Пощенски картички от Италия - Част 72

  • 23 803
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 475
 Правилно.  Peace
  И аз съм на този принцип.  Wink
 

# 61
  • Мнения: 6 167
Eee, Юли, точно си на моята вълна в момента. Laughing
Преди малко отивам на пазар. И понеже мисля нещо за драмите си и съм се наредила на опашката и ни приемам, ни предавам. Обаче, забелязвам, че жената преди мен е купила тоалетна хартия и ме удря тока, че аз не съм. Оглеждам се, зад мен една госпожа само. И й казвам " само секунда забравих нещо". И тая като ме погна " Не може така, напуснете опашката". А моите неща вече ги бях понаредила на лентата и й казвам, че няма да отнеме време, докато ги прекарва на лентата ще съм се върнала. Девойката-касиерка мълчи. Онази продължава да ме гледа нагло с нейните 2 кг. брашно и макарони,  но аз решавам да я прескоча и да изтичам за хартия, което отне точно 5 секунди, защото знам къде е точно.
Връщам се, и аха да благодаря, че са ме изчакали 5 сек, и чувам госпожата " страниери". На всичко отгоре жената преди мен още не беше приключила с плащането и изобщо, изобщо не съм забавила никой. Е гадно ми стана. Аз редовно изчаквам някой.  Rolling Eyes Е такива истории могат да ме извадят от кожа, честно. 

ps:  Гери, аз нямам май такива функции, огледах spelling and grammar, понеже целият ми софтуер е на английски, но май няма проверка правопис на италиански. Мога да включа само италианска клавиатура. Кофти. Но ще питам тук-там как се инсталира...


Още два въпроса: Около вас хората изпращат ли коледни картички? Например, мога да кажа, че в БГ все по-малко се изпращат,  почти нямам роднини или приятели, които да го правят, докато в Щатите е много, много разпространено. Интересувам се какво става около вас - получавате ли, изпращате ли на италиански роднини, приятели?

И още един въпрос - в Италия има ли такива парти центрове за деца, които сега са много разпространени в София?
Място, където да го оставиш да играе час-два, докато си пиеш кафето в кафетерията? Където могат да ти организират рожден ден с анимация , кетъринг и тн?

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 14:47 от Lennie

# 62
  • Мнения: 750
Здравейте мацки Wink
На мен пък не ми се е слу4вало да ме гледат странно по магазините, Rolling Eyesно пък за сметка на това един от приятелите на мъжът ми се беше изцепил миналата година когато влязохме  в EU в "Ако знаеше по рано,4е ще влезете в  европа можеше и да не се жените с Маурицио щото не ви трябват пове4е документи за престой в Италия" #Crazy.Аз се обърнах и най-демонстративно му казах,4е е Tonto e devi fare cazzi suoi!

Последна редакция: пн, 29 окт 2007, 15:50 от nik77

# 63
  • Мнения: 5 475
  Лени с коя версия на Офис си? Понеже след 2003, пакетите за чуждоезикова проверка се купуват отделно.
   Аз също съм с Офис ХР и имам само английски спелинг.
  Виж и в сайта на Майкрософт.
 http://office.microsoft.com/bg-bg/default.aspx?ofcresset=1
   Затова съм инсталирала и Опен Офис, там има всичко и е фрии.  Wink

По въпросите:

- Моите роднини картички не пишат , дори за празници пишат пожелание на бяло картонче в плик. Rolling Eyes
Май само за сватбата имам някоя .Laughing
- Като гледам племенника , събира с приятелчета за рожденни дни в МакДоналдс.
 Thinking  Мисля че място където можеш да си оставиш детето , като тези в БГ няма , или поне аз не съм виждала.
  Да каже Кала, къде води малкия?  Wink

Ники
, подобен лаф и на мен са ми го казвали.  Mr. Green

А няма да ви разказвам какви папериссими са по интервютата... Laughing
Вече от вратата почвам , с това че съм омъжена за италианец, завършила тук, комунитариа и в очакване на читтадинанца италиана. #Crazy

# 64
  • Мнения: 1 100
Аааа, мацки, изпуШих просто, много се разбеснях на последните преживявания на Моргъс и Лени  Twisted Evil #Cussing out Close Ма няма как, хората като са прости какво да ги правим Confused

По въпросите на Лени:

ПоЩенски карти4ки праЩам много рядко и полу4авам съЩо толкова рядко Laughing Имам приятелка в Бергамо, италианка, супер фен на карти4ките, праЩа нон стоп на вси4ки Hug

За децата: ЛУдотека (Кала май води де4ко на такова място). Аз съЩо напролет Ще запо4вам: играят си с другите деца, с или без придружител: в смисъл, 4е може да останеШ, докато се аклиматизира и се забавлява. Казват му оЩе и бейби паркинг (тук) за 4ас, 2 като трябва да пзаруваШ или свърШиШ неЩо. Така. Незнам какви клубове има в бг.

Макдоналдс и Панс организират детски рождени дни, а съЩо и екипи към лудотеките има понякога, които се занимават с това.

До после
  bouquet

# 65
  • Мнения: 3 425
Ей ме на и мен Crazy

Моргъс,Лени, егати....аз вече претендирам за уважение...няма 6-5....аааамаха  #Cussing out

Лени,не знам за италианския...аз проверявам в гмайл  Peace

Аз водя мишлето на лудотека...но при нас от 0-3год искат винаги придружител....има и стаи за рождени дни,но не са така разпространени като в Бг - поне тук при нас,но нашия град е сравнително малък!
Иначе има стаи за рожден ден с детски неща вътре...за рожден ден т.е. няколко часа струва 150 евро и не включва аниматори(поне за 2 съм чувала).....но навсякъде е различно!

