Учителска стачка 2

  • 29 912
  • 1 087
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 050
По тази логика, поискайте да получавате по 18 заплати годишно. И не прекратявайте стачката, докато не ви ги дадат.
Моля те, несериозно изглежда това. Незаконно е да ги получим, обаче не е незаконно да си ги поискаме. Така наистина подбудите ви за стачка изглеждат несериозни.
Казах че е написано, но не е внесено. Не знам причините за написаното и не мога да ги коментирам. Засега исканията са всеизвестните, утре ще видим какво ще се внесе.

А защо тогава са лепнати на първа страница  newsm78 Тези са някакви нови други искания, така ли? Съвсем се ошашавих, честно. Ето защо се протакат преговорите. Те хората не издват не защото не искат да преговарят. На неучителите им трябват дни, за да се ориентират какво искате. И тъкмо си мислят, че са разбрали и ви го предложат и то се окаже, че те не разбрали. Синдикатите и те малко така глешно поискали и хайде от начало. Не му виждам края аз.

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 14 088
До колкото разбрах, ако тези действия ( стачката)  са с 'обществено значение' имат право на заплащане ( или нещо такова). Човекът, който рисуваше карикатурки на дебата спомена за това на следващия ден. Че в страната има закони и по тях трябва времето да им се заплати. Тоест, надяват се да ги вземат като 14та заплата, примерно  ooooh! Този текст стои не случайно там. Не мога да допусна, че няма 'вратичка', по която да не си изискват заплащането за времето на стачката. ooooh!




Не може да се изисква. Евентуално някой ако има желание да даде може да намери начин. Като ДМС, както казват някои кметове. Но дали ще мине бариерата и дали ще се даде никой засега не знае.

# 62
  • Мнения: 151
А тогава как си обясняваш това искане  newsm78?
Има правила за водене на стачките, синдикатите са наясно как се прави това.

Гери ти казва, че се излагаш защото, съгласно цитираният по-горе закон, нямате право да получите възнаграждения за времето на стачката. Но, въпреки че нямате право да получите такива пари, вие си ги искате. Това е част от вашите искания, с които настоявате правителството да се съгласи. Като знаете, че няма да ги получите, защо изобщо ги искате. Точно такива искания водат до протакане на преговорите. Искате абсурдни неща и не отстъпвате и на крачка. Какви преговори да има тогава?
Стачкуващите искат КОМПЕНСАЦИИ, без да са посочили размера и най-вероятно той също подлежи на договаряне. Компенсацията няма да овъзмезди стачкуващите за пропуснатите възнаграждения по време на стачката, но е като гарант да не се протакат преговорите от страна на органа/МОН/, който трябва да вземе отговорното решение за изхода от стачката

# 63
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Отново много простотия се изписа за няколко часа. Стига сте злобели бе хора. Лелее тия учители какви ли не бяха наречени. Не ви ли е срам малко, нали сте от интелигенцията уж. Хайде малко по дипломатично се изказвайте!

# 64
  • Мнения: 9 050
До колкото разбрах, ако тези действия ( стачката)  са с 'обществено значение' имат право на заплащане ( или нещо такова). Човекът, който рисуваше карикатурки на дебата спомена за това на следващия ден. Че в страната има закони и по тях трябва времето да им се заплати. Тоест, надяват се да ги вземат като 14та заплата, примерно . Този текст стои не случайно там. Не мога да допусна, че няма 'вратичка', по която да не си изискват заплащането за времето на стачката. ooooh!




Няма. За време на стачка пари не се дават. Пари се заплащат само, ако отсъствието е било за оказване на помощ при бедствие например. Но това няма нищо общо със стачка. Не обществено значение, а действия с обществена полезност. Но това не се отнася за стачките. Това си е отделен член в КТ.

# 65
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Зина,бедствие имаше Wink-в центъра на София.Тази вечер показаха по канал 1,още не са изчистени боклуците след протестните митинги.

# 66
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ама не на учителите митингите, а от предизборните. Аз минах в центъра след Общонационалния митинг не беше мръсно.

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Зина,бедствие имаше Wink-в центъра на София.Тази вечер показаха по канал 1,още не са изчистени боклуците след протестните митинги.

Боклуците пред Ал. Невски са били от предизборен митинг на някакъв кандикат-кмет. Май даваха по ТV-то някакви чалга истории директно на някоя от нормалните телевизии. Сигурно е било това.
Няма нищо общо с учителите.

# 68
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Зина,бедствие имаше Wink-в центъра на София.Тази вечер показаха по канал 1,още не са изчистени боклуците след протестните митинги.

Значи, утре даскалите пътьом за министерски съвет да минат и да го изчистят и тогава щеи им се плати надницата за деня.

Всичките 17 искания са пропити с ламтежа на учителите за пари. Освен това ясно личи страха им някой млад и много по-знаещ от тях да им заеме мястото в училище. Нищо, че навсякъде се гърми че са готови да си подадат оставките. Ами хайде де, подайте ги, ама не ви стиска. Утре ги подавате и точно до две седмици учебната година е започнала. Ха да ви видим тогава на свободния пазар.

# 69
  • Мнения: X
Лелее тия учители какви ли не бяха наречени.

 ooooh!И какви бяха наречени?Аз обиден епитет не можах да срещна.Айде покажи един обиден епитет!
Интересно защо,когато Лени я нарекоха перекенде(не знам дали точно така се пише), не направи такъв коментар.

