Прееклампсия

  • 27 745
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
благодаря ти.Аз го следя по 4 пъти на ден,а на Доплер ходя на 2 седмици.Това го правя почти отначалото,заради предишните аборти(при втората бременност започнах да вдигам кръвно от 17 г.с.-поне тогава го засякох).От 2-рия месец още съм на Допегит,Аспирин (100 мг.) и рибено масло и с тях кръвното ми рядко е било над 130/90.Ако не ги бях започнала от рано,не знам как щеше да е.Обаче ми казаха,че кръвното се контролира по-лесно,белтъкът е по-опасен.Общо взето ме следят много внимателно и съм много благодарна на лекарката ми.Но не всичко зависи от нея и мен.Надявам се,че нещата ще се развият добре този път.
прави ли генетични изследвания? при мен се предполага че там е проблема но тъй като износих и втората и не мисля за трета - няма да правя
ти прави ли генетичнио и имунологични?
мен Тодорова към горните ти лекарства бе предписала и още нещо ...ама ако те интересува ще го търся - за него Дяволов каза, че все още не е доказано че помага на плацентата

# 16
  • София
  • Мнения: 3 123
правих и генетични и имунологични-наред са.Лекарството да не е Дусофарм-това също ще го пия по-късно.А ако се наложи ще ми бият и Фраксипарин.

# 17
  • София
  • Мнения: 6 363
при мен повишеното кръвно се регулира за около 2 седмици след раждането, пиех си допегита. но аз не съм правила стойности над 160/100.

след това не го бях мерила повече от 1 година, но наскоро при профилактичен преглед пак се установи повишение и най-вече - повишена долна граница. явно пак трябва да се следя...

# 18
  • Мнения: 393
Мойто е около140-150/90-100...Пия по 1 Дупегит сутрин и вечер,а последния път нямах белтък(преди около 1 мес-1.5)Тук Доплер няма,Дупегита ми го изписаха от София.И за това ужасно се страхувам да раждам в местната болница,все ми се струва да се дигна и да ида до софия newsm78Атам къде ли?Никой не познавам,в една болница не съм била....А и се пада около Нова година TiredМного съм объркана и много се страхувам...Към кого мога да се обърна и къде,моля,дайте ми съвет!!!

# 19
  • Мнения: 1 685
незнам към кого да се обърнеш но сигурно мамите от форума ще помогнат Peaceаз ти желая едно прекрасно бебче и здраво  Winkкъсмет и леко раждане

# 20
  • Мнения: 393
Благодаря! Наистина се надявам на помощ-по принцип в този форум не съм влизала,по-често в отчетни Simple Smile,но и тук съм сигурна ,че може да се намери нова информация,опит и нови приятели Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 6 363
juleto18,

в Майчин дом - София има две клиники, които се занимават с патологична бременност. на 5-тия и на 10-тия етаж.
от клиниката на 5-тия етаж препоръчвам д-р Дяволов (при него раждах), а от клиниката на 10-тия етаж - д-р Виолета Димитрова (тя ме следеше на ултразвук).
добре е да се свържеш с някой от лекарите в клиниката, да поеме ангажимент към теб, евентуално да те вземат даже 1-2 седмици преди термина за наблюдение.
на лично съобщение ти пращам телефоните на тези двама лекари.

# 22
  • Мнения: 124
Желателно е да постъпиш в болница да те наблюдават теб и бебето за всеки случай!

# 23
  • Мнения: 1 685
и аз така си мисла ,че трябва да постъпиш в болница,за да си под наблюдение Peace  а на мен допегита не ми помагаше въобще  ooooh!не искам да си спомням за тези дни прекарани в болницата беше ужасно.на всички вас мами с прееклампсия желая прекрасни живи и здрави съкровища и леко бременеене Hugкъсмет и кураж

# 24
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
juleto18,

в Майчин дом - София има две клиники, които се занимават с патологична бременност. на 5-тия и на 10-тия етаж.
от клиниката на 5-тия етаж препоръчвам д-р Дяволов (при него раждах), а от клиниката на 10-тия етаж - д-р Виолета Димитрова (тя ме следеше на ултразвук).
добре е да се свържеш с някой от лекарите в клиниката, да поеме ангажимент към теб, евентуално да те вземат даже 1-2 седмици преди термина за наблюдение.
на лично съобщение ти пращам телефоните на тези двама лекари.


послушай Джам
но! задължително лична уговорка - т.е.е иплащане иначе се държат като с крава и нищо не вършат
обаче ако имаш уговорка с добър лекар - няма по-добри от тях и от това място за теб и бебето ти

# 25
  • Мнения: 393
  Лошото сега е,че д-р Дяволов няма да го има около празниците,и даже и да ме приеме в отделението-няма да е на раждането.Препоръчаха ми д-р Гунев Thinking
  И за плащането-плащам си на касата на болницата за избор на екип(май около 500 ) или си плащам на ръка(ама колко newsm78 та да не се излагам)?

Общи условия

Активация на акаунт