За обичащите омлет -но необичащи пържено.

  • 5 548
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
Омлети правя в тефлонов тиган - без мазнина.
Правя и мини омлетчета в ето това, което така и не разбрах как се нарича:


А иначе, всичко, което е останало в хладилника (чушки, шунка, сирена) винаги може да се разбърка с яйца и да се запече - всеки път е различно и вкусно.

# 16
  • Мнения: 301
Омлети правя в тефлонов тиган - без мазнина.
Правя и мини омлетчета в ето това, което така и не разбрах как се нарича:


А иначе, всичко, което е останало в хладилника (чушки, шунка, сирена) винаги може да се разбърка с яйца и да се запече - всеки път е различно и вкусно.
Ако не се лъжа, това ми се струва, че е гофретник Thinking
свекърва ми има подобно и прави на него гофрети  chefно нека кажа и някоя друга мама,ако знае как се нарича точно този уред Hug

# 17
  • Мнения: 4 496
Аз му викам Тостер за сандвичи.
Сместа, за да се направят омлетчета в него, същата ли остава?Или се променя нещо?

# 18
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
Омлети правя в тефлонов тиган - без мазнина.
Правя и мини омлетчета в ето това, което така и не разбрах как се нарича:


А иначе, всичко, което е останало в хладилника (чушки, шунка, сирена) винаги може да се разбърка с яйца и да се запече - всеки път е различно и вкусно.
Ако не се лъжа, това ми се струва, че е гофретник Thinking
свекърва ми има подобно и прави на него гофрети  chefно нека кажа и някоя друга мама,ако знае как се нарича точно този уред Hug
на едно място прочетох, че му викат сандвичмейкър Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
Sandwich maker е на английски... Аз си му казвам "тостер" (звучна българска дума  Mr. Green), ама не вървеше да напиша, че правя омлети в тостера.
Сместа е същата. Ползвам други форми обаче - квадратни или правоъгълни.
А преди време майка ми имаше такъв уред с много различни форми за печене, включително и тавичка.

# 20
  • Мнения: 4 496
В тостера долу-горе за колко време стават?В смисъл да знам да сядам ли пред компа, или не... Mr. Green

# 21
  • София
  • Мнения: 4 867
В тостера долу-горе за колко време стават?В смисъл да знам да сядам ли пред компа, или не... Mr. Green

Докато нарежа салатата, омлетите за четирима са готови  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт