Страхотен Кекс!

  • 66 503
  • 182
  •   1
Отговори
# 120
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Страхотен е кекса , Ели !
Вече втори път го правя  Embarassed . Вчера нямах време да разделям белтъци и жълтъци ( дълго разбих яйцата) , но пак си е много хубав.  Grinning

# 121
  • България
  • Мнения: 1 090
Ели, благодарности за рецептата!  bouquetСтана супер Peace,а аз не съм никаква кулинарка Crazy.
Правих го 35 мин.,на вентилатор,на 200гр и 180гр към края,сложих масло и орехи(на око),които дори не ми прегоряха.Формата ми е малко по- голяма(26см) и не стана много висок,но скоро мисля да взема нова,с по- малък диаметър.Не съм разбивала белтъци отделно.Снимка направих,но ми е трудно ка4ването.
А рецептата за кекса е като на баба ,без маслото и орехите Peace.
Определено ще се прави отново bowuu.

# 122
  • Мнения: 24
Много ти благодаря отдавна търсих тази рецепта наистина е невероятен.Дай още такива рецепти на вкусотийки. Grinning

# 123
Такам.....     Първите два пъти стана така че много худав и питателен ми стана кекса но след това мама ми ги изяде когато  тръгнах пак да го права ми спадна и стана течно! Cry Много плаках но къде збърках  newsm78 а да питам може ли да го сложа тестото в формички за мини кексчета ? BlushДали ще стане??? ThinkingЩе експериментирам и ще пиша ! Praynig



                                                        Много благодаря за кекса беше много вкусен и питателен! Party


                                                                       Вашата единадесетгодишна готвачка Ангелина  chef
                                                                          

                                                        

# 124
  • Мнения: 2 484
 Hug  Трябва да може и във формички не съм пробвала,кажи и снимай като ги пробваш??!!

# 125
  • Мнения: 881
Кекса е страхотен,правих го венъж и сега в момента пак се пече във фурната Peace
Благодаря за рецептата Hug

# 126
  • Мнения: 219
Веднъж правих такъв кекс - не стана добре. Проблемът беше в бъркането. Трябва много да се бърка.
Имам изпипана рецепта за такъв вид кекс - 6 яйца, 1 1/2 ч.ч. захар, 1 1/2 ч.ч. брашно+бакпулвер. Става същия на вкус и не иска толкова бъркане  Laughing

# 127
  • Мнения: 596
Кекса стана много хубав, преди малко го опекох и вече излапахме половината с дъщеря ми   chef

# 128
  • София
  • Мнения: 1 949
Наистина е супер!!!! Благодаря за рецептата!!!!

# 129
  • Мнения: 2 484
По същата рецепта вчера си направих торта(имах РД) и щерката- мамо искам торта, мамо торта и аз направих кекса на торта,във тавичка орехите отдолу,като го изкарах от фурната го надупчих и сиропирах с 1 компот ,после се обръща и маже със сметана ,окараса, и е готова тортата Peace Peace

# 130
  • Мнения: 2 783
Запалихте ме по този кекс ,но имам само 4 яйца в хладилника.
Утре ще се пробва   bouquet

# 131
Този кекс е страхотно вкусен
аз го правих в силиконова тавичка сега вече ядем и ядем и ядем  chef

# 132
  • Мнения: 2 374
Ммм изглежда адски вкусен определено ще го пробвам,но бих добавила малко лимонова кора и канела. Hug

# 133
  • София
  • Мнения: 7 138
А дали може да сложа орехите вътре в сместа, че синът ми ако ги види от горе върху кекса, няма да иска да го яде?

# 134
  • Мнения: 2 484
МОЖЕ ВСЯКАКВИ ВАРИАНТИ,МОЖЕ И СТАФИДИ ВЪТРЕ,ЛОКУМ,СУШЕНИ ПЛОДОВЕ,ОРЕХИ,СЛАДКО  PartyММММ

Общи условия

Активация на акаунт