Каква е причината кърмата да намалее внез

  • 1 522
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 81
Здравеи,Фил,познавам те от юлските мами, трябва да споделя, че моите две момчета са много различни вав всяко отношение - дори при храненето - Даниел яде толкова настървено,като че ли не е ял от дни, а Калин още от раждането суче много вяло и понеже не наддаваше добре му давах по 30мл добавка още от първия месец, като се цедях почти непрекъснато за да не ми намалява лактацията (от цедене си разраних гърдите и в края на първия месец го спрях), през това време и наи-вече през втория месец Даниел беше почти непрекъснато на гърда и стана така че ми се увеличи лактацията без този тормоз с цеденето - спрях добавките с изключение на последните две хранения на Калин, сега са все още на кърма, но и аз имам дни в които се чудя от глад ли реват и дали не е време да захранвам.
Четох една американска книга, в която пише, че дори осиновени деца могат да бъдат кърмени, ако майката ги слага на гърда често това изпращало сигнал до мозъка, които от своя страна изпращал сигнал до съответната жлеза да започне да произвежда пролактин - така в рамките на две седмици кърмата на нераждали жени тръгвала,т.е. нещата са обратими- можеш да увеличиш количеството на млякото отново- пожелавам ти да успееш
И последно - според лекарката на една приятелка за изграждане на имунитет било достатъчно бебето да се кърми веднъж на ден, използвам случая да попитам така ли е

# 16
  • София
  • Мнения: 12 233
  Анна защо не драснеш и при  нас в близнашкия  Wink

# 17
  • Мнения: 81
Благодаря за поканата, Айла, едва от скоро започна да ми остава по малко време за форума  Laughing, разбира се,че ще пиша и там

Общи условия

Активация на акаунт