Страхотен Кекс!

  • 66 367
  • 182
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 481
Продуктите:
5 яйца (отделят се жълтъците от белтъците)(става и с 3 по големи)
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
1/2-1 ч.ч. орехи
1/2 пакетче масло
Рецептата е без бакпулвер ,  защото колкото повече яйцата се бият със захарта толкова повече се надига,не му трябва бакпулвер
 


Жълтъците и белтъците се разделят!Белтъците и захарта се разбиват на сняг!
  Постепенно към белтъчения сняг се прибавят жълтъците и се разбива,добавя се и брашното и е готово!
  Във формичката за кекс се разтопява маслото във фурната Към разтопеното масло се прибавят на едро счукани орехи,отгоре се изсипва сместа и е готово за печене!

Пече се 20 минути в предварително загрятата фурна 220гр.(според фурната може и по малко време)
Не се отваря докато се пече за да не спадне!
Става пандишпанен вкусен и ароматен кекс!
След 20те минути се изважда и се обръща във подходяща чиния!
   И орехите са отгоре заедно със разтопеното и попило масълце !
Може да се поръси и със пудра захар!
Това е да ви е сладко!

Последна редакция: сб, 02 май 2009, 11:48 от Eli83

# 1
  • Мнения: 6 017
Звучи интересно...ще го пробвам. А ти не се притеснявай толкова много. Постарала си се дооостаа с тия снимки. Браво.

# 2
  • In a surreal moment!
  • Мнения: 2 038
Браво Ели ! Чудесно представяне , надявам се и кекса да е толкова вкусен , колкото изглежда . Май съм разгледала всичките кексове от кулинарната книга , точно този не съм срещала . Аз също правя пандишпанен , но все нямам орехи и кр. масло и му слагам кафе на прах и олио - да има шарка и коричката да е мазничка Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 037
Веднага си копвам рецептата и следващите дни мисля да я направя Grinning Звучи лесно,а такива рецепти най ги обичам Laughing

# 4
  • Мнения: 2 577
Eli83, мерси за идеята     bouquet
тъкмо си мислех, какъв по-различен кекс да направя тия дни, че и аз като бабите, знам си два и тях си бъркам - каквото си баба знае туй си бае   Embarassed
а като гледам този е и лесен и бърз, може още довечера да пробвам  Peace

# 5
  • Мнения: 3 622
Eli много подробно си обяснила направянето на това кексче и изглежда добре  Grinning

# 6
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Супер лесно и бързо звучи,Ели!
 А не може ли да се сложи и малко захар на дъното, за да се карамелизира? И друга идея ми идва на ума - да се разреже и по средата да се сложи мармалад, желе или течен шоколад ( малката ми щерка яде всичко с него!).Прилича много на пандишпаненото руло дето се пече с хартия, а за толкова години все не успявам да си купя правоъгълна тава.
 Без набухватели е, нали? А ванилия?
  EmbarassedМного питам, ама то си е професионално изкривяване.

# 7
  • Мнения: 22 867
 Eli83, кексчето звучи и изглежда страхотно!   bouquet Сложи, ако не те затруднява, последната снимка по-голяма. Благодаря, че сподели рецептата на свеки!  Grinning

# 8
  • Мнения: 481
Кексчето е страхотно! Много отдавна съм го яла и рецепта ми даваха, нооо остана някъде в небитието... и преглъщам като се сетя за вкуса му мммм
Благодаря за рецептата  Peace

# 9
  • Мнения: 2 481
 Hug
Билянка няма набухвател то си бухва много защото разбиваш белтъците  със захарта и това е достатъчно!Ванилия -можее Peace
Захар на дъното незнам Thinking
А по средата да се разреже -също -можее,след като е готов обаче де и изстинал защото има период от изваждането от фурната когато е опасно да пипаш може да спадне,пандишпанова му работа!


А кекса вече свършиии ! Mr. Green

Вървеше и с кисело млекце за закуска, нооо няма!

# 10
  • Мнения: 2 577
стана за половин час - бързо и лесно  Peace
аз вече го извадих от фурната - наистина си бухна достатъчно  Laughing
следвах стриктно инструкциите и само ванилия добавих
сега баткото се върти около него и чака да изстине, че да си похапне за десерт  Mr. Green

# 11
  • София
  • Мнения: 1 423
Много добре изглежда!  Grinning Ние обичаме кекс и ще го пробвам! 

# 12
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Кексът е супер, докато съм била на работа половината са го омели ! Добре, че успях да го опитам преди да тръгнем за гостито, че като се върна....

# 13
  • Мнения: 2 577
Страхотен е  Peace
аз пък като се прибрах и ми бяха оставили чинията за миене  Rolling Eyes ама сутринта с кафето го опитах  Laughing

Eli83 , мерси  Hug
извади още вкусотийки от тефтера на свеки Peace

# 14
  • Мнения: 2 481
Хихихи има още наистина !
Радвам се че ви хареса!

# 15
  • Мнения: 865
Дааа ,вкусен и лесен кекс!Само трябва да съкратя малко времето за печене от 20 на 15 мин.Печката ми е с вентилатор и затова може би ми идват мн. 20мин newsm78

# 16
  • Мнения: 7 418
   Миксера ми е изгорял,щом с сдобия с нов, веднага ще опитам тази рецепта!
  Абсолютен фен съм на пандишпановото тесто!

# 17
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Може и на ръка!  Wink

# 18
  • Мнения: 22 867
Да покажа и моя кекс Heart Eyes



Eli83, за теб и свеки  bouquet  bouquet  bouquet

# 19
  • Мнения: 1 798
Що ли влязох в темата  ooooh! Сега ще го сънувам, както обичам орехи...
labrex, дай едно парченце насам... или поне от падналите орехчета  Blush
Eli83, мерси за рецептата

# 20
  • Мнения: 22 867
Що ли влязох в темата  ooooh! Сега ще го сънувам, както обичам орехи...
labrex, дай едно парченце насам... или поне от падналите орехчета  Blush
Eli83, мерси за рецептата

cathie, бързо вземай докато има, че май за утре няма да остане! Grinning

# 21
  • Русе
  • Мнения: 1 193
Чудесно изглежда!Утре е наред френския сладкиш с крушите и след него веднага ще заджуркам твоето,пардон на твоето свеки кексчето!Ако стане ще се похваля със снимков материал.Благодаря за рецептата  bouquet

# 22
  • Мнения: 477
Страхотно изглежда,записах си рецептата и ще я пробвам!

# 23
  • У дома
  • Мнения: 1 741
 Чудесна идея за орехчетата! Благодаря!

# 24
  • София
  • Мнения: 35 957
Мерси за рецептата,    bouquet ще го направя непременно.
Изглежда страхотно

# 25
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Нямате милост.  Sad Мусака ли да правя, таратор ли да бъркам, салата ли да мия или кекс да спретвам по-напред? 

