Страхотен Кекс!

  • 66 439
  • 182
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 7 077
Благодаря Еli, ще се пробвам и аз с този кекс довечера.

# 136
  • Мнения: 1 176
Напоследък нещо не ми върви с кексовете, особено тези с набухвател. Но този е без бакпулвер, непременно ще го пробвам. Обаче, разбиването на белтъците малко ме притеснява. При последния ми опит останаха течни. Някои казват, че трябва да са студени, от хладилника, други казват - да са със стайна температура  Thinking . Кажете някой трик, за да ги разбия както трябва. Никак не съм начинаеща, но признавам си, винаги съм избягвала рецепти, при които жълтъците и белтъците се разбиват отделно.

# 137
  • Мнения: 2 484
Няма трик,просто вадиш яйцата, разделяш белтъците , гледаш да не попадне жълтък при тях,биеш на пяна, после  прибавяш захарта!Винаги ми стават!

# 138
  • Мнения: 707
Обаче, разбиването на белтъците малко ме притеснява. При последния ми опит останаха течни. Някои казват, че трябва да са студени, от хладилника, други казват - да са със стайна температура  Thinking . Кажете някой трик, за да ги разбия както трябва. Никак не съм начинаеща, но признавам си, винаги съм избягвала рецепти, при които жълтъците и белтъците се разбиват отделно.

Яйцата трябва да със стайна температура. Тогава няма никакъв проблем при разбиването им.
Аз ги вадя винаги около час - два преди да започна правенето на сладкиша от хладилника и до сега не съм имала провал  Grinning.

# 139
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
На мен този кекс ми е ставал страхотен и със студени и неразделени белт/жълт. яйца  Simple Smile Wink. Повече разбиване с миксера и няма как да не стане. Мързеше ме да разделям и като видях 4е става... Laughing

# 140
  • София
  • Мнения: 7 077
Направих кекса, яйцата бяха извадени от хладилника около час преди това и нямах никакъв проблем с разбиването на белтъците. Стана много вкусен, но на моята фурна се опече за около 15 минути, даже започна леко да изгаря. Eli83   bouquet

# 141
  • Мнения: 18
Ели, благодаря за рецептата  Hug Преди малко го направих, още е горещичък и не съм го вкусила, но се надявам да е станал поне толкова вкусен, колкото е хубав видът му   chef
Вярно е, че дебелите книги казват яйцата да са със стайна температура, но не виждам да има разлика, като ги бъркам директно извадени от хладилника  newsm78
Някои се оплакахте, че кексовете са ви спаднали... моя, докато се печеше, се наду доста.. ето
Мисля, че тайната в това да стане бухнал, е да се добавя по малко брашно и да се разбърква леко... ама съвсем бавно с бъркалка, НЕ С МИКСЕР!  Peace
А това е крайния резултат

# 142
  • Мнения: 429
Моя се нацепи във фурната
А като го обърнах после и от бутера се разля не е попило всичко
И май тавичката ми малка дойде
Пък и уж бухна, но като го извадих лека полека поспадна, все пак ще го опитам как е на вкус
А другия път се надявам, че ще е по сполучлив, все пак това ми беше първият кекс

# 143
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Страхотен и лесен.

# 144
  • BRUXELLES
  • Мнения: 55
 Ели и аз  ти благодаря ,приеми моите поздравления! smile3501 smile3501  smile3501


      Страхооооотен  кекс!

# 145
  • Мнения: 2 484
Еее много се радвам, че ви харесва,той си е хубав наистина  Blush

# 146
  • Мнения: 1 465
Ох, този кекс изглежда страхотен. Crazy Дали е толкова вкусен, колкото изглежда? Хайде казвайте, че да знам дали да го почвам. Party
Лек и усмихнат ден на всички Grinning

# 147
  • Мнения: 22 867
Ох, този кекс изглежда страхотен. Crazy Дали е толкова вкусен, колкото изглежда? Хайде казвайте, че да знам дали да го почвам. Party
Лек и усмихнат ден на всички Grinning

На мен ми е много вкусен, защото е мек, пухкав, усеща се вкуса на маслото в съчетание с орехите. Heart Eyes Направи го, докато не пробваш, няма да разбереш. Пък и нали знаеш, че е въпрос на вкус. Успех!  bouquet

# 148
  • Мнения: 1 465
Благодаря Hug, май, ще се опитам да го направя днес Grinning

# 149
  • Мнения: 5 173
А аз утре Peace.

Общи условия

Активация на акаунт