# 70
  • Мнения: 151
Зина,бедствие имаше Wink-в центъра на София.Тази вечер показаха по канал 1,още не са изчистени боклуците след протестните митинги.
Малка поправка:още не са изчистени боклуците след /протестните/  ПРЕДИЗБОРНИТЕ митинги.

# 71
  • Мнения: 1 938

18. Забрана на частните уроци.
19. Забрана на преподаването в повече от едно училище.
20. Работно време от 8.00 до 17.30 часа.
21. Задължителна допълнителна работа с изоставащите ученици.
22. Задължителна работа с напредналите ученици.
23. Въвеждане на редовни тестове за компетентност и адекватност на преподавателите.
24. Отмяна на допълнителните социални плащания /карти за транспорт, дрехи и други подобни.
25.  Освобождаване на всички некомпетентни и комплексирани учители, както и на вдетинените архаични екземпляри.
26. Въвеждане на критерии за прилично и естетически издържано облекло на учителите /главно от женски пол/.
27. Въвеждане на изрично изискване на ползване на книжовен български език.
28. Въвеждане на изискване към външен вид отговарящ на здравословен начин на живот, спортуване и правилно хранене. /прекомерното затлъстяване е лош пример  за децата/


 smile3501 smile3501 smile3501
т.24 - никой никога не ми е плащал карта за общ. транспорт.
т.26 - не може да искаш от някой да се облича по едикакъв си начин, пък да не му осигуряваш средства да се облече. Laughing
т.28 -  newsm78 Най-добрият ми учител по литература беше и си е с наднормено тегло.
Добавям точка 29 - НИКАКВИ ОТПУСКИ! ЗА-БРА-НЕ-НИ СА!!!
 Joy Joy Joy

# 72
  • Мнения: 22 867

Значи, утре даскалите пътьом за министерски съвет да минат и да го изчистят и тогава щеи им се плати надницата за деня.

Всичките 17 искания са пропити с ламтежа на учителите за пари. Освен това ясно личи страха им някой млад и много по-знаещ от тях да им заеме мястото в училище. Нищо, че навсякъде се гърми че са готови да си подадат оставките. Ами хайде де, подайте ги, ама не ви стиска. Утре ги подавате и точно до две седмици учебната година е започнала. Ха да ви видим тогава на свободния пазар.

А твоите постинги защо са пропити с такава откровена злоба? И щом си толкова млада и знаеща - заповядай в училище, никой няма да те върне.

# 73
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
т.26 - не може да искаш от някой да се облича по едикакъв си начин, пък да не му осигуряваш средства да се облече. Laughing


Пари за облекло се дават два пъти годишно на учителите в размер, позволяващ закупуването на костюм, риза и обувки.
Съветвам те и то безплатно, да спреш дотук и да не се излагаш повече. Уверявам те напълно достатъчно е, за да те преценим. Не се старай повече, ще се преумориш.

# 74
  • Мнения: 457
Жалко, че форумът няма да е представителна извадка, защото на повечето децата са ни малки и не ходят още на училище, иначе щях да пусна анкета с опции- доволни ли сте от образованието: да, не, малко, много. Защото аз имам наблюдения от настоящето. 
Големи алъш-вериши се говори, че правели тез даскали по прованса. Какви са тез рушвети, какво е това чудо, за да продължават стачката! Това на страна. И аз никъде не чух за искания за реформа в образованието! Защо не искат качествено управление на тези училища?А? Колко пари потънаха от това управление? Защо не си смените директорите, които иначе оплювате в първия удобен случай зад гърба им. Колко от тях и родителите даже не могат да помръднат, защото са хора на някой си? Ама не, сега голяма кауза сте подгонили и въобще не ви е до промени, а само до покачване на заплатата! Световната банка преди години имаше проект за образованието. Много учители от цялата страна ходеха на семинари за квалификация, оптимизиране на училищната мрежа и пр. Какво стана с тази квалификация? Резултат май никакъв. Отделно, че МОН не си вършеха и сега не си вършат работата. Затова и се прекрати този проект- поради неусвоени пари, а други потънали незнайно къде, т.е. знайно. Защо тогава не се възползвахте или поне директорите на училищата да бяха натиснали тогава МОН да се усвоят докрай тези пари и да се направи наистина реформа. Защо тогава не се вдигнахте да си искате тези пари, които бяха предвидени точно за вас? Ама тогава се работеше мудно и трудно. Сега си искайте увеличение на заплатите, ама разумно. И такива изказвания на представителката на синдиката в предаването "Реално" по БТВ тази вечер:"Ние не искаме да се върнем по класните стаи сега, защото нямали да имат очи да погледнат децата, ако не било станело тяхното" Shocked Такова изказване ме потресе. Нямали да имат очи, защото не било станало тяхното. А, имат очи да им преподават разни некадърници, та някои от тях и луди даже. Имат очи да седят в/у бюрата с кръстосани крака и да си люпят семки с учениците и какви ли не още ситуации.......И ако някой тръгне да ме оборва, че бил кадърен и пр. и той си искал заработеното, не може да ме убеди че не е от онези 80% от даскалите. На другите 20% им се извинявам, ако са се почувствали в кюпа.
П.П. Миналата седмица занесох в градината на малкия по една червена роза за целия персонал на градината+ бонбониера, защото не стачкуват и ми гледат перфектно детето. Няма да казвам коя е градината, но се слави като една от най-добрите, т.е. с едни от най-добрите Учителки. А, точно те имат правото да стачкуват, но не би.

Общи условия

Активация на акаунт