# 26
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Апропо - БЛАГОДАРЯ за рецептата, ще я пробвам след мъничко.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 203
  Благодаря за рецептата!  bouquet

Вчера го направих.Вече е изяден!Всички в къщи много го харесаха!

# 28
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
Благодаря за рецептата!   bouquet
Само да попитам - маслото колко грама да бъде - половин пакетче от 250гр или от 125 newsm78

# 29
  • Мнения: 1 178
и аz чакам отговор zа маслото и го почвам.

# 30
  • Мнения: 2 481
Маслото-колкото душа ви иска,
 аз съм го правила кекса и със 3 яйца и със маргарин,и без орехи  но по рецептата си е най хубав де,а масло колкото повече толкова повече! Laughing
Пробвайте като за начало със 125 грамовите -1/2 Thinking

# 31
  • варна
  • Мнения: 1 830
Ели, мерси за рецептата - кекса стана супер

  bouquet

# 32
  • Мнения: 2 481
Така като го гледам ми иде да го изям,дали да не ида да си направяя! newsm78

Браво на вас,ваште даже са красиви,моя не става такъв изразителен!Да ти дойде през екрана да ядеш! Grinning

# 33
  • Мнения: 224
Ето и моята рецепта за кекс.Разбивам си 4 яйца на пяна,добавям 2 ч.ч. захар,1 пакетче бакпулвер,щипка сода бикарбонат,3/4 ч.ч. олио (малко повече от половината чашата),4 ванилийки и 2 1/2 ч.ч. брашно.Накрая разреждаме с 1 ч.ч. топла вода,до необходимата гъстота за кекс.На мен ми отива с едно пръсче по малко от 1 ч.ч. вода.Вътре може да му сложите и орехи или да го украсите наполовина с какао.Това е.

# 34
  • София
  • Мнения: 10 858
Ели, благодаря ти за рецептата  bouquet
Не знаех за такъв кекс с орехчета, срещала съм тривиалният вариант - с орехите вътре. А обожавам кекс с орехи. Утре ще купя орехи и ще го направя.

мими82 направо каква снимка си сложила, да полудее човек ooooh!

# 35
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
mimi_82, ама това си е направо разкошотия!   bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 10 858
Имам само 4 яйца. Дали ще стане, че искам да го направя?

# 37
  • Мнения: 1 178
авторката каzа, че и с три яйца го е правила и е ставал.

# 38
  • Мнения: 3 034
направих го и аз. само да кажа на тези, които имат като моята форма - горната част се вдига, тоест не са едно цяло: не слагайте маслото направо във формата, всичко изтече и фурната го загори и се включи пожарната аларма, а орехите изгоряха без мазнина Sick сложете хартия за печене и чак после маслото, орехите и т.н. втория път ще го пека и на по-малко градуси, май фурните тук са по-силнички, може би на 180-200 градуса  newsm78

# 39
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз го направих, но понеже формата ми за кекс не е незалепваща, та ми залепна и не мога да го обърна #2gunfire

# 40
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802

 ooooh! И при мен стана така, като правих сладкиша на Лео с карамел, разтече се карамела по време на печенето. Затова вече не я ползвам тази тава, само за обикновен кекс. Виждала съм Anna Olson от Foodcanada да облепя тавичката с фолио за да не тече  Thinking  На алармата отдавна съм махнала батериите,  не ми се иска да ме стресират допълнително пожарникарите  Laughing

# 41
  • Мнения: 2 481
Да формата трябва да е незалепваща или си я намажете с масълцето! Peace

А за тези форми с махащото дъно-те не са ли само за торти? newsm78

Вече от фурната зависи дали на 200 или 220 или 180 !

Може и с 3 яйца става по малък просто! Peace

# 42
  • Мнения: 3 562
....Да ти дойде през екрана да ядеш! Grinning

Присъединявам се  smile3521

Мими 82 - олигавих клавиатурата  Crazy

# 43
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз да кажа все пак за кекса - отлепи се, след като изтина /добре че облях формата с маслото/.
На вкус е фантастичен  ooooh! Орехчетата са просто върха, аз го направих с повече.
Ели благодаря за рецептата, записвам си я в тефтера!   bouquet

# 44
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз да кажа все пак за кекса - отлепи се, след като изтина /добре че облях формата с маслото/.
На вкус е фантастичен  ooooh! Орехчетата са просто върха, аз го направих с повече.
Ели благодаря за рецептата, записвам си я в тефтера!   bouquet
Ами хайде прати ми едно парченце де........  Sad

# 45
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз да кажа все пак за кекса - отлепи се, след като изтина /добре че облях формата с маслото/.
На вкус е фантастичен  ooooh! Орехчетата са просто върха, аз го направих с повече.
Ели благодаря за рецептата, записвам си я в тефтера!   bouquet
Ами хайде прати ми едно парченце де........  Sad

Ми да ти пратя де, ама ти нещо ми се сърдиш Hug

# 46
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Аз да кажа все пак за кекса - отлепи се, след като изтина /добре че облях формата с маслото/.
На вкус е фантастичен  ooooh! Орехчетата са просто върха, аз го направих с повече.
Ели благодаря за рецептата, записвам си я в тефтера!   bouquet
Ами хайде прати ми едно парченце де........  Sad

Ми да ти пратя де, ама ти нещо ми се сърдиш Hug
Аз ли? Ти пък, как ти хрумна?  Shocked

# 47
  • Мнения: 3 562
Защо спадна  Cry

Направих го точно по рецептата пекох в електрическа тенджера около 25 мин, но още преди да го изключа както се беше надул до капака започна да се връща  newsm78

Къде бъркам  ooooh!

# 48
  • Русе
  • Мнения: 1 193
И аз го направих кексчето,само че сложих и какао в тестото,+малко лешници и бадеми към орехчетата.Стана добре,хубаво се наду.Малко ми дойде по-голяма формата за печене Rolling EyesВажното е,че бързо свърши,т.е беше одобрен Grinning
Благодарско за рецептата.

# 49
  • Мнения: 3 034

 ooooh! И при мен стана така, като правих сладкиша на Лео с карамел, разтече се карамела по време на печенето. Затова вече не я ползвам тази тава, само за обикновен кекс. Виждала съм Anna Olson от Foodcanada да облепя тавичката с фолио за да не тече  Thinking  На алармата отдавна съм махнала батериите,  не ми се иска да ме стресират допълнително пожарникарите  Laughing

за фолио не бих се сетила... но с хартия за печене става, правила съм други кексове със заливка и се изпича идеално  Hug

Да формата трябва да е незалепваща или си я намажете с масълцето! Peace

А за тези форми с махащото дъно-те не са ли само за торти? newsm78

Вече от фурната зависи дали на 200 или 220 или 180 !

