Идейки за сплотяване на колектива...

  • 17 873
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 153
Можеш да разделиш хората на 5 отбора по маси и да им дадете по 1-2 бели листа, като целта на всеки отбор е да опише съседния по маса в стихотворно-смехотворна форма, като всеки човек от отбор може да пише не повече от два реда на стих и след това да предаде листчето на съотборник да продължи стиха, Листчето може да обиколи 3 пъти масата. На края представител от отбора чете писанието и настава голям смЕх...........Естествено, има награда за най-добро "творчество"Simple Smile

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 383
http://slackpack.net/?q=node/657

Играли сме я в офиса - определено се натрупват точки!

# 17
  • Мнения: 431
Повечето идеи ми звучат като за дами от клуба по шев и ръкоделие.

Организирайте пейнтбол.

# 18
  • Мнения: 1 007
за да се прави такова мероприятие първо трябва да има цел и очаквани резултати.И наистина поне един цял ден, ако говорим за сплотяване на колектива.Много популярно в момента е конен уикенд и определено работи. Иначе българският теам билдинг е ходене на кръчма  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 952
Повечето идеи ми звучат като за дами от клуба по шев и ръкоделие.

Организирайте пейнтбол.

УУУУУ- това е опасно за живота, бе.

# 20
  • Мнения: 4 841
Коледен банкет с несметни количества алкохол, маааалко нещо за мезе и добър ди-джей, който започва вечерта с евъргрийни и я завършва в малките часове с турбофолк. Учудващо е да видиш как най-консервативните свръх-интелектуалки мятат гюбеци (гьобеци?) по масите и правят стриптийз когато са на 5 "малки"  Crazy

# 21
  • Мнения: 431

УУУУУ- това е опасно за живота, бе.

Само за шефа...

Всъщност не е опасно.

# 22
  • Мнения: 1 952
За живота може и да не е опасно, ама за цялостта на кожата, със сигурност е.

# 23
  • Мнения: 431
За живота може и да не е опасно, ама за цялостта на кожата, със сигурност е.


Like many sports, safe participation in paintball requires observance of proper safety procedure. When safety rules are followed, paintball is extremely safe, with an injury rate of only 0.2 injuries per 1,000 exposures, което било по-безопасно и от тениса. Но да не разводняваме темата. Ако колективът е предимно мъжки, това би ги забавлявало повече от писането на стихчета. Само дано фирмата на авторката не е от онези фирми в България, които прилагат тиймбилдинга, защото заплатите са ниски... Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 10 618
Преди месец ние имахме тиймбилдинг. Бях скептично настроена за ползите от него, но сега вече съм убедена, че такива има.

Отидохме около 100 човека извън София в петък следобед. Пътувахме с автобуси, за да стане купон, а не със служебните коли. Имаше идея да с етегли чоп кой с когоо да спи в стая, но тя не срещан подкрепа Simple Smile. После вечеря, песни, танци. В събота беше наета фирма, която да ни организира игри:
1. Всички се нареждат в кръг, държейки се за едно въже. Всеки се представя с няколко думи. На всеки 4 души се дава лист хартия и 1 маркер. Всички хващат маркера и без да говорят започват да рисуват как си представят фирмата. После показват и обясняват.

2. Разделиха ни на отбори от около 10 души и имаше игри – ходене по въже, придвижване в индийска нишка със завързани очи и т.н. След всяко преодоляно препятствие намирахме по една дума, с която трябваше да съставим легенда.

3.Разделяхме се по двойки, всеки разказва на другия за себе си и той после го представя на другите. Драматизирахме поговорки без думи и т.н. След всяка игра треньорът задаваше въпрос как сме се чувставали, как сме се организирали, кое било най-трудното и т.н. Целта е била да се разбере кои хора са идеолозите, лидерите и изпълнителите.

След като събрахме всички думи, съставихме легенда, разпределихме ролите и изиграхме пред всички - имаше пародия на реклами, на бат Бойко, на мутри.

Вечерта пак танци, конкурси за най-добре танцуващи, томбола.

На следващия ден имаше пейнтбол и езда.
Не знам дали ви звучи интересно, но като участващ е много забавно. Опознах колеги, с които не съм контактувала до този момент, открих нови приятели, биг босът ме носи на ръце в една от игрите... абе готино си беше!

Напълно подкрепям и мнението на BirdsFlu

# 25
  • Мнения: 3 932
Блягодяра на вси4ки за отговорите  Hug

Лени, засега обmисляm варианта с ''прегънатия лист и фирmата след 5 години '', както и това за подреждане на у4астниците по възраст  Peace , за играта на роли ве4е се бяхmе присетили  Peace

Предложенията за не6то на открито, не mе устойват, все пак гозориm за края на ноеmври в Канада  Party

http://slackpack.net/?q=node/657

Играли сме я в офиса - определено се натрупват точки!
 

Това в на6та фирmа-сложна работа  Rolling Eyes, ина4е е mного интересно.

Mи, благодарско, приеmаm идеи всакакви...
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт