Проблеми при изплащането на болнични листове от НОИ

  • 97 297
  • 527
  •   2
Отговори
# 525
  • Мнения: 4 156
Аз получих имейл, че ще ми преведат парите в 15 дневен срок след подаване на Декларация 1 от сегашния ми работодател.

Имах 2 трудови договора. Малко след като родих ме съкратиха. От тази фирма няма да им дадат Декларация 1.
Върнах им 2 въпроса - защо 5 месеца са ми изплащали парите в първата седмица на месеца и не са чакали Декларация 1 и защо не изплащат парите, които са
"през" втората фирми, където съм съкратена. Там няма да получат данни от Декларация 1.

Поне се успокоих, че не е бъг в системата и няма да си чакам с месеци.
Отговориха за 1 седмица на имейла.

# 526
   Като се изплатят заплатите и осигуровките се подава Декларация образец № 1, до два дни след изплащане на осигуровките работодателят тлябва да представи болничните листове в НОИ.
  Ако нямате превод, преди да проверите в НОИ, поискайте от вашето счетоводство входящия номер на протокола, с който са представени болничните и входящия номер на декл. обр. №1 /ако са я подали/ и тогава питайте в НОИ, Ако оттам ви кажат, че не са представени, тогава им покажете входящите номера. На мен ми се е случвало да ми кажат, че болничният не е представен, но като им кажа входящият номер, веднага го намират.
  

# 527

Общи условия

Активация на акаунт