Може и с 3 яйца става по малък просто! Peace

не са за торта, те са с друга форма. за кекс са, просто тази част, която е с издаденото нагоре (което прави дупката на кекса в средата) е отделна от обиколната и дъното - така се вади супер лесно, само се издърпва като е изпечен, но не помислих хич, че все пак има някакъв луфт  newsm78 нищо де, кекса е супер, просто ще намаже домочадието още един в бързината  Party

# 50
  • Мнения: 951
В декемврийската ни темичка няма никой,затова реших да се "поразходя" из форума,което правя твърде рядко и преди около 2 часа се натъкнах на тази рецепта.Страхотна е !Е,това са думите на моя мъж,защото аз такива вкусотии не си позволявам,особено пак толкова късно!Кексът не ми направи никакви мизерии,наду се добре,отлепи се като хората.Като изстина го разрязах и намазах с шоколад,за да стане по-калоричен,че иначе не е... Joy
Е,след този страхотен кекс може  тази вечер да има секс hahaha

# 51
  • Мнения: 2 481
Хихи браво след кекс следва секс!

Росалче незнам на мен в началото когато го правех все ми спадаше или от силна фурна и като го извадя спада,или ако съм отваряла фурната през време на печенето!
  А в електрическа тенджера незнам каква ще е причината! newsm78

# 52
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
...................Е,след този страхотен кекс може  тази вечер да има секс hahaha
Е това вече е приказва!

# 53
  • Мнения: 438
Рецептата изглежда страхотна и ще я пробвам още утре за закуска!
Благодаря!

# 54
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Току що го направих, стана бързо за около 35 минути с печенето, вдигна ми се доста, само забравих да сложа една две ванилийки в сместа, но пак се очертава вкусен, след около 8 минути го изваждам от фурната, а как ухаееее Party
Мислех да правя пак френския с круши, но не съжалявам, страхотна рецепта..мерси  bouquet

# 55
Eli83, благодаря за рецептата сега бързо ще си я копна . Утре  още ставам и ще го пробвам и аз .  chef

# 56
  • Мнения: 527
Eli83 благодаря за страхотната и лесна рецепта.  bouquet  bouquet  bouquetвече е една от любимите ни.

# 57
  • Мнения: 231
Страхотна рецепта - лесна и ефектна, много благодаря! Не усетих колко бързо стана, а още по-малко усетих колко бързо свърши...  bouquet

# 58
Рецептата е уникална  smile3501 smile3501  бърза, лесна ииии много вкусна Peace уверих се в това след като я пробвах Всички в къщи са доволни . Благодаря  на Ели83 Hug Grinning

# 59
  • Мнения: 2 724
Дъщеря ми се е запалила по сладкарството Rolling Eyes.
Като видя тази рецепта и реши, че непременно трябва да се пробва.
Стана страхотен кекс Peace, само че орехите не останаха отгоре, а в средата.
Защо  33uu?
Ето го 

# 60
  • Мнения: 318
А дали има възможност това кексче да се изпече в обикновена тава, нямам форма за сладкиши, а много ме съблазнява ooooh! ooooh!

# 61
  • Мнения: 2 724
Аз ли нещо не разбирам или се сегуваш?  33uu

# 62
  • Мнения: 2 481
интересни рецепти------->  http://---цензуриран-спам---/f.php?f=Shiroka%20polqna
Аз ли нещо не разбирам или се сегуваш?  33uu
 


 newsm78 newsm78 newsm78

# 63
  • Мнения: 2 481
А дали има възможност това кексче да се изпече в обикновена тава, нямам форма за сладкиши, а много ме съблазнява ooooh! ooooh!


Може защо да не може и да пуснеш снимка да видим после,но да е малка тавичка  Peace и дълбока  Peace

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Благодаря за рецептата!  bouquet
Кекса се получи чуден.
СЛожих малко повече масло и на мен лично ми стана мазничък, но мъжо - мммм...много го хареса  chef .
А дали има възможност това кексче да се изпече в обикновена тава, нямам форма за сладкиши, а много ме съблазнява ooooh! ooooh!
Пекох го в малка тава, понеже формата ми за кекс е много малка. Получи се Simple Smile.
Снимки нямам обаче.

# 65
  • Балчик
  • Мнения: 249
  Момичета и аз реших да се пробвам вчера с този кекс, но нещо не ми се получи. Във фурната изглеждаше страхотно. Като го извадих обаче спадна на половина и стана сбит, не е мекичък. Общо взето децата пообраха орехите отгоре. Не знам какво не направих както трябва.

# 66
  • Мнения: 2 577
Не знам какво точно си объркала
Аз съм го правила вече три пъти, но втория път и на мен не ми се получи
Моята грешка обаче си я знам: яйцата директно от хладилника тръгнах да ги разбивам и съответно белтъците не можах добре да ги направя на сняг, и резултата - кекса сбит

# 67
  • Балчик
  • Мнения: 249
Май и при мен ще е нещо такова. Яйцата ги взех от магазина, но там са били в хладилника явно. След половин час взех да го правя. И при мен не се рзбиха много добре белтъците. Другият път ще си приготвя от вечерта продуктите. Пък дано се получи.

# 68
  • Мнения: 7 418
     Много интересно!Досега винаги нарочно съм охлаждала яйцата преди биене......
     При мен ,когато не се получава(даже и не си спомням,кога е било за последно...  33uu),слагам в белтъците няколко капки лимонов сок и се бият перфектно!Важното  е да няма остатъци от мазнина там,където (и с каквото) се бият белтъците. Simple Smile

# 69
  • Мнения: 22 867
Аз също разбивам яйцата винаги направо от хладилника. Не си спомням да се е проваляло  разбиването им на сняг. Вероятно някаква друга е причината newsm78

# 70
  • Мнения: 2 724
     Много интересно!Досега винаги нарочно съм охлаждала яйцата преди биене......
     При мен ,когато не се получава(даже и не си спомням,кога е било за последно...  33uu),слагам в белтъците няколко капки лимонов сок и се бият перфектно!Важното  е да няма остатъци от мазнина там,където (и с каквото) се бият белтъците. Simple Smile
Освен това не трябва да попада жълтък, не стават на сняг ,колкото и да ги разбиваш.

# 71
  • Мнения: 7 418

Освен това не трябва да попада жълтък, не стават на сняг ,колкото и да ги разбиваш.
  Абсолютно! Peace

# 72
  • Мнения: 2 577

Освен това не трябва да попада жълтък, не стават на сняг ,колкото и да ги разбиваш.
  Абсолютно! Peace

Ами аз тъй като това за жълтъка го знам, винаги много внимавам, обаче понякога не ми се разбиват добре  newsm78
Останала съм с убеждение, че някъде съм чела за температурата като проблем, ама може и да бъркам
Знам ли защо не винаги ми се получава "снега"
Ще пробвам при следващия проблем с лимонов сок. Благодаря Селма за съвета ,не го знаех този трик Grinning

# 73
  • Мнения: 577
днес прочетох рецептата и направих кекса.много благодаря на ели bouquetтова е най-хубавият кекс който някога сьм правила.спазих рецептата ,единствено не добавих орехи защото мьжа ми много не обича ядки.а ето и снимка

п.с.извинявам се за размера на снимката,но и идея си нямам как да я намаля Embarassed

# 74
  • Мнения: 3 562
При мен първият опит беше провал, но сега съм решила да пробвам още веднъж, като съм изкарала яйцата да станат със стайна Т.
Тъй като формичката ми е малка /първият път пекох в ел.тенджера/ ще намаля яйцата на три и др.продукти пропорционално, пък да видим какво ще стане, а и вместо орехи ще сложа фъстици Laughing

# 75
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Доколкото знам съда, в който ще се разбиват белтъците трябва да е добре подсушен.

