малък проблясък,не знам до кога майка му ще може да му купува лекарствата-непосилни са за нея.
  За това исках помощ-знаете ли клиника,аптека,група,каквото и да е,които биха се знгажирали ,колко струва и всяка такава информация..Благодаря ви за търпението и разбирането!

# 38
  • Мнения: 1 007
Дневен център "Солидарност", Националния център по наркомании, Суходол, Терапевтична общност"Феникс"

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 891
попаднах на някакво билково лекарство Алкостоп - можело да се дава и "тайно" на човекът с проблем. Съмнявам се, че е ефикасно обаче. А и методите на разпространението му ... Ако някой може да каже повече.


Имам наблюдение върху човек давали му тайно това лекарство и всяка вечер бе с чашката.С тайности не става.Аз казах и по горе.Тука трябва открито да се говори ,трябва самият зависим да е наясно с проблема да озъзнава какво си причинява и докъде е стигнал и да иска на първо време сам да си помогне..

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 1 742
   Мамчета    bouquet
Темата  е  много  болезнена  и  за  мен ,  защото  баща ми е с тежка алкохолна зависимост .
  Преди  време  докато  зависимоста беше  все  още лека- до средна , лежа  три  месеца  в  Суходол .  След  лечението  му  там  ,    което  се  изразяваше  главно  във  взимане  на  успокоителни - му  инплантираха т.н. Есперал .  Това  е  лекарствена  форма ,  която  предизвиква  непоносимост към  алкохол -  (  гадене; повръщане; сърбежи по тялото ;  вдигане  на  кръвно и други  гадости )

 Около месец след като го изписаха  той  си  го  махна  сам    започна  да  пие  още  повече  и   така  е  до  ден  днешен.

Мина - заела  си  се  с  много  тежка  задача  ,   стискам ти  палци  и  ти  пожелавам  успех .  Само  ако  може  не  ги  приемай  нещата  твърде  лично  ,  защото  съществува  едно  понятие  -  " СИНДРОМ НА СЪЗАВИСИМОСТ " от  който  страдат  всички  близки  на  алкохолици  и  наркомани .  Това е състояние което  изцяло  променя  мирогледа и психиката  на  всеки  който е  ангажиран  и  е  в  близки  отношения  със  зависимият (  не  съм  сигурна  дали  го  обясних  като  хората )
                                                                  
                                                                                                                                                    Успех newsm10
Би ли обяснила за имплантирането на Есперал-за какво точно става въпрос,колко струва и само в Суходол ли се прави?предварително благодаря!

# 41
  • Мнения: 433
Процедурата по спиране на алкохола е горе долу следната:

1. Той трябва да осъзнае, че има проблем и да има дори и малко желание да се справи
2. Среща със психиатър - колкот и да е странно те се справят и с такив апроблеми
3. Назначава се лечение включващо лекарста за зависимоста както и антидепресанити, т.к. алкохола е най-силния транквилант и антидепресант, при отказ води до тежки депресии и напрежения.
4. По време на лечениет - траещо минимум 6 месеца трябва да се наблюдава да не с еприбягва към алкохол, или от депресията - към по тежки неща.
5. След като медикаментите започнат да действат и се постигне успокоителен ефект може да се почнат терапии - групови или индивидуални.

Много е трудно, и само и единствено трябва да има желание.

# 42
  • Мнения: 3 835
Да, психиатрите се занимават с такива проблеми, но освен всичко гореизброено, много е важно за човека да има стимул. Затова те търсят негови близки, приятели, приятелки, които да му помогнат да се измъкне, да му създадат алтернативни занимания и да има стимул да се бори. Много е важно, ако човека се закрепи за известно време, да не остава сам, да не изпада в депресии и състояния, които биха го накарали да посегне към чашката. С една дума важно е да излиза, да има занимания. Трябва да има желание, това е основното, но желанието не може да дойде от само себе си. То е продиктувано и е следствие от нещо, някого. Много често дори самите те, подсъзнателно усещайки всичко това, сами търсят спасителния пояс, за който да се хванат.

# 43
  • Мнения: 63
Аз имам същия проблем -мъж алкохолик, безработен,напива се до такава степен ,че не знае какво прави.Прочетах във форума за клиника Канчелов. Някой  има ли на представа в  тази клиника за какви пари става на въпрос. Ако има някой желание нека да ми пише на  имел адрес cecka0607@abv.bg

Общи условия

Активация на акаунт