Как се карамелизира захар?

  • 56 144
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 435
Аз ти припоръчвам тая красота и вкусотия, ще те вземе мъжът ти за вечни времена! Grinning
   Е това още утре ще го пробвам,че за днес менюто е пълно.
А в неделя бяхме на гости и за пръв път ядох такъв крем-карамел с кроасани...не беше лош,но наистина това си е сладкиш и няма нищо общо с класическия крем-карамел,от него мога да изям една тава Embarassed

simplyaven,порозовя ли ти захарта на котлона?Ако да-значи си я карамелизирала.

Е,защо всичко се заяждат,че съм предложила сладкиш?Никой не ви го е представял за  друго!Да съм казала,че е крем в купички?Просто реших да й предложа нещо,което да опита ако иска.Пишман станах вече.
И да споделя,че моята карамелизирана захар никога не порозовява,става си кафявичка.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Не се заяждам,съжелявам че така го приемаш...не се сърди,чудесно е че си предложила този вариянт на simplyaven.
Мисля,че няма нищо лошо в това да кажем кой  сладкиш ни допада по-вече.Ако не го бях пробвала по случайност преди няколко дни,никога не бих изказала мнение.Дори смятам и аз да го направя някой път-мъжлето ми хапва всичко сладко-без особени претенции.Важното е да има след вечеря десертче-може и вафла да е...

   А карамелизираната захар наистина е кафеникава,но започва да се карамелизира,когато леко порозовее,или да съм по-точна пооранжевее...или какъвто там нюанс разпознават очите ни.

# 17
  • София
  • Мнения: 581
Когато карамелизирам захар винаги ми става оранжево кафява и започва да мирише ако тръгне да прегаря.
Това с равните количества вода и захар е доста не правилно.Аз лично на чаша захар слагам 2-3лъж.вода не повече.

# 18
  • Мнения: 4 435
Не се заяждам,съжелявам че така го приемаш...не се сърди,чудесно е че си предложила този вариянт на simplyaven.
Мисля,че няма нищо лошо в това да кажем кой  сладкиш ни допада по-вече.Ако не го бях пробвала по случайност преди няколко дни,никога не бих изказала мнение.Дори смятам и аз да го направя някой път-мъжлето ми хапва всичко сладко-без особени претенции.Важното е да има след вечеря десертче-може и вафла да е...

   А карамелизираната захар наистина е кафеникава,но започва да се карамелизира,когато леко порозовее,или да съм по-точна пооранжевее...или какъвто там нюанс разпознават очите ни.

Точно,важното е десерт да има..и да е вкусен. Peace

# 19
  • Мнения: 3 034
съкулинари, всичко е наред!  Hug вчера спрях да пиша като си дойде мъжа ми, още не се беше размирисало въобще от фурната и лошо ми ставаше вече, обаче след около 1 час печене си замириса на крем карамел определено и той веднага надуши  Mr. Green захарта ми стана кафеникава... светло, но беше и в тефлонова съдинка та ми е трудно точния цвят да определя! същественото е, че хич не миришеше на карамел и затова се ошашках, но явно после с печенето си пусна аромата  Crazy сега обаче да споделя проблема - стана на шупли, въпреки че постоянно следях да не заври водата и пекох на 160 градуса, нищо не е завирало  newsm78 не че за нас е проблем, ние пак ще си го изядем, но се зачдих защо пък така стана... ако имате идеи и хитринки - моля споделете  Hug

на Slav4e_Av4e и labrex много благодаря за вариациите, сега като се справих веднъж, мога да мина и на по-комплексни изпълнения и ще докладвам   bouquet

# 20
  • Мнения: 192
Аз лично на чаша захар слагам 2-3лъж.вода не повече.
Супени или чаени и винаги ли ти е течен карамела после?

# 21
  • Варна
  • Мнения: 313
Здравейте, имам проблем. Днес се опитах да направя карамелизираната захар, но като се стопи, без да слагам вода, захарта, за секунди стана твърда.
Моля, обяснете ми подробно, как точно се карамелизира захарта. Сложих на око, по дъното на тавата 2 мм.
Благодаря!

# 22
nqkoi znae li vs sustoqniq na zaharta pri razli4nite tempeeraturi ???? ako znaeee pls da mi pi6e na anjo_gg@abv.bg SPE6NOOOO

# 23
  • The point of no return
  • Мнения: 822
Преди няколко дни правих крем-карамел  и стана бонбон, като си има впредвид че ми беше за първи път Flutter

Рових из Нета за разни трикове за карамелизирането (пробвала съм да карамелизирам за кексове - голям зор) и го направих по следния метод - в тавичка изсипах 1 чаша захар и сложих в загрята фурна за около 5 мин може и повече докато захарта се карамелизира - резултатът беше повече от перфектен Peace



# 24
  • сусурлево
  • Мнения: 474
съкулинари, всичко е наред!  Hug вчера спрях да пиша като си дойде мъжа ми, още не се беше размирисало въобще от фурната и лошо ми ставаше вече, обаче след около 1 час печене си замириса на крем карамел определено и той веднага надуши  Mr. Green захарта ми стана кафеникава... светло, но беше и в тефлонова съдинка та ми е трудно точния цвят да определя! същественото е, че хич не миришеше на карамел и затова се ошашках, но явно после с печенето си пусна аромата  Crazy сега обаче да споделя проблема - стана на шупли, въпреки че постоянно следях да не заври водата и пекох на 160 градуса, нищо не е завирало  newsm78 не че за нас е проблем, ние пак ще си го изядем, но се зачдих защо пък така стана... ако имате идеи и хитринки - моля споделете  Hug

на Slav4e_Av4e и labrex много благодаря за вариациите, сега като се справих веднъж, мога да мина и на по-комплексни изпълнения и ще докладвам   bouquet

за да не е на шупли , не трябва водата да заври , а карамела ги правя с масло


Леле темата колко е стара - явно вече си се научила!

# 25
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
За да не се втвърди карамела се слегат 2 - 3 капки лимонов сок или оцет Peace

Общи условия

Активация на акаунт