# 76
  • Мнения: 194
 newsm10 наистина е страхотен

# 77
  • Мнения: 1 679
Когато кекса не се получава както трябва е възможно проблема да е във фурната - температурата на печене.

# 78
  • Мнения: 845
Кекса е много вкусен! Благодаря ти Ели за добрата рецепта   bouquet

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Разкошно изглежда. Ще го направя още утре или в другиден  Peace

# 80
Аз съм само на 11 и го направих сама е са баба ми помогна при отделянето от жълтъците ! изяде се направих още един за да може и мама да го пробва!!!  bouquet  chef

# 81
  • Мнения: 7 418
  Браво,Lovly! Hug

# 82
  • Мнения: 88
Здравейте! Ако не слагам орехи, как да сложа маслото? Може ли да се разбърка със сместа или пак цялото трябва да се разтопи само в тавата и върху него да се изсипе сместа? newsm78 А дали може без масло, за да не е много мазно, само да намажа тавата?  Thinking

# 83
  • Мнения: 7 418
Здравейте! Ако не слагам орехи, как да сложа маслото? Може ли да се разбърка със сместа или пак цялото трябва да се разтопи само в тавата и върху него да се изсипе сместа? newsm78 А дали може без масло, за да не е много мазно, само да намажа тавата?  Thinking
    Според мен,само намажи тавата.С това масло кекса се получава бая мазничек!

# 84
  • Мнения: 88
Здравейте! Ако не слагам орехи, как да сложа маслото? Може ли да се разбърка със сместа или пак цялото трябва да се разтопи само в тавата и върху него да се изсипе сместа? newsm78 А дали може без масло, за да не е много мазно, само да намажа тавата?  Thinking
    Според мен,само намажи тавата.С това масло кекса се получава бая мазничек!

 Hug Мерси, след малко го почвам. Дано да се справя, че за първи път ще пека някакъв сладкиш. Не разбрах само яйцата със стайна температура ли трябва да са или може направо от хладилника.

# 85
  • Мнения: 88
И моят кекс стана сбит и твърд. Стана едно малко кексче, а на снимките изглежда огромен. Направих го със студени яйца, разбивах белтъците поне 10 минути и не се наду кекса. В началото се наду догоре на тавичката и после спадна до половината. Иначе е много вкусен! Пак ще се пробва!

# 86
  • Мнения: 22 867
И моят кекс стана сбит и твърд. Стана едно малко кексче, а на снимките изглежда огромен. Направих го със студени яйца, разбивах белтъците поне 10 минути и не се наду кекса. В началото се наду догоре на тавичката и после спадна до половината. Иначе е много вкусен! Пак ще се пробва!

marella, кексът наистина е чудесен - и красив, и вкусен. Мисля, че 10 мин са малко да разбиеш на твърд сняг белтъците и захарта. Биеш докато, като извадиш бъркалките, сместта не се влачи, а е твърда. И тогава внимателно и леко добавяш другите компоненти. Непременно пробвай пак, пожелавам ти да го направиш!  bouquet

# 87
  • Мнения: 88
И моят кекс стана сбит и твърд. Стана едно малко кексче, а на снимките изглежда огромен. Направих го със студени яйца, разбивах белтъците поне 10 минути и не се наду кекса. В началото се наду догоре на тавичката и после спадна до половината. Иначе е много вкусен! Пак ще се пробва!

marella, кексът наистина е чудесен - и красив, и вкусен. Мисля, че 10 мин са малко да разбиеш на твърд сняг белтъците и захарта. Биеш докато, като извадиш бъркалките, сместта не се влачи, а е твърда. И тогава внимателно и леко добавяш другите компоненти. Непременно пробвай пак, пожелавам ти да го направиш!  bouquet

 Heart Eyes Мерси! Ще направя първо някой по-лесен кекс, че тези пандишпани не са за всеки. Grinning

# 88
  • Мнения: 597
Кексът е страхотен . току що го направих и дори мажът ми поиска да си запише рецептата  Laughing

Бетъците трябва да са топли за да се разбият хубаво. Ако яйцата са от хладилника се поставят за 10-20 мин в топла вода.
Белтъците се разбиват без захар и ставт на пяна за няколко минути , поцле се добавя захарта и се бие докато сместа получи блясък. Около 5-10 мин. Става твард сняг.
По същия начин се спрвят и целувки.

# 89
  • Мнения: 7 418

Белтъците се разбиват без захар и ставт на пяна за няколко минути , поцле се добавя захарта и се бие докато сместа получи блясък. Около 5-10 мин. Става твард сняг.



  Това е абсолютно вярно! Peace
  За затоплянето на яйцата,обаче, не съм сигурна...... Thinking От малка знам,че яйцата трябва да са студени.Винаги ги бия студени и винаги ми стават на сняг! Rolling Eyes

  marella , Ако не ти се получава пандишпан с биенето на белтъци,не ги бий!Просто сложи в сместа за кекса 1 пакетче бакпулвер и той ще се получи! Grinning

# 90
  • Мнения: 597
Селма, ако са студени се разбиват много бавно и стават пак гасти но разтегливи.
Топлите бетъци се разбиват за броени минути и като се сложи захарта стават тварди, дори може да оформиш фигурки с тях.
Дори съм чела че се препоръчва купата с бетъците докато се разбиват да се сложи с съд с гореща вода.
Но в карйна сметка важното е да си доволна от резултата, нали така Simple Smile)

# 91
  • Мнения: 7 418

Дори съм чела че се препоръчва купата с бетъците докато се разбиват да се сложи с съд с гореща вода.

