Учителска стачка 2

  • 29 905
  • 1 087
  •   1
Отговори
# 1 065
  • София
  • Мнения: 5 606
Не ви отива на работещите в сферата уж на образованието и имащи педагогическо имащи педагогическо  да се държите и изказвате по такъв начин.Някой обърнал ли е внимание,колко усмихнати и доволни са всички митингуващи учители попаднали в полезрението на камерата на някоя медия?!Те изглеждат не като на стачка,която решава професионалното им развитие,ами точно като на" седянка".
По какъв начин трябва да се изказват "имащи педагогическо образование"?С ехидна усмивка и безхаберие,като министъра!Аз предлагам на всички желаещи да заемат местата на подалите оставка учители и да видим колко време ще издържат.Да разберат за какво става въпрос и как се работи в училище,тогава пак ще говорим!
Стига с това де! Разбрахме, че за вас това е най-тежката професия и никой друг не може да я практикува. Но защо мислиш, че другите работи са мноооого по-лесни! Ела да видиш дали ми е лесна работата, или отиди в болница, пожарна и т.н. тези на първо четене ми идват, не визирам конкретни професии! Не казвам, че е лесно да си учител, но с такива изказвания някак си се омаловажава труда им съвсем!
За нас не е тежка,ние сме свикнали и си обичаме професията!Но ние имаме много повече отговорности и за това искаме адекватно заплащане!
От кой имате повече отговорности? За адекватното заплащане писах вече 1000 пъти. За това, че естествено, че носите голяма отговорност, също писах 1000 пъти. Но не съм съгласна, че тази професия е най-най-отговорната от всички, че само вие сте натоварени, че само за вас ви е  тежко и т.н.

# 1 066
  • Мнения: 1 172

Ей, тогава ще са ми много интересни майките, дали ще се сетят на кого да реват, че децата им се обучават в много големи класове от по 35 деца.

Ние бяхме 32ма в клас. Не бройката, а дисциплината и авторитета на учителя са важни!

А можеш ли да ни кажеш защо сте против делегиран бюджет - какво точно значи това и как ще се отрази конкретно на вашето училище? Защото директори на училища, които от доста време управляват такива бюджети, твърдят точно обратното на това, което ти пишеш. Те са доволни.
Е, на практиката им или на хипотезите ви трябва да вярваме?

# 1 067
Какво означава "казаха едно и също нещо не с проценти ,а с цифри и заблудиха всички" newsm78?!Съжалявам ,но на интелигентен човек,висшист не може толкова лесно ,с толкова елементарни неща да го заблудят.Ами те не бяха ли пресметнали какво е в проценти,каква сума искат ?Те просто държат на 100% увеличени ,но съм абсолютно сигурна че на 80% от стачкуващите не им е ясно какво означава това като сума.Можеш ле да искаш нещо,да имаш претенции и същевременно да не си наясно със себе си?

Да, пресметнали са, но не може да отидеш на пазара, за да си купиш 1 килограм ябълки, а продавачът да тръгне да ти обещава 35% от крушите, които има, нали? Искането към Правителството беше в една величина за целия отрасъл, а ТО предложи "офертата" си в друга и то само за педагогическия персонал, а оттам настъпи объркване за всички, не само за стачкуващите. И учителите вече отдавна не искат 100%, така че моля, не включвай отново тази цифра, при положение, че тя отдавна дори не се коментира.

# 1 068
  • Мнения: 183
Възпитанието не ми позволява да правя конкретни констатации за човек ,когото не познавам ,но не всеки е така" Не си добре запозната"-не бих се съгласила,защото  първото писмено предложение,което получиха вашите синдикални ръководители беше в понеделник ,а не миналата седмица.

# 1 069
  • София
  • Мнения: 1 076
Не ви отива на работещите в сферата уж на образованието и имащи педагогическо образование да се държите и изказвате по такъв начин.Някой обърнал ли е внимание,колко усмихнати и доволни са всички митингуващи учители попаднали в полезрението на камерата на някоя медия?!Те изглеждат не като на стачка,която решава професионалното им развитие,ами точно като на" седянка".

За "пир по време на чума" чувала ли си? Нещо такова е и при нас сега. Днес на митинга нямаше усмихнати лица.

# 1 070
  • Мнения: 183
Какво означава "казаха едно и също нещо не с проценти ,а с цифри и заблудиха всички" newsm78?!Съжалявам ,но на интелигентен човек,висшист не може толкова лесно ,с толкова елементарни неща да го заблудят.Ами те не бяха ли пресметнали какво е в проценти,каква сума искат ?Те просто държат на 100% увеличени ,но съм абсолютно сигурна че на 80% от стачкуващите не им е ясно какво означава това като сума.Можеш ле да искаш нещо,да имаш претенции и същевременно да не си наясно със себе си?

