До кога къпане всяка вечер

  • 2 328
  • 55
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 455
Къпахме го всяка вечер до шестия-седмия месец. После през вечер до годинката. След това - както е идвало. Иначе дупе и крака мием задължително всяка вечер а главата мием само веднъж на седмица, макар и дори тогава да си е все така чиста. Не съм почитател на честото миене на главата - простуди, често омазняване /макар да има и ген точно в това/ и т.н.

# 46
  • Мнения: 480
Според мен няма правила тук.Просто детето се успокоява,освежава и уморява след баня.Престанете с това какво казват бабите!Мисля си,че майчинският инстинкт трябва да го поставим на първо място.

Последна редакция: вт, 23 окт 2007, 12:00 от angyL.A.

# 47
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
Всяка вечер я мия. Зимата косата се мие веднъж седмично, лятото през ден. Да не говорим, че в големите жеги я вкарвам под душа поне 3 пъти дневно.

# 48
  • София
  • Мнения: 17 592
Ми ако не се е нещо изцапала едва ли има причина да й сапунисваш всеки ден косата. Като я натопиш в коритото / ваната / легена, не е задължително и косата да наклепаш. А иначе, банята просто им е приятна на дечковците... за разлика от замиването.

# 49
  • Мнения: 46 526
...
Как процедирате вие?

Цитат на: Никол
Не до кога, а от кога  Simple Smile   
Всеки ден се къпе като стане голямо- тогава намалява вероятността от кожни проблеми, детето вече лази/ходи, цапа се, с една дума е като нас и има нужда от всекидневен душ   новородените са друга категория- с кожа, която има нужда от естествения си защитен слой и ежедневното му отстраняване не се препоръчва.

... уморява след баня ...

Каква ти умора  ooooh! на дъщеря ми такива сили й идваха след баня, че нямаше заспиване.

# 50
  • Мнения: 7 474
До към 5 сем. я къпех всяка вечер Rolling Eyes
Докторката каза, че е излишно и после поразредих.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 217
Новородено бебе не се къпе всяка вечер. По-големите - зависи от активността им. Аз косата не мия всяка вечер на сина си, а един или два пъти седмично. Бърсане с кърпички - по няколко пъти на ден. Къпане - обикновено през вечер. Понякога съм пропускала и повече. Лятото - всеки ден, но тогава е друго. Вече над 3 годинки - всяка вечер  Peace

 Peace

# 52
  • Мнения: 750
Никога не съм го къпала всяка вечер - през една или две.
Peace

# 53
  • Мнения: 589
Тая тема никога не се изчерпва и се появява периодично. Първо трябва да се ползва търсачка преди да се пуска тема, но...
  На въпроса. Всички в къщи се къпем всяка вечер. Косите - когато трябва, но задължително вземаме душ. Не разбирам тези, които твърдят, че новороденото няма нужда да се къпе често. Вярно е, че то не се цапа като проходилото или пълзящо бебе, но ежедневното къпане, масажиране и физически контакт на голичкото тяло с ръцете на мама е вълшебно удоволствие за нежния организъм. Не говорим за търкане или пилинг, а за поритване във водичка и нежно измиване със специален бебешки сапун или гел, каквито има много на пазара и които са специално за нежната бебешка кожа. Моите бебета умираха от кеф по време на баня. Сезонната промяна в хигиенните навици също ми е непонятна. Ако през зимния ден сте скитали по магазините или сте се намръзнали в офиса заради повреден климатик, едва ли ще пропуснете да си вземете топла вана или отпускащ сетивата душ преди лягане. Защо за децата да е различно?

# 54
  • Мнения: 288
До 1г.и половина всяка вечер с косата,от там нататък само тялото без косата и до ден днешен,косата два пъти в седмицата.Аз мисля че на всеки му е по приятно да си легне след като си е взел душ-при децата е същото

# 55
  • Мнения: 82
Все ще си го къпя всяка вечер, само косата му я мия 1-2 пъти в седмицата! Peace
И аз така!

Общи условия

Активация на акаунт