  Аз,пък,съм чела за съд със студена вода!  Crazy Joy Joy Joy
  Права си,важен е резултата!Но в интерес на истина,досега не съм имала  провал с белтъците. Peace

# 92
  • Мнения: 22 867
И на мен ми се разбиват белтъците почти без проблем. Аз, като Селма, ги разбивам студени - направо от хладилника вадя яйцата. Слагам в миксера белтъците и нужното количество захар, оставям го да си ги разбива (на мах.скорост) и в това време си приготвям останалите неща. Но се разбиват доста повече от 10 мин, докато се получи гъст твърд сняг.
Така че, явно начини много, важното е да се получи. Peace

# 93
  • Мнения: 7 418
Аз, като Селма, ги разбивам студени - направо от хладилника вадя яйцата.
    Май,точно по руските готварски книги пише,че яйцата трябва да са студени.(сетих се,защото знам,че  посещаваш руски готварски сайтове).
    Като че ли е въпрос на вяра:както вярваш,че се получава,така и се получава. Laughing

Последна редакция: сб, 13 сеп 2008, 20:16 от Селма

# 94
  • Мнения: 597
 Laughing Laughing Laughing

а по английските пише че трябва да са топли, дори днес четох във википедия  защото ми се възбуди любопитсвото Laughing
нещо като капитализъм срещу комунизъм
ще падна от смях  Laughing

# 95
  • Мнения: 7 418
  Накрая ще се окаже,че това няма никакво значение! Joy Joy Joy
  А бе,като че ли ,е въпрос на внушение! Wink

# 96
  • Мнения: 52
Браво. Кекса е страхотен направих го в събота и за няма и 10 мин
вече беше излапан от моите лакомници . В понеделник го
направих пак, но след като го извадих и обърнах го полях с
разтопено масло и  1 л какао  стана невероятно.
 

# 97
  • Мнения: 527
Страхотен кекс .Благодаря за рецептата  bouquet

# 98
  • Мнения: 2 481
Радвам се че ви харесва! Hug

# 99
  • Мнения: 1 069
А аз току- що го изгорих  Cry!
Първоначално смятах, че го слагам в недостатъчно загрята фулна, но на 17-тата минута ми замириса на изгоряло и веднага го извадих.
Опитвам се да го обърна в плосък поднос, все пак се надявам да може да се изяде нещо от него  Thinking.

# 100
Na istina e prevashoden tozi keks. Wink

# 101
  • Мнения: 7 418
  Понеже веднъж стана въпрос,затова на каква температура трябва да са белтъците ,за да се разбият хубаво....
  Консултирах се с една професионална сладкарка/хлебар,която ми каза,че яйцата непременно трябва да са студени!А ,ако по някаква причина не са,може да се направи следното нещо:съда,в който се бият белтъците да се сложи в легенче със студена вода,така те ще се охлаждат по време на разбиването и в резултат ще имате много бързо твърда белтъчена пяна.
   Още нещо.Белтъците в началото се разбиват БЕЗ захар,чак ,когато пяната ще е налице,но все още не толкова твърда,постепенно  се добавя  и захарта.

    Уверявам ви,ако спазвате тези правила, белтъците ви винаги ще се разбиват перфектно! newsm10

# 102
  • Мнения: 1 069
Благодаря Селма, като начинаещ в кексоправенето информацията ми е много полезна!
Между другото, изгорелия кекс се изяде за норматив! Моите мъже си облизаха пръстите!

# 103
  • Мнения: 215
Ще взема да опитам и аз най-накрая след толкова суперлативи   Wink

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 16:33 от Манча

# 104
  • Мнения: 555
И аз си я копирах  Hug

# 105
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Белтъэците хубаво ги ояснихте, аз обаче не разбрах да жълтъците- как се слагат- един по един, или вече разбити??

# 106
  • Мнения: 1 069
Белтъэците хубаво ги ояснихте, аз обаче не разбрах да жълтъците- как се слагат- един по един, или вече разбити??

След като се отделят от белтъците се разбъркват и се прибавят внимателно към разбития сняг, поне аз така направих  Hug.

# 107
  • Мнения: 2 803
Благодаря на авторката, звучи интересно, ще го пробвам. Hug

# 108
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Белтъэците хубаво ги ояснихте, аз обаче не разбрах да жълтъците- как се слагат- един по един, или вече разбити??

След като се отделят от белтъците се разбъркват и се прибавят внимателно към разбития сняг, поне аз така направих  Hug.

 
bouquet
Благодаря ти мила  Hug

# 109
  • Мнения: 1 931
До сега никога не ми се е получавал кекс при мен, сега ще пробвам за последно, дано да се надуе при печенето.

# 110
  • Мнения: 307
И аз ще го пробвам. Имам само един въпрос - ронлив  ли става ?

# 111
  • Мнения: 1 931
Здравейте пак. Направих го и стана много вкусен, страхотен е, дето аз не обичам благи работи ми хареса.
И аз ще го пробвам. Имам само един въпрос - ронлив  ли става ?
Трудно го отлепих от тавичката и ми стана от страните ронлив, но по средата не. А и му сложих на половината орехи, бях обелила колкото е по рецепта но като започнах да ги слагам и се оказа, че са много и сложих към половината. А и това колко дълго да се пече си е до фурна. Пуснах моята на 220гр., но на 15 мин замириса на поизгоряло и се наложи да го поизтържа отгоре, добре, че това минава от доло, та сега не ли личи по нищо.
А и направих и нещо друго, извадих малко от тестото в чашка и го разбих с какао след това, това от чашката го сипах накраятънко навсякъде и с върха на ножа го направих по сипаното на кръкчета и стана шарен.
 Хареса ми, много е вкусен.

# 112
  • Мнения: 2 481
Да май орехите по рецепта са много,аз слагам на око да покрие дъното

# 113
  • Мнения: 2 169
 Peace Рецептата е по мой вкус, защото е без бакпулвер или сода бикарбонат. Ще се опитам да го направя довечера. Heart Eyes

# 114
  • Мнения: 674
Кекса е страхотен  chef
Само че явно си зависи от фурната и моя леко прегоря но го изкарах по-рано Hug

# 115
  • Мнения: 122
Здравейте, днес и аз правих въпросния кекс и го намирам за страхотен - поздравления на авторката   bouquet и хиляди благодарности - веднага си го записах в тетрадката, само че добавих мъъъъъничко сода бикарбонат-която на момента угасих с оцетец и добавих и малко лимонов сок - стана превъзходен.

# 116
  • Мнения: 295
наистина кекса е страхотен доста често го правя

# 117
  • Мнения: 2 481
Радвам се че ви харесва,и аз редовно си го правя ,много бързо става и лесно,даже в момента имам още от него скоро правих Hug просто разделяш белтъците биеш ги на сняг със 1 чаша захар,прибавяш жълтъците и брашното и печеш,във формата има масълце и орехчета и е чудно Hug

# 118
  • Мнения: 406
Този кекс наистина е страхотен  Peace Аз го правя от 1 година ,но в  рецепта, която аз знам се прибавя олио и вода  Peace Правя и двойна доза на него ,когато очакваме гости  Peace  защото малката доза все не стига  Blush

# 119
  • Мнения: 229
Този кекс го видях много отдавна защо ли още не съм го направила?
В скоро време ще го пробвам ,ще го покажа и със снимки
ето го много ни хареса, макар че малко е препечен

Последна редакция: пн, 01 дек 2008, 22:38 от arte_mida47

# 120
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Страхотен е кекса , Ели !
Вече втори път го правя  Embarassed . Вчера нямах време да разделям белтъци и жълтъци ( дълго разбих яйцата) , но пак си е много хубав.  Grinning

# 121
  • България
  • Мнения: 1 090
Ели, благодарности за рецептата!  bouquetСтана супер Peace,а аз не съм никаква кулинарка Crazy.
Правих го 35 мин.,на вентилатор,на 200гр и 180гр към края,сложих масло и орехи(на око),които дори не ми прегоряха.Формата ми е малко по- голяма(26см) и не стана много висок,но скоро мисля да взема нова,с по- малък диаметър.Не съм разбивала белтъци отделно.Снимка направих,но ми е трудно ка4ването.
А рецептата за кекса е като на баба ,без маслото и орехите Peace.
Определено ще се прави отново bowuu.

