Колко време мина от първия опит за прохождане до прохождането?

  • 4 200
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Тери прояви желание на 11м,но проходи чак на 1г и 3м.

# 16
  • Мнения: 8 242
Хм.. Какво значи опит за прохождане  Thinking
Тони започна да ходи сам по мебелите на 8 месеца.. На 9 ме държеше за ръчичка, на 10 вече ходеше..

# 17
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Хм.. Какво значи опит за прохождане  Thinking
Колко време мина откакто започнахте да държите децата си и те да правят първите крачки, докато започнаха сами да си ходят.

# 18
  • Мнения: 676
При нас - малкия се пусна да върви сам в началото на 11м.,но фактически проходи след 3седмици и сега обикаля по цял ден, но не рискувам да ходя да му вземам храната без количката, защото както са казали и другите майки малките се отплесват, не можеш да им кажеш посоката, в която да вървят - сложно е, а пък с две още повече. Въоражи се с малко търпение.

# 19
  • Мнения: 1 006
На 8-месеца започнах да го водя за ръчички на 11 месеца проходи.Стабилно започна да ходи към година и 3-4 месеца.Освен това и сега не можем да излезем без количка,защото той не иска да ходи редом с мен,все тича на някъде едвам го настигам.Затова си мисля,че ще ти е малко трудно с две деца без количка.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 522
На около 10 месеца започна да ходи като я държах за ръцете, пусна се точно на рождения си ден. Сега 2 месеца по-късно вече ходи относително стабилно, пада разбира се доста все още. За самостоятелно ходене обаче на вън, без количка и е доста рано. По никакъв начин не мога да я накарам да ходи и 2 метра в желаната от мен посока, винаги има дървета, коли, тревички, боклуци и фасове по земята, които са толкова по-интересни от това просто да ходиш след мама.  

# 21
  • Мнения: 983
Мммм даааа. Стана ми ясно. Е все ще се оправим някакси. Така или иначе ще ги обличам и двете и какво ли още не, та една количка ли ще ми е проблем Rolling Eyes Ще си купя само един дъждобран и сме готови.

# 22
  • Мнения: 4 621
Първите стъпки на 11 месеца. Стабилно проходи на година и 2 месеца  Peace

# 23
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Първи стъпки на 10 и половина месеца. Стабилно вървеше на годинка.

# 24
  • Мнения: X
Какво наистина значи опит за прохождане?

Според мен това са първите няколко самостоятелни крачки, макар и неуверени.

А на въпроса ти - всяко дете е индивидуалност и прохожда по различен начин и за различно време. Моята дъщеря я водя за ръце от 10 месечна, на 11 беше вече стабилна за 1 ръка, пусна се за първи път на около 1 г. и две-три седмици, а по свободно ходи от два дни. Така, че за мен този период беше 4 месеца  Crazy ooooh! И като гледам още не е приключил, защото пак търси ръката ми, не се е втурнала съвсем сама още.

За ходенето без количка - всички сме единодушни. Нормален ход, без много разсейване на близки разстояния се постига към двегодишна възраст най-рано.

# 25
  • Мнения: 729
Моника започна да ходи хваната за 2 ръце на 10м.На 11 м. вървеше стабилно хваната за едно пръстче.Първите си самостоятелни крачки направи две седмици след рожденият си ден,а след още 2 седмици(на 1год и 1 месец) вече беше доста стабилна.Сега върви и в парка доста добре,но все трябва да се ходи след нея.При всеки е различно,но мисля ,че скоро няма да можеш да излезеш без количката.Поне аз не се решавам.

# 26
  • Мнения: 8 999
Около 4-5 месеца. Опити, за ръчичка, имаха още от 9-10 месечни, но се отпуснаха да ходят стабилно чак след 1г. 2-3 мес.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 101
миличка, аз и до ден днешен не мога да изляза с едното си хлапе само бз количката. На 9 месеца просто се пусна и проходи, никога не ми е давал да го водя за ръчичка, нито докато се клатушкаше като пате, нито сега....но ако трябва да отида до кухнята - която е на 10 мин от нас без количка ще ми отнеме поне 1 чес до там, ще си скъсам нервите, ще се скараме с детето ит.н....абе даже не мога да си о помисля, той си ходе като блуждаещ електрон, 5 крочки назад, 1 напред , 10 наляво, 30 надясно, ръка не дава, тича като ужилен, не го интирисуат, други хора, колела, коли и т-н. има ли по пътя му....изобщо....не знам, някой деца на неговата възръст се предвижват и без колички, но други като него не...
а не говорим, че дори послушно ходещите по права линия деца се изморяват бързо, като пресичате трябва да ги гушкаш и г.н.
та с една дума - надали скоро ще заизлизате без количка...

# 28
  • Мнения: 1 440
Моята дъщеричка започна да ходи за две ръце на 9-10 месеца.Пусна се за първи път и направи някалко крачки самостоятелно 1 седмица преди да навърши годинка,2 седмици по-късно вече ходеше самостоятелно.
Без количка започнахме да се придвижваме на 1 година и 11 месеца.И сега вече се справя чудесно!

# 29
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Този период продължава различно дълго, но щом още се държат за двете ръце, не давай много зор.
По-добре да пълзят повече, за да заякнат.
Не рискувай да тръгваш сама с двете без количка в близките месеци, защото дори и проходили, в един момент искат гуш и толкоз, а как ще носиш и двете (плюс евентуалната дамска чанта с куп полезни неща)

Общи условия

Активация на акаунт