Да, пресметнали са, но не може да отидеш на пазара, за да си купиш 1 килограм ябълки, а продавачът да тръгне да ти обещава 35% от крушите, които има, нали? Искането към Правителството беше в една величина за целия отрасъл, а ТО предложи "офертата" си в друга и то само за педагогическия персонал, а оттам настъпи объркване за всички, не само за стачкуващите. И учителите вече отдавна не искат 100%, така че моля, не включвай отново тази цифра, при положение, че тя отдавна дори не се коментира.
Може и така да е ,но тъй като гледам да съм" запозната" със ставащото, вчера  в сутрешния блок на Нова ТВ имаше репортаж ,в който учителка/не си спомням от кой град беше,не от София/изрично подчерта ,че стачката продължава и те искат 100% увеличение,беше запитана какво означава това в цифри...........нямаше отговор.

# 1 071
Благодаря на Лого5ка и Лабрекс! За останалите какво да кажа... Като ви чета, разбирам, че сте първа люпилня на т.нар. демокрация в България, която не е нищо повече от липса на солидарност. А липсата на солидарност е показателна за други, по - дълбоки неща, които не бихте могли да разберете.  Аз, слава Богу, съм ви кака и през 1989 г. бях вече пълнолетна. А на 10.11.1989г. бях на театър - помня всеки миг - и гледах "Фрагменти". Когато се прибрах вкъщи, заварих родителското тяло зяпнало телевизора с невярващи очи. Днес животът ни е "фрагменти". Мисля, че още тогава усетих, а днес вече разбирам... Щом има изказвания от типа: "Какво искат даскалите, половината народ получава по-малко от тях!", значи много сме далеч от истината. Защо целият този народ не се вдигне? Не говоря за революция, а за солидарност. Днес загинаха двама миньори в "Ораново". Някой от вас ще се сети ли да направи пост за това? И те са синове и бащи. Не разбирате ли, че без солидарност и без разум сме заникъде!

# 1 072
  • София
  • Мнения: 1 076

Ей, тогава ще са ми много интересни майките, дали ще се сетят на кого да реват, че децата им се обучават в много големи класове от по 35 деца.

Ние бяхме 32ма в клас. Не бройката, а дисциплината и авторитета на учителя са важни!

А можеш ли да ни кажеш защо сте против делегиран бюджет - какво точно значи това и как ще се отрази конкретно на вашето училище? Защото директори на училища, които от доста време управляват такива бюджети, твърдят точно обратното на това, което ти пишеш. Те са доволни.
Е, на практиката им или на хипотезите ви трябва да вярваме?


Всъщност точно обратното е Wink Едно от исканията е за делегирани бюджети в размер на 80%.

# 1 073
  • Мнения: 2 839
Ами вижте какво е адектватно заплащане, според тези, които изкарват парите:
" Васил Велев: Ако бизнесът плащаше на учителите, щеше да им даде по-малко отколкото им предлага правителството
24 октомври 2007 | 17:57 | Агенция "Фокус"
София. Бизнесът смята, че офертата на правителството към учителите за 650 лева брутна средна работна заплата за сектора даже е щедра. Това заяви пред Агенция “Фокус” Васил Велев, председател на Асоциацията на индустриалния капитал в България (АИКБ). Той цитира данните от проучване, направено от асоциацията, според което преобладаващата част от бизнеса смята, че заплата от 557 лева е реалната сума, която учителите трябва да получават. “Т.е. мениджърите биха платили толкова на учителите, ако те трябваше да им дадат заплати”, коментира Велев. “Това са хората, които създават Брутният вътрешен продукт и са хората, които плащат всъщност тези заплати”, допълни още той. “100% увеличение в заплатите не може да се получи в никой сектор в рамките на една година. Това го няма никъде по света”, категоричен бе председателят на АИКБ. “Някои учители могат да изработят повече, ако нямат ограничение в часовете, които да преподават и могат да бъдат ангажирани на академичен принцип в няколко училища. Тогава добрите учители ще могат да получават два пъти повече отколкото сега. Но това няма да е средно за всички”, обясни Велев.
Той смята, че общественият интерес не позволява 100% увеличение на заплатите.
Според Велев е недопустимо и обслужващия персонал в училищата да взема повече от обслужващият персонал в болниците, общинските администрации и др."
Бравос! Умен човек, образован, реалист. Ама кой ще му обърне внимание?! Те точно като разглезено дете, едно си знаят, едно си баят. Искат си близалка, нищо че майка им няма пари хляб да купи.
Относно това, което подчертах - само с него не съм съгласна. И по-конкретно що се отнася до обслужващия персонал в детските градини. Тяхното си е робски труд, а често са много по-грижовни към децата от учителките.

# 1 074
  • Мнения: 5 770

От кой имате повече отговорности? За адекватното заплащане писах вече 1000 пъти. За това, че естествено, че носите голяма отговорност, също писах 1000 пъти. Но не съм съгласна, че тази професия е най-най-отговорната от всички, че само вие сте натоварени, че само за вас ви е  тежко и т.н.
[/quote]Ами спри да пишеш вече и помисли малко, как стоят реално нещата,щото и на мен ми писна да обяснявам!