# 122
  • Мнения: 24
Много ти благодаря отдавна търсих тази рецепта наистина е невероятен.Дай още такива рецепти на вкусотийки. Grinning

# 123
Такам.....     Първите два пъти стана така че много худав и питателен ми стана кекса но след това мама ми ги изяде когато  тръгнах пак да го права ми спадна и стана течно! Cry Много плаках но къде збърках  newsm78 а да питам може ли да го сложа тестото в формички за мини кексчета ? BlushДали ще стане??? ThinkingЩе експериментирам и ще пиша ! Praynig



                                                        Много благодаря за кекса беше много вкусен и питателен! Party


                                                                       Вашата единадесетгодишна готвачка Ангелина  chef
                                                                          

                                                        

# 124
  • Мнения: 2 481
 Hug  Трябва да може и във формички не съм пробвала,кажи и снимай като ги пробваш??!!

# 125
  • Мнения: 881
Кекса е страхотен,правих го венъж и сега в момента пак се пече във фурната Peace
Благодаря за рецептата Hug

# 126
  • Мнения: 219
Веднъж правих такъв кекс - не стана добре. Проблемът беше в бъркането. Трябва много да се бърка.
Имам изпипана рецепта за такъв вид кекс - 6 яйца, 1 1/2 ч.ч. захар, 1 1/2 ч.ч. брашно+бакпулвер. Става същия на вкус и не иска толкова бъркане  Laughing

# 127
  • Мнения: 596
Кекса стана много хубав, преди малко го опекох и вече излапахме половината с дъщеря ми   chef

# 128
  • София
  • Мнения: 1 819
Наистина е супер!!!! Благодаря за рецептата!!!!

# 129
  • Мнения: 2 481
По същата рецепта вчера си направих торта(имах РД) и щерката- мамо искам торта, мамо торта и аз направих кекса на торта,във тавичка орехите отдолу,като го изкарах от фурната го надупчих и сиропирах с 1 компот ,после се обръща и маже със сметана ,окараса, и е готова тортата Peace Peace

# 130
  • Мнения: 2 774
Запалихте ме по този кекс ,но имам само 4 яйца в хладилника.
Утре ще се пробва   bouquet

# 131
Този кекс е страхотно вкусен
аз го правих в силиконова тавичка сега вече ядем и ядем и ядем  chef

# 132
  • Мнения: 2 374
Ммм изглежда адски вкусен определено ще го пробвам,но бих добавила малко лимонова кора и канела. Hug

# 133
  • София
  • Мнения: 7 039
А дали може да сложа орехите вътре в сместа, че синът ми ако ги види от горе върху кекса, няма да иска да го яде?

# 134
  • Мнения: 2 481
МОЖЕ ВСЯКАКВИ ВАРИАНТИ,МОЖЕ И СТАФИДИ ВЪТРЕ,ЛОКУМ,СУШЕНИ ПЛОДОВЕ,ОРЕХИ,СЛАДКО  PartyММММ

# 135
  • София
  • Мнения: 7 039
Благодаря Еli, ще се пробвам и аз с този кекс довечера.

# 136
  • Мнения: 1 176
Напоследък нещо не ми върви с кексовете, особено тези с набухвател. Но този е без бакпулвер, непременно ще го пробвам. Обаче, разбиването на белтъците малко ме притеснява. При последния ми опит останаха течни. Някои казват, че трябва да са студени, от хладилника, други казват - да са със стайна температура  Thinking . Кажете някой трик, за да ги разбия както трябва. Никак не съм начинаеща, но признавам си, винаги съм избягвала рецепти, при които жълтъците и белтъците се разбиват отделно.

# 137
  • Мнения: 2 481
Няма трик,просто вадиш яйцата, разделяш белтъците , гледаш да не попадне жълтък при тях,биеш на пяна, после  прибавяш захарта!Винаги ми стават!

# 138
  • Мнения: 707
Обаче, разбиването на белтъците малко ме притеснява. При последния ми опит останаха течни. Някои казват, че трябва да са студени, от хладилника, други казват - да са със стайна температура  Thinking . Кажете някой трик, за да ги разбия както трябва. Никак не съм начинаеща, но признавам си, винаги съм избягвала рецепти, при които жълтъците и белтъците се разбиват отделно.

Яйцата трябва да със стайна температура. Тогава няма никакъв проблем при разбиването им.
Аз ги вадя винаги около час - два преди да започна правенето на сладкиша от хладилника и до сега не съм имала провал  Grinning.

# 139
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
На мен този кекс ми е ставал страхотен и със студени и неразделени белт/жълт. яйца  Simple Smile Wink. Повече разбиване с миксера и няма как да не стане. Мързеше ме да разделям и като видях 4е става... Laughing

# 140
  • София
  • Мнения: 7 039
Направих кекса, яйцата бяха извадени от хладилника около час преди това и нямах никакъв проблем с разбиването на белтъците. Стана много вкусен, но на моята фурна се опече за около 15 минути, даже започна леко да изгаря. Eli83   bouquet

# 141
  • Мнения: 18
Ели, благодаря за рецептата  Hug Преди малко го направих, още е горещичък и не съм го вкусила, но се надявам да е станал поне толкова вкусен, колкото е хубав видът му   chef
Вярно е, че дебелите книги казват яйцата да са със стайна температура, но не виждам да има разлика, като ги бъркам директно извадени от хладилника  newsm78
Някои се оплакахте, че кексовете са ви спаднали... моя, докато се печеше, се наду доста.. ето
Мисля, че тайната в това да стане бухнал, е да се добавя по малко брашно и да се разбърква леко... ама съвсем бавно с бъркалка, НЕ С МИКСЕР!  Peace
А това е крайния резултат

# 142
  • Мнения: 429
Моя се нацепи във фурната
А като го обърнах после и от бутера се разля не е попило всичко
И май тавичката ми малка дойде
Пък и уж бухна, но като го извадих лека полека поспадна, все пак ще го опитам как е на вкус
А другия път се надявам, че ще е по сполучлив, все пак това ми беше първият кекс

# 143
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Страхотен и лесен.

# 144
  • BRUXELLES
  • Мнения: 55
 Ели и аз  ти благодаря ,приеми моите поздравления! smile3501 smile3501  smile3501


      Страхооооотен  кекс!

