Да украсим храната с храна

  • 183 167
  • 488
  •   2
Отговори
# 210
# 211
  • Мнения: 307
Видях много интересни неща, но снощи направих само часовника ,
защото ми се стори най-лесно.
Само ,че моят е с катък и маслини.

# 212
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ето малко неща, не са нещо особено...:


# 213
  • Мнения: 307
Estell, ще кажеш ли сърцето как го постигна ?

# 214
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell, ще кажеш ли сърцето как го постигна ?

Ами ползвах силиконова формичка, но става с каквато и да била форма (дори и кексова), стига да го сложиш горещо и след като изстиване си заема формата. След което обръщаш в чиния много внимателно и готово. Същото би се получило и с картофи, ориз и т.н.

# 215
  • Мнения: 22 867
Estell, а тези кафявите нещица на последната снимка най-отгоре от какво са? Гледах, гледах и не можах да го измисля. Embarassed мислех, че са маслини, но ми се струват големи......

# 216
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Естел,да попитам и аз ,как го правиш тоз ориз да е така рохкав.Ако го види мъжа ми.........незнам какво ще ми чуе главата. ooooh!Той много обича такъв ориз,но само по заведения е ял,понеже моите опити да го направя винаги,ама винаги са неуспешни.Само веднъж стана,но още горещ го изсипах в гевгир и го полях със студена вода....наистина стана невероятен всяко зрънце отделно,но е студен и как да се яде студен .......Tired

# 217
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Пробвала ли си да правиш ориза като пилаф, за да стане всяко зрънце поотделно?
Аз загрявам 20-30 гр масло в тенджерка, сипвам ориза суров и разбърквам, за да се омажат зрънцата. После заливам с вода - на 1 ч.ч. ориз 2 ч.ч. вода, слагам сол, покривам с капак да заври, намалявам котлона на 1 и оставям така 10-12 мин. Не се вдига капака изобщо - като минат 10-те минути, дърпаш от огъня и пак без да отваряш! покриваш с кърпа и оставяш още 20-30 минути да преседи. Така той си поема всичката вода и като го отвориш, е страхотен - разбъркваш внимателно с две вилици и стои пръхкав, неразварен и няма нужда нито да го отцеждаш, нито да го плакнеш или да правиш каквито и да е манипулации. И вече може да му добавяш каквото искаш вътре.

# 218
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Estell, а тези кафявите нещица на последната снимка най-отгоре от какво са? Гледах, гледах и не можах да го измисля. Embarassed мислех, че са маслини, но ми се струват големи......

Маслини!

Естел,да попитам и аз ,как го правиш тоз ориз да е така рохкав.Ако го види мъжа ми.........незнам какво ще ми чуе главата. ooooh!Той много обича такъв ориз,но само по заведения е ял,понеже моите опити да го направя винаги,ама винаги са неуспешни.Само веднъж стана,но още горещ го изсипах в гевгир и го полях със студена вода....наистина стана невероятен всяко зрънце отделно,но е студен и как да се яде студен .......Tired

В случая е адрпа фиде, но с ориз става същото, веднага след като го свариш (без да го превариш) го измиваш със студена вода и зрънцата се отделят. Peace

# 219
  • София
  • Мнения: 191
Страхотни неща! Браво!!!

# 220
  • Мнения: 168


нещо и от мен

# 221
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Забравих да уточня, че след като го измиеш със студената вода се прецежда. Но предполагам, че си се досетила и сама.   Peace

# 222
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Да,досетих се за това,но не става ли студен  така,след като се изплакне? newsm78
Хедра,благодаря и на теб за отговора Hug,ще опитам Peace

# 223
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да,досетих се за това,но не става ли студен  така,след като се изплакне? newsm78
Хедра,благодаря и на теб за отговора Hug,ще опитам Peace

Не по-скоро става хладък.

# 224
  • Мнения: 812
Аз не съм направила нищо особено, но ми харесва и реших да го покажа и тук. Това е желирана картофена салата на marulka_s


Общи условия

Активация на акаунт