Наоколо съм  Crazy

ПП Таз лудотека,в която ходим е конвенционална т.е. работи и с общината....от септември до юни се плаща по 16евро на месец(платено за целия период) всеки следобед пт 1530 до 1830...играят вътре....има разни дейности...всеки ден пеят,та и аз пропях ахахахаха

# 66
  • Мнения: 3 388
Расисти за  доста италианци! И аз съм си имала ядове чат-пат. Днес обаче шефа на един магазин така ни се зарадва, че чак ни направи отстъпка и кака ви Сонка си взе стивалетти за 70, вместо за 100 еуро  Grinning Далавера голяма, само мъжо дето не вярва - hehehe  Mr. Green

Охх, аз съм вече така сериозно "венчана" за компа и технологиите, че с хартиените картички все по-трудно се "разбирам"  Outta Joint

---

Последна редакция: вт, 30 окт 2007, 00:04 от Sonita

# 67
  • Мнения: 1 467
Добро утро:)




За картичките - редовно изпращах първите 2 години, но сега наистина се чувам с всичките си приятели чрез Интернет. Свекърва ми, обаче, изпраща десетки!

# 68
  • Мнения: 764
Здравейте,девойки  bouquet
Съжалявам за преживяванията на Ленката и Моргъс Rolling EyesНяма какво да се коментира...Аз не съм имала мисля фрапиращи подобни...от друга страна си падам доста непукист,та вероятно и в ушите ми не влизат коментари ако е имало....
По въпросът с карти4ките,както сте отбелязали,в Бг не се пращат ве4е,и от там ми е минало като навик.И тук не попаднах на семейство,което праща,а и с "новите технологии" сме минали на електронни.Друг е въпросът,4е тук свястна карти4ка е минимум 1.50-2 евро...после марки...Та 3-4 4овека и си надхвърлил 10тарката...
Тук лудотеки има,от време навреме полу4аваме в пощата реклами,но не са ми в непосредствена близост,а съм патенте либера Laughing та не става....
Ние събота и неделя бяхме на вилата и защото свеки от известно време имаше мераци за един манастир,та неделя сутрин тръгнахме да го дирим....Одисея ви казвам ooooh!Оказа се на 40км от вилата.За прав път,без проблеми,ама я си представете завой след завой с 30 км/4ас....Моите дребните лЮшкат глава на ляво и надясно ама стигнахме.Там се оказа 4е ни 4ака паркинг и тъй като се намира на върха на планината,по една пъте4ка покрай скалите се слиза до мястото къдетопараклисът е вдълбан в скалата....Поне километър и половина се слиза/което е лесно,проблемът беше наобратно/Навръщане беше на по4ивки и присядания,да добавя ,4е свеки и мъжо са със сърде4ни проблеми ConfusedАма удържаха фронта и се прибрахме по живо,по здраво,дано Господ ни е 4ул молбите и оценил жеста/о4аквах всеки момент някой да ми припатка бушоните Rolling Eyes/Ето малко снимки,добре се вижда,параклисът,скалите нагоре,пътеката/широка е в на4алото/ и пейзажът наоколо....
http://www.flickr.com/photos/7719309@N08/sets/72157602795922517/

# 69
  • Мнения: 1 467
Италина, изглежда много красиво това място, особено снимката с оранжевите листа:)

# 70
  • Мнения: 3 425
Италина, и на мен ми се струва много красиво и живописно място:)

Моргъс, втората лентичка с коя диетка ще я бориш?

# 71
  • Мнения: 359
Побут,побут с ентусиазъм
Италина,дано не ти минават монашески мисли Wink
Да ви кажа днес пак ходихме с моята приятелка по складовете и уж нищо намаше да си купувам,но пак се обзаведох с нещо което не ми става(за радост на племенничката ми.та тази приятелка пак я доскръндзяло и ми донесе "само" 5 буци сирене,още толкова бутер тесто(какво е това и как се приготва?),4 луканки и 1 чанта бг. орехи.Та викам ако има някой насам,напр.Анджи или Деси,които още чакам да ми се обадят,да свиркат.
Така след 8 мин. чакане да влязя във форума дано този път ме уважи

# 72
  • Мнения: 5 475
  Здравейте и от мен. Hug

 Днес и аз няколко пъти се мъча да влезна и все ми създаваше проблеми.. Twisted Evil
Овчева, бутер тестото е като паста сфоля. Wink
Има доста рецепти и в готварския и в сайта на Белла (http://www.bella.bg/bg/culinaryhelp/recipes/default.htm). Peace

Италина, много красиво място, като оставим настрана епопеята по достигането му.  Wink

Сонче, надникнах снощи и видях снимката на Самуел, мнооого е сладък  Heart Eyes , но после гледам си я махнала.  Rolling Eyes

 Лека вечер !   bouquet

# 73
  • Мнения: 1 467
Италина, и на мен ми се струва много красиво и живописно място:)

Моргъс, втората лентичка с коя диетка ще я бориш?

Ами не ям сладко, хляб и намалих като цяло количеството. По принцип не съм от ящните, но явно напоследък повече ми се лепи, и аз не знам. Та ще видим какво ще излезе, но не съм на определена диета, че не ми се отдава  Whistling

# 74
  • Мнения: 750
Ов4ева аз бих дошла,но си ми много дале4е да му се невиди Whistling
Да знаеш какъв шопинг щяхме да му дръпнем двете  smile3521 smile3508.А и сиренце нямам да ти донеса Mr. Green,но пък имам страхотна салса тартуфата и формаджо ал пекорино буоно Mr. Green
Ако ме 4уе мъжът ми ще ми спре кредитните карти,4е тези дни съм полудяла Crazy

Общи условия

Активация на акаунт