# 145
  • Мнения: 2 481
Еее много се радвам, че ви харесва,той си е хубав наистина  Blush

# 146
  • Мнения: 1 465
Ох, този кекс изглежда страхотен. Crazy Дали е толкова вкусен, колкото изглежда? Хайде казвайте, че да знам дали да го почвам. Party
Лек и усмихнат ден на всички Grinning

# 147
  • Мнения: 22 867
Ох, този кекс изглежда страхотен. Crazy Дали е толкова вкусен, колкото изглежда? Хайде казвайте, че да знам дали да го почвам. Party
Лек и усмихнат ден на всички Grinning

На мен ми е много вкусен, защото е мек, пухкав, усеща се вкуса на маслото в съчетание с орехите. Heart Eyes Направи го, докато не пробваш, няма да разбереш. Пък и нали знаеш, че е въпрос на вкус. Успех!  bouquet

# 148
  • Мнения: 1 465
Благодаря Hug, май, ще се опитам да го направя днес Grinning

# 149
  • Мнения: 5 173
А аз утре Peace.

# 150
  • Мнения: 429
А при мен защо така се получи  Embarassed някой няма ли да ме посъветва, че пак да се пробвам да го правя

# 151
  • Мнения: 1 192
Тази рецепта гледам 2 години вече се подвизава във форума.Благодаря на съгражданката!И наистина става бързо,аз даже позагорих кекса.
Карах по мързеливата-разбих целите яйца(бец черупките Mr. Green) със захарта.Добавих брашното и от мен- малко какао.Тази смес изсипах върху тавичката с разтопеното масло(1/3 масло,орехи нямах) и се получи добре.Предполагам оригиналът е още по-хубав  smile3503 newsm10

# 152
  • Мнения: 7 723
....браво! Това е чудесна идея!   bouquet
....ще взема да направя един кекс, че откачих в това гадно време  Close
  bouquet

# 153
  • Мнения: 7 723
Сега да дам отчет:
...не изчетох цялата тема, но в процеса на правенето на кекс,
реших, че нещо му липсва...изведнъж се сетих, че това е бакпулвер.
Аз, естествено му сложих и няма да ви казвам какво чудо стана в печката  ooooh!
....като взе да прелива и да тече....после замириса яко на изгоряло...чудо! Close
А без бакпулвер дали ще се надигне? newsm78

п.п...и още нещо- подобрение да предложа...(така да се каже)
По- вкусно ще стане (според мене), ако орехчетата се карамелизират  Wink

# 154
  • Мнения: 1 192
Незнам дали някой ще пробва с карамел,като види какво е станало с бакпулвера. cook Joy
Надига се достатъчно-5 яйца са все пак Wink

# 155
  • Мнения: 2 481
Рецептата е без бакпулвер  Simple Smile защото колкото повече яйцата се бият със захарта толкова повече се надига,не му трябва бакпулвер Flutter

# 156
  • Мнения: 7 723
Рецептата е без бакпулвер  Simple Smile защото колкото повече яйцата се бият със захарта толкова повече се надига,не му трябва бакпулвер Flutter
Да, ама това трябваше да е болднато още в първия ти пост Crossing Arms

Ели, страхотен е кекса. Поздравления   bouquet Hug

# 157
  • Мнения: 2 481
Приемам забележката,наистина  не всеки ще прочете 11 страници трябва да го има в рецептата като предупреждение Hug

# 158
  • Мнения: 1 192
Може да пишеш:"Това са напълно достатъчните продукти за кекса,ако искате да експериментирате,добавете от вас WinkВсе пак не слагайте набухватели!newsm50  Mr. Green
Според мен,който иска и ванилия може да си сложи,поне няма да прелее във фурната newsm62

# 159
  • Мнения: 411
страхотен и много лесен,благодаря за рецептата
дори няма нужда да се отделят белтъци от жълтъци,достатъ4но е да се разбият хубаво яйцата със захарта и в никакъв слу4ай да не се разбива браШното(това за на4инаеЩите)от набухвател няма нужда това е пандиШпан.набухватели се слагат когато освен яйца,захар и браШно има и др. добавки.
аз ли4но едно пакет4е бакпулвер използвам 2 или 3 пъти

ето го и моя,http://nrdd.multiply.com/photos/album/13/DESERTI#1
преди да го поръся с пудра захар

но Ще го правя само за мен и половинката ,4е децата не оби4ат с орехи.
пак ви казвам страхотен е ,само едно не ми хареса,4е падат пар4енца орехи от него,не 4е аз не си ги обирам,но...ако измислим неЩо за да не се търкалят в 4инията.аз за сега все оЩе нямам идея

# 160
  • Мнения: 2 803


ето го и моя,http://nrdd.multiply.com/photos/album/13/DESERTI#1
преди да го поръся с пудра захар


http://nrdd.multiply.com/photos/album/13/DESERTI#1

Изглежда страхотно!  chef  bouquet Hug

# 161
  • Мнения: 429
BIZCOCHO, аз съм от начинаещите  Embarassed та какво казваш за брашното - само да го добавя, позабърквам малко не с миксер и толкова - така ли. А тъй като моята форма е по малка с 3 яйца по ли добре ще се получи  newsm78

# 162
  • Мнения: 411
слагаШ го внимателно малко по малко и  го разбъркваШ нежно и бавно с бъркалка(предпо4итам я) или дървена лъжица от горе на долу.докато се поеме браШното ,ако бъркаШ прекалено му отнемаШ пухкавостта.незнам как да го обясня,неЩо като преобръЩане.когато правех пандиШпан в огромно коли4ество го разбърквах с ръка.
подобно на разбъркване на салата.

ако бъркаШ бързо и продължително Ще спадне а дори може и да се вглети
надяжам се да си ме разбрала

# 163
  • Мнения: 2 481
За да не падат орехи се слагат по-малко като количество така че да плуват в маслото и те си се залепват за тестото после като се обърне са залепени но малко,аз примерно днес го правих и сложих доста орехи-тогава падат Hug

# 164
  • Мнения: 411
ето какво измислих,
на дъното да сложа цели ядки за фасон,след това да сипя един пръст от пандиШпанената смес после останалите орехи и накрая останалата смес,мисля 4е Ще се полу4и.не искам да намалявам коли4еството орехи , обожавам ги.
Ще пробвам и Ще кажа резултата,а дори Ще стане и по красиво с целите ядки.
до скоро

# 165
  • София
  • Мнения: 430
Този кекс ми е във favourites откакто родих и все не намирам време да го направя. Но днес купувам орехи и запретвам ръкави   chef


Направих го, много е вкусен наистина, но моя не се надигна - стана бебе-кекс  baby_neutral

Като го обърнах, орехите бяха стигнали почти до дъното, не бяха отгоре. Дали не беше повечко маслото.. Яйцата бяха извадени 2 часа преди това от хладилника. Фурната на 220гр. Какво да променя следващия път? Белтъците бърках със захарта отделно от жълтъците. Брашното също го бърках с миксера, т.е. с робота. Освен следващия път брашното да разбъркам с бъркалка леко...?

Последна редакция: пн, 04 май 2009, 08:46 от Enti

# 166
  • под тепетата
  • Мнения: 9 310
Enti, сама си си отговорила - при пандишпанови леки теста брашното не се добавя с миксер , а с дървена бъркалка или шпатула, както и разбитите белтъци.

# 167
  • Мнения: 8 939
Този кекс ми е във favourites откакто родих и все не намирам време да го направя. Но днес купувам орехи и запретвам ръкави   chef


Направих го, много е вкусен наистина, но моя не се надигна - стана бебе-кекс  baby_neutral

Като го обърнах, орехите бяха стигнали почти до дъното, не бяха отгоре. Дали не беше повечко маслото.. Яйцата бяха извадени 2 часа преди това от хладилника. Фурната на 220гр. Какво да променя следващия път? Белтъците бърках със захарта отделно от жълтъците. Брашното също го бърках с миксера, т.е. с робота. Освен следващия път брашното да разбъркам с бъркалка леко...?

Може да пробваш с пресято брашно, леко да бъркаш с дървена бъркалка. Аз така кекс не съм правила, но пандишпанов блат за торта да, и става страхотен.  Успех!


Hug

# 168
  • Мнения: 113
Незнам дали тук му е мястото, но наистина без миксер дали ще стане (без да ми се схване ръката от бъркане ), защото обикновено казват че бъркането му е ....майката  newsm78
Благодаря ви майсторки  smile3501

# 169
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
искам да се запиша, че да направя този страхотен кекс.

# 170
  • Мнения: 597
Кексат е страхотен. Благодаря на авторката че сподели рецептата с нас.
Аз добавам към орехите нарязани да парченца ябълки и стафиди.

# 171
  • Мнения: 9

 ЕТО ГО И МОЯ КЕКС, СТАНА СТРАШЕН ПО ГОЛЯМ КЕКС НЕ БЯХ ПРАВИЛА , БЛАГОДАРНОСТИ ЗА РЕЦЕПТАТА.

Последна редакция: сб, 30 яну 2010, 22:16 от Мoonflower

# 172
  • Мнения: 2 481
Страхотен е,явно си сложила 5 яйца  Peace и бъркане му е майката на белтъците и става пухкав Peace

# 173
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И само аз ли не съм го направила...??? newsm78 Ей сега ще взема да поправя тази грешка. Mr. Green

# 174
  • Мнения: 125
Сега и аз почнах да правя този кекс. Разбих белтъци на сняг , добавих захар разбвах пак . А като добявях желтъци едно по едно стана много рядко   newsm78  Дали ще се получи нещо?  Sad


Да се отчета с пълен провал  #Cussing out

Последна редакция: пн, 01 фев 2010, 09:29 от Alyona

# 175
  • Мнения: 8 939
Сега и аз почнах да правя този кекс. Разбих белтъци на сняг , добавих захар разбвах пак . А като добявях желтъци едно по едно стана много рядко   newsm78  Дали ще се получи нещо?  Sad


Да се отчета с пълен провал  #Cussing out

Нещо не разбрах, към разбитите белтъци на сняг, си добавила захар? А жълтъците къде ги добавя. Мисля че си объркала като цяло, кое след кое и кое с кое се разбива.

Разбиваш белтъците на сняг, само тях и ги оставяш. В друга купа разбиваш жълтъците със захарта хубаво и след това добавяш другите продукти. После смесваш с дървена лъжица, НЕ с миксер белтъците и другата смес.


Hug

# 176
  • Мнения: 125
 newsm78
Продуктите:
5 яйца (отделят се жълтъците от белтъците)(става и с 3 по големи)
1 ч.ч. брашно
1 ч.ч. захар
1/2-1 ч.ч. орехи
1/2 пакетче масло
Рецептата е без бакпулвер ,  защото колкото повече яйцата се бият със захарта толкова повече се надига,не му трябва бакпулвер
 


Жълтъците и белтъците се разделят!Белтъците и захарта се разбиват на сняг!
  Постепенно към белтъчения сняг се прибавят жълтъците и се разбива,добавя се и брашното и е готово!
  Във формичката за кекс се разтопява маслото във фурната Към разтопеното масло се прибавят на едро счукани орехи,отгоре се изсипва сместа и е готово за печене!

Пече се 20 минути в предварително загрятата фурна 220гр.(според фурната може и по малко време)
Не се отваря докато се пече за да не спадне!
Става пандишпанен вкусен и ароматен кекс!
След 20те минути се изважда и се обръща във подходяща чиния!
   И орехите са отгоре заедно със разтопеното и попило масълце !
Може да се поръси и със пудра захар!
Това е да ви е сладко!


Еми уж правих по тази рецепта .. Thinking  Брашно не разбивах , а разбърках с лъжица.  newsm78

# 177
  • Мнения: 2 481
Така е рецептата както си я правила,незнам защо не се е получило,на мен винаги ми става и с 3 яйца,внимателно ли ги отдели да няма при белтъците нито жълтък,нито вода,съда трябва да е сух,бъркаш ги белтъците,добавяш захар,бъркаш,после жълтъците и накрая брашното винаги става,аз не бъркам даже с дървена лъжица а с миксер брашното,не съм имала провал,но съм му свикнала вече,не му треперя,незнам дали има значение яйцата студени ли са топли ли са винаги става Rolling Eyes може би нещо се е объркало за да не стане Rolling Eyes

# 178
  • Мнения: 125
 Не знам Ели , защи не се получи,. Искам да пробвам пак, но искам да знам къде ми е грешката да не повторя я пак.   Съд беше сух , раазбивах с комбаина и белтъцети станаха на сняг, много гъсти. Добавях по малко захар и още тогава стана леко по рядко, но когато добавих първия желтък - стана като вода направо.  Яицата ми бяха стайна температура.
Стано много вкусен, но не е бухнал.

# 179
  • Мнения: 73
Звучи наистина много бързо и лесно ще се пробва

# 180
  • Мнения: 9
Точно така с пет яйца и наистина доста бърках , но си заслужаваше , благодаря отново ще го правя пак тези дни че свърши въпреки размера си.

# 181
  • Мнения: 23
Мерси за рецептата и от мен, много вкусен, хубав и пухкав става! Правих го няколко пъти досега, а вчера забравих да сложа на дъното орехите, чак като изсипах сместа се усетих, затова ги добавих  накрая и разбърках направо във формичката...сложих също и малко сладко от праскови.
 Simple Smile

# 182
  • Мнения: 52
Заминавам да го правя.......заразихте ме.

Общи условия

Активация на акаунт