# 1 075
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Делегираните бюджети биха били нещо добро и полезно, но дори предложението за тях се спуска прекалено формално и без повече разяснения. Едно на ръка, защото училищата ще са второстепенни разпоредили с до 80% от бюджетите. Не се изясни дали общините или министерството ще са първостепенните разпоредители. Училища с много деца ще са ОК, защото бюджета ще се отпуска на базата "годишна издръжка за дете", която на този етап не е чак толкова висока, а както знаете и исканията за 5% от БВП не се приеха. Училищата в големите градове с повече деца ще благоденстват  до някъде, но тези в по-малките и в селата ще са постоянно застрашени от затваряне.
Правителството иска да продължи политиката на затваряне на училища. В селата това ще се усети много силно. Не можете да си представите през последните години колко български училища са затворени. За жалост това са училища в райони главно с мюсюлманско население и на тяхно място веднага се откриват религиозни.
Не ми се говори повече. Мъчно ми е за всичко, което се случва. Яд ме е, че хората не искат да си отворят очите. Яд ме е и на вас.

# 1 076
Какво означава "казаха едно и също нещо не с проценти ,а с цифри и заблудиха всички" newsm78?!Съжалявам ,но на интелигентен човек,висшист не може толкова лесно ,с толкова елементарни неща да го заблудят.Ами те не бяха ли пресметнали какво е в проценти,каква сума искат ?Те просто държат на 100% увеличени ,но съм абсолютно сигурна че на 80% от стачкуващите не им е ясно какво означава това като сума.Можеш ле да искаш нещо,да имаш претенции и същевременно да не си наясно със себе си?

Да, пресметнали са, но не може да отидеш на пазара, за да си купиш 1 килограм ябълки, а продавачът да тръгне да ти обещава 35% от крушите, които има, нали? Искането към Правителството беше в една величина за целия отрасъл, а ТО предложи "офертата" си в друга и то само за педагогическия персонал, а оттам настъпи объркване за всички, не само за стачкуващите. И учителите вече отдавна не искат 100%, така че моля, не включвай отново тази цифра, при положение, че тя отдавна дори не се коментира.
Може и така да е ,но тъй като гледам да съм" запозната" със ставащото, вчера  в сутрешния блок на Нова ТВ имаше репортаж ,в който учителка/не си спомням от кой град беше,не от София/изрично подчерта ,че стачката продължава и те искат 100% увеличение,беше запитана какво означава това в цифри...........нямаше отговор.
Може и така да е казала, но синдикатите имат мандат да преговарят за други по-ниски проценти, така че първоначалното искане вече не е актуално.  Peace

# 1 077
  • София
  • Мнения: 5 606

От кой имате повече отговорности? За адекватното заплащане писах вече 1000 пъти. За това, че естествено, че носите голяма отговорност, също писах 1000 пъти. Но не съм съгласна, че тази професия е най-най-отговорната от всички, че само вие сте натоварени, че само за вас ви е  тежко и т.н.
Ами спри да пишеш вече и помисли малко, как стоят реално нещата,щото и на мен ми писна да обяснявам!
[/quote]
Ами аз съвсем реално виждам как стоят нещата, очевидно ти не виждаш, след като мислиш, че учителската професия е най-важната, най-тежката, най-трудната, най-натоварената и в нея хората са незаменими! И пак държа да подчертая, че в никакъв случай не казвам, че това е една маловажна професия, просто защото такива няма.

# 1 078
  • Мнения: 183
Ние и да си" издерем очите" във форума и да се нападаме и да се определяме ,кой от коя люпилня на демокрацията е няма да я оправим.По-важното е децата в най-скоро време да влязат в класните стаи,а това ще стане с цената на някакви жертви от двете страни учители-правителство.

Относно солидарността съм съгласна ,че трябва да сме единни като нация,като народ,но РАЗУМНИ и РЕАЛИСТИ.Безумството на никого не е помогнало.Защо до сега не подкрепихте вие учителите своите ученици относно матурите,относно неадекватната програма......?Сигурна съм че ще получа цветист отговор ,но ....какво от това просто се замислете и вие за всички около вас ,защото от 5 седмици доста потърпевши има.Желая на всички лека и спокойна нощ!

# 1 079
Защо до сега не подкрепихте вие учителите своите ученици относно матурите,относно неадекватната програма......?Сигурна съм че ще получа цветист отговор ,но ....какво от това просто се замислете и вие за всички около вас ,защото от 5 седмици доста потърпевши има.Желая на всички лека и спокойна нощ!

Мама-ло, учителите не са тези, които настояват да има матури. Според изискванията на ЕС, зрелостни изпити трябва да има, но парадоксът е, че те би трябвало да заменят приемните изпити във ВУЗ-овете, а не да ги дублират, както е в случая.

Общи условия

Активация на акаунт