Учителска стачка 2

  • 29 870
  • 1 087
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 6 167
Лого5ка ,  не е задължително във всяко село да има училище.  Rolling Eyes  Много по-евтино е да се поддържа автобус, който да води децата на училище и да ги връща, отколкото да се поддържа сграда, персонал и пр. за 35 деца, например.

Не разбрах връзката с религиозните училища, тях МОН ли ги отваря?
И какво общо имат те със светските такива? Ако някой иска да ходи на религиозно училище - да ходи, ако някой се притеснява, че ще станат много мюсюлманите - да отвори и християнско религиозно училище. Православната църква, например.

# 1 081
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 709
Все пак има планински райони в България, където лютата зима е повече от 2 месеца.
Религиозни училища не се отварят от МОН естетствено.

# 1 082
  • Мнения: 804
Ей.
Хора.
Не е ли време за нова тема?
Тази я напълнихте за отрицателно време направо.

# 1 083
  • Мнения: 2 759

Ей, тогава ще са ми много интересни майките, дали ще се сетят на кого да реват, че децата им се обучават в много големи класове от по 35 деца.
Ние бяхме 32ма в клас.
                  И ние  Peace И виж какви станахме: чак ми е неудобно  Mr. Green..

# 1 084
  • Мнения: 183
Тъпоъгълник,/съжалявам за обръщението Wink/имах предвид подкрепа от страна на учителите именно за неадекватността на матурите у нас ,поне за сега.Те са най-близо до децата и до учебния процес ,те са хората които би трябвало да разкритикуват едно недодялано решение на министерството.

# 1 085
  • Мнения: 6 167
Все пак има планински райони в България, където лютата зима е повече от 2 месеца.

Има такива райони, факт.
Например село Стойките, Смолянско.
До там учителите стигат с междуселския рейс, защото живеят в града. Rolling Eyes   Разбирам притеснението ти, но не виждам начин, а и нужда да се поддържат сгради и персонал за нищожен брой деца.
Реалността е такава. Иначе, на всички ни се иска по тази река да тече мед и мляко.

# 1 086
Тъпоъгълник,/съжалявам за обръщението Wink/имах предвид подкрепа от страна на учителите именно за неадекватността на матурите у нас ,поне за сега.Те са най-близо до децата и до учебния процес ,те са хората които би трябвало да разкритикуват едно недодялано решение на министерството.
Да, те ги подкрепят в това отношение, но ако днес си гледала репортажи от митинга на децата, сигурно си забелязала как Вълчев бързо ги "прибра" в МОН, за да ги убеждава колко полезни и важни са матурите и как без тях не може. А истината е, че той не може да не изпълни изискването на ЕС за провеждане на зрелостни изпити, а в същото време и няма как да окаже натиск върху ВУЗ-овете да приемат кандидат-студенти с оценки от матури, защото висшите училища са автономни. В същото време обаче, не пропусна да засегне въпроса за това в коя община били най-големи отличници, което ми се струва подло, защото вече започва да настройва и децата едни срещу други.  Confused

# 1 087
  • Мнения: 2 759
...Ами спри да пишеш вече и помисли малко, как стоят реално нещата, щото и на мен ми писна да обяснявам!
                 Странно, всичко чета, а не съм срещнала подобен отговор. А мисля, че попитах. Та... би ли повторила/копирала отново, моля? Извинявам се за притеснението да обясниш позицията си...

Общи условия

Активация на акаунт