Коя ви е любимата баница?

  • 5 786
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 407
Цитат
А моят свекър прави чудна сладка млечна баница - мнооого е вкусна, ама и много дебеланска   
Ако те интересува рецептата, ще го попитам.

Ако може?!Стана ми любопитно.

# 46
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
Цитат
Най-обичам баница с праз  Много хубаво е и като омешам праза със малко сиренце.В момента ще правя такава баница

Пробвай с праз и ориз, става много вкусно...а като се добави и сиренце, става направо деликатес Wink
[/quote
как се прави с праз и ориз

# 47
  • Мнения: 407
ами у нас се прави така:
сваряват се 2 чаши ориз, запържва се малко праз.всичко се омесва със сиренце.
готовата плънка се разпределя върху корите ("белла","фамилия" - с каквито разполагаш),навива се на руло и се пече.
може да залееш баницата(преди печене) с разтопено масло, с майонеза + кисело мляко + яйце.

# 48
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
ами у нас се прави така:
сваряват се 2 чаши ориз, запържва се малко праз.всичко се омесва със сиренце.
готовата плънка се разпределя върху корите ("белла","фамилия" - с каквито разполагаш),навива се на руло и се пече.
може да залееш баницата(преди печене) с разтопено масло, с майонеза + кисело мляко + яйце.
довечера ще пробвам

# 49
  • Popovo, Bulgaria
  • Мнения: 559
ами у нас се прави така:
сваряват се 2 чаши ориз, запържва се малко праз.всичко се омесва със сиренце.
готовата плънка се разпределя върху корите ("белла","фамилия" - с каквито разполагаш),навива се на руло и се пече.
може да залееш баницата(преди печене) с разтопено масло, с майонеза + кисело мляко + яйце.
а дали ще стане с прясно мляко

# 50
  • Мнения: 407
ще стане, защо да не стане?!
по отношение на заливките си позволявам да експериментирам и досега съм нямала проблеми.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята любима баница е с кайма, лук, домат и яйца . Като подправки слагам чубрица. Преди да извадя поръсвам с настърган кашкавал

# 52
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Обичам баници с нещо зелено - праз, спанак, лапад........Ммммм, дори ги обожавам и още утре ще спретна една!  Peace

# 53
  • Мнения: 136
Баница с домашно точени кори, кисело зеле и свинско месо.  newsm22

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Всички, които правя, са ми любими, а именно:
1. Традиционна - с яйца, сирене, газирана вода и прясно мляко;
2. Видяна от форума - между корите се слага само натрошено сирене, а после се залива със смес от майонеза+яйца+газирана вода - много сполучлива;
3. Добруджанска - корите се нагъват една до друга като ветрило, отгоре се поръсва с натрошено сирене, залива се със смес от 3-4 яйца+1 кофичка кисело мляко+още толкова прясно мляко, поръсва се със захар, слага се масло и се пече;
4. Със спанак и сирене.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 381
Моята любима баница е с кайма, лук, домат и яйца . Като подправки слагам чубрица. Преди да извадя поръсвам с настърган кашкавал
Брей, много съм била непросветена за баниците. За такава за сефте чувам.  newsm78
Баница с домашно точени кори, кисело зеле и свинско месо.  newsm22
И за такава не знаех.  Embarassed
Любимата ми е с домашни кори и с тиква, но повече ям със сирене и готови гори. Просто такава правя или купувам.

# 56
  • Мнения: 2 591
най-любима ми е ..... баницата на баба

ама с точени от нея кори! със спанак или лопуш, сирене, яйца и малко ориз (да поеме водата от зеленината), става божествена Heart Eyes

обичам също и сладка баница с масло, сиропирана и тя обаче с точени на ръка кори Peace

# 57
  • варна
  • Мнения: 1 830
Моята любима баница е с домашно точени кори и с тиква, ама никога не съм правила Embarassed.Като ми се дояде звънкам на баба и готово Wink

# 58
  • Варна
  • Мнения: 447
Ние цялото семейство много обичаме баница с яйца,сирене и мляко.
Само я правим с различна форма: триъгълни банички,баница на розички( на всеки лист се слага от сместа и се събира като розичка и така се редят в тавата),вита баница Peace

Общи условия